Jump to content

Chei incuiate in masina


vl38gabi
 Share

Postare recomandată

mai am o intrebare, eu as putea de exemplu sa-mi fac o cheie tip briceag dupa cheia mea ? si atunci as avea o cheie tip briceag pe care sa o folosesc si cheia mea originala ca rezerva, in mod normal lama nu ar fi o problema, nu stiu cu cipul daca se potriveste sau nu :-?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

"briceagul" pe care-l cumperi are spatiu dedicat pentru cip, nu e o problema.oricum, la majoritatea kit-urilor cu cheie briceag, primesti si doua lame"oarbe".dar e bine sa verifici ce cumperi astfel incat sa nu ai surprize.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca vb de setul chinezesc, da, cam asa se face.

Oricum, daca tu vrei doar inca o cheie - asa cum ai scris in posturile de mai sus si nu intentionezi sa cumperi un kit cu chei briceag chinezesti - care sa le folosesti si pentru comanda inchiderii centralizate, atunci iti recomand sa iti cumperi o cheie OEM second hand - ii schimbi doar lama, si rescrii cipul din ea...nu mai trebuie sa cumperi altul.

Cheia, daca e cea cu 2 sau 3 butoane - merge cipul la tine.

Cheia OEM - avantaj - calitate, rezista in timp, cip-ul il ai deja in ea. Dezavantaje - trebuie alta lama, de taia, plus ca nu it va merge telecomanda la tine

Setul de chei briceag chinezesti - avantaj- dupa ce se instaleaza, o sa poti incuia masina din telecomanda, lamele exista deja (exista riscul sa nu se potriveasca). Dezavantaje - trebuie sa iti cumperi cip nou (ca nu au in ele), calitate proasta - se slabesc lamele, arcurile, carcasele....superglue o sa fie singurul tau prieten.....

...acum, ti-am dat cam toate optiunile - ramane sa alegi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!