Jump to content

Cateva intrebari


ALEKS
 Share

Postare recomandată

Gata am rezolvat cu farurile, am gasit la dezmembrari ,  2 buc  Hella, originale germania in stare impecabila ca sa nu zic ca noi, urmeaza sa le montez si sa vad  diferenta. toate cele bune si Un calduros   "  La multi ani  '  si sarbatori fericite  alaturi de VW.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fa si poze daca se poate...cu cele vechi si cele "noi" 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am sa fac cum le montez , mai vreau sa mentionez ca am achizitionat si 2 proiectoare noi marca depo , cu becuri osram  , pe astea le am montat , vreau za va zic ca s-a schimbat radical lumina  in fata masini, numai cu proiectoarele aprinse si am deja lumina buna ,  e altceva  , merita  sa ai macar proiectoare  si ajuta cu un plus  de lumina, pretul unui proiector a fost 114 ron  de la  www.autohut.ro, si farurile la erau la 150 ron aratau f bine marca TYCsau DEPO. Pentru farurile  achizitionate am comandat si un set de becuri osram nicht breaker +90 % lumina- 57 ron cu transport inclus.

 Poze cat de curand , toate cele bune !

Modificat de ioan_cris007
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  Am montat farurile si becurile osram , sunt ceva de vis  diferenta mare  fata de ce aveam inainte, va recomand cu cea mai mare  incredere becurile osram night breaker , lumineaza  mult mai bine  cu mult peste becurile normale.Un se t de pe net ajunge 60 ron cu livrare cu tot.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

In primul rand La Multi Ani pt toata lumea...

 

Si in al doilea am o intrebare pt posesorii de passat B4 4 Motion (benzina)(pt ca diesel din cate stiu eu nu exista) ... ce consum aveti,  ce consumabile sunt in plus fata de cele cu tractoine fata si cam cat costa toate bucsaraile pt puntea state si cam ce durata de viata au ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

LA MULTI ANI!

 

dar exista 4 Motion B4? Vreau poze...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa inteleg ca nimeni nu detine o astfel de masina ... sau cineva care a auzit cam cat ar fi toate costurile de intretinere ???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa inteleg ca nimeni nu detine o astfel de masina ... sau cineva care a auzit cam cat ar fi toate costurile de intretinere ???i

in romania greau gasesti sa aibe cineva asa masina,,costurile si intretinerea costa mult ,sa nu uitam si de consum ,poate in germania,polonia sau chiar rusia...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna seara.. am si eu o intrebare...am achizitionat un Passat din 1993 1.td..si as dorii sa schimb suspensile... Se potrivesc suspensile de la un Passat intermediar din 1996?

Stima

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da se potrivesc 100% toate piesele de la partea de suspensie si directie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut la toata lumea am  si eu o intrebare este vreo problema daca furtunele ce intra in suport filtru ulei is inversate eu am intrebat un mecanic si a zis ca nu are nimic dar intreb si aici sa fiu sigur chestia ii ca mi-am schimbat motoru si difera suporti si nu ajuns furtunele si mecaniu le-a inversat....a zis ca nu ii nici o problema. suportu din poza nu ii al meu am pus doar poza sa va arat despre ce ii vorba . 

post-69419-0-68221400-1389545115_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un Stutz e mai sus unul e mai jos, asa ca theoretic nu trebuie inversate, intra apa rece pe jos se incalzeste urca sus si iese afara.In regimuri extreme , turatii si sarcini mari ar exista posibilitatea sa se blokeze motorul , sa nu mai aiba ungere.Practic putin probabil sa se atinga acele regimuri.Eu am mers cu acele furtune suspendate o perioada si nu sa intamplat nimic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

chestia ca la mine pe motorul vechi erau stuzurile ca in poza asta ,si cel nou are stuzurile ca in poza ce am pus-o mai sus si de aia le-am inversat ca nu au ajuns 

post-69419-0-16891400-1389562345_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Lasa-l asa , nu o sa se intample nimic.Diferenta de pret intre cele doua coolere este de cateva sute de ron.Primul il gasesti pana in 200ron iar cel de-al doilea la aproximativ 500ron.Am avut si eu probleme cu el acum cativa ani.Primul cred ca e pus pe motoare TD si cel de-al doilea pe motoare TDI.

Modificat de passat19tdi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intervin si eu cu o intrebare , nu cred ca merita topic separat, Stie cineva unde pot gasi un manual pentru un passat b2 1.6 benzina cod DT , ma intereseaza mai mult partea electrica ..la mecanica am lucrat intuitiv :D  in schimb la electrica e nenorocire . Fostul proprietar si-a bagat nasul prin fire si le-a  facut ciorba , este posibil sa fie asemanator cu golf 2 ? Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

ieri am gasit mocheta din spate de langa bancheta uda si chiar udata bine,am verificat portiera din spate dreapta ,chederile dar nu am gasit nimic suspect...stie cineva ce trebuie sa mai verific ...naspa este k se pune si un miros urat 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ai trapa verifica furtunele pt drenaj sa nu fie infundate si atunci iti curge pe acolo apa in masina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Saluatre la toala lumea.

Am o rugaminte pt cei din Bucuresti sau de pe langa sa imi dea si mie locatia la cateva dezmembrari unde as putea gasi si cateva passat-uri dezmembrate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!