Jump to content

GOLF GTI 1.8T


volnick1986

Postare recomandată

Cele originale cum zici, era rupta camasa si erau ruginite. Sunt puse noi cablurile de frana de mana TRW acum 2 ani cand am avut prima data problema. Tot atunci si conductele de lichid de frana ce merg spre etrieri tot TRW pe ambele parti noi. Au mai ramas doar etrierii de vina sigur.

Modificat de volnick1986
Link către comentariu
  • 3 months later...
volnick1986
Publicat (modificat)

O poza de actualitate de astazi cu Eibachurile puse si rotile de vara.

Azi m-am muncit putin la ea deoarece am schimbat buretele de pe interiorul suportului de macara de la usa dreapta. Am cumparat un burete autoadeziv de la Dedeman care era dublu D pe sectiune. L-am taiat in doua pe lung si l-am lipit in locul celul vechi din fabrica care se dezintegra. Imi pare rau ca nu am facut poze. Eu zic sa a iesit foarte bine aproape ca din fabrica.

Maine vreau sa ii pun alta baza de antena radio deoarece nu prind cum trebuie posturile radio. In plus da si cod de eroare pe radio pe VDCS . Am gasit una pe acasa tot de Golf IV si sper sa fie buna. Din cate am aflat in interiorul acelei baze de pe plafon ar fi un amplificator de semnal electronic care se strica in timp. Tot maine o sa schimb si locul radioului cu cel al sptiului de depozitare cum ati sugerat unii.

Intre timp pe langa Eibachuri a primit doi rulmenti fata FAG, o toba intermediara Bosal si doi etrieri noi TRW pe spate. Nu se mai blocheaza ertierii pe spate la ridicarea si lasarea franei de mana dar am observat ca un cablu TRW pus acum doi ani are invelisul de plastic crapat si camasa de otel din interior putin ruginita. L-am deblocat si am pus niste ulei pe camasa in interior. Pentru moment e OK si nu mai sunt probleme. Pe viitor am in plan sa o schimb cu una noua si sa pun pe ambele parti tuburi noi de cablu de frana de mana care am vazut ca sunt cam corodate. O sa o fac in momentul in care o sa ii pun un set nou de placute si discuri TRW care m-am interesat si costa fata si spate doar 550 de lei.

IMG_3365.JPG

Modificat de volnick1986
Link către comentariu
volnick1986
Publicat (modificat)

Update

1. Am verificat azi si antena de pe plafonul masnii este OK. Problema este un contact imperfect la mufa DIN pe care am avut-o inainte la CD Playerul Pioneer. Acum am vechea mufa DIN cu un adaptor din DIN-ISO. O sa cumpar o mufa ISO cu 5 lei si o sa o refac, casetofonul original VW Gamma avand mufa ISO.

2. Mi-am dat seama ca nu pot schimba casetofonul cu spatiul de depozitare deoarece nu are consola centrala canalele necesare. Doar asa se pot pune. Spatiul de depozitare are doua urechiuse care doar in acel loc au corespondent in consola. Asta e. Asa rmane.

Modificat de volnick1986
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!