Jump to content

Instalare bord Digifiz


ValiB
 Share

Postare recomandată

Am nevoie si eu sa stiu pinii de pe bord digital Digifiz. Are cineva ceva documentatie in acest sens? Multumesc!

Modificat de ValiB
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tot in germana dar sigur te descurci cu partea electrica este "SSP 088 Digitales Fahrer-Informations-Zentrum (DIGIFIZ)". Este cel mai complet document pe care l-am gasit eu pe vremea cand am vrut sa montez asa ceva. Nu am link salvat ci doar pdf-ul (5,46 Mb). Daca nu-l gasesti pe net, ti-l trimit pe mail ca are dimensiune prea mare ptr a-l atasa aici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tot in germana dar sigur te descurci cu partea electrica este "SSP 088 Digitales Fahrer-Informations-Zentrum (DIGIFIZ)". Este cel mai complet document pe care l-am gasit eu pe vremea cand am vrut sa montez asa ceva. Nu am link salvat ci doar pdf-ul (5,46 Mb). Daca nu-l gasesti pe net, ti-l trimit pe mail ca are dimensiune prea mare ptr a-l atasa aici.

valentin81b@yahoo.com , te rog daca poti sa mi-l trimiti pe mail.

Eugen, am etka acasa in engleza, o sa caut sa vad daca gasesc ceva.

Bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

imi va fi de mult ajutor, multumesc, raman dator 1 bere

acum ma mai intereseaza firul care se duce in calculator, daca are cine o schema ceva. Multumesc!

asta cauti?

sau poate asta? :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

deci asta e, ca se poate face de la ce1 cablajul pt digifiz, asai? ce vine in plus e cablu tras in locul cablului de km, si cele de temperaturi? ma poate indruma careva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca vrei sa-l faci si nu ai instalatia, iti trebuie sa ai soclul mufelor si pinii....restul e schema din x in y....

In plus fata de ce ai spus tu, este mufa set-ului de ceas...in ea sunt mai multe fire da tu nu folosesti decat 3-4 fire

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am toata instalatia, ce nu am e matrorul de la frana de mana, si maneta de mfa subtire, nu stiu cum pot face, se poate monta maneta de la ce2? sau de la un mk3? trebuie sa schimb blocul de contact? ce mai lipseste de pe ceasuri e aia unde intra furtunul de vacuum, aia se potriveste de la ceasurile analogice cu mfa?

post-69484-0-97398200-1331208385_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!