Jump to content

filtru de freon


ksi_id
 Share

Postare recomandată

cine stie de ce masina este mai exact acest "filtru de freon", ca al meu este infundat si la butic mi-au spus ca nu este nici de golf 2,3 nici de audi,...

post-7461-1242062055_thumb.jpg

post-7461-1242062065_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cine stie de ce masina este mai exact acest "filtru de freon", ca al meu este infundat si la butic mi-au spus ca nu este nici de golf 2,3 nici de audi,...

nu seamana intr-adevar cu cel de g3 sau g2, in principiu poti adapta orice, iti trebuie reductii facute, de obicei pe filtre sunt sisteme speciale de prindere...al tau arata ca unul universal. poate gasesti asa ceva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe modelul asta furtunele se prind cu coliere.

ceea ce am gasit eu in magazin nu se prindeau cu coliere si nici nu era supapa aia sau ce ii cu 4 fire deci nu stiu cum as putea adapta altceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu iti recomandam sa iei unul care se prinde pe filete, sau unul care vine cu conducte cu tot, si le adaptezi, din dezmembrari. acea "supapa" este un senzor de presiune intra 2 "-" ies 2 in cazul in care ai presiune in instalatie, unul este - de la releul ventilatorului de la condensor iar celalalt - de la releul compresorului. cam toate filtrele au asa ceva pe ele, sunt practic o siguranta pt a preveni functionarea fara freeon a instlalatiei. bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!