Jump to content

Cateva intrebari


ALEKS
 Share

Postare recomandată

bogdanelpassat

Deci aproximativ costul este de..? :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Habar nu am sa iti spun asa ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se schimba toata aeroterma de sub bord.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bogdanelpassat

Daca se schimba aeroterma de sub bord, cea ,,noua'' rezolva problema cu directia aerului ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok, merci Alinelul 2006, asa ma gandeam sa fac si eu, trag fire de la plafoniera ,mai ales ca are si temporizarea luminii- dupa ce inchid masina , o sa mai ramana cateva secunde  luminata masina  interior plafon - picioare , ma apuc de treaba , dupa rezultat, o sa fac si ceva poze, toate cele bune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sti cineva sa-mi zica cum pot desface capacu de la trapa? mai exact partea aceea care se trage in interior pt ca m-am apucat de schimbat materialul de pe plafon si vreau sa schimb si materialu de pe trapa dar nu mi-am dat seama cum se desface...poate imi dati vreo idee....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, poate im spui si mie cu ce anume lipesti materialul inapoi pe plafon, il pui inapoi pe cel care a fost sau pui altceva , alt material, de care anume , ca si eu as vrea sa  schimb materialul de pe plafon, ca e cam uzat, murdar , prafuit, merci !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ioan

in general cu silicon,pt material cauta pe dezmembrari si gasesti in stare buna sau foarte buna le freci cu un  pic de solutie si le faci k nou. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am luat din praktiker Bison Kit, e un adeziv universal are pe el si desenata o podea parca cu o pensula. Daca vrei mai multe detalii da-mi un pm si iti scriu acolo. App trebuie schimbat materialu neaparat!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Ma poate ajuta cineva cu o informatie , ma intereseaza pana in primavara sa fac rost de o suspensie sport fixa/reglabila ptr B4 meu variant, intrebarea este de pe ce masini se mai potriveste suspensia fata -spate(arcuri si amortizoare), ca am mai gasit cate ceva sh, dar nu as vrea sa le achizitionez degeaba.

 Daca are cineva pe B4 suspensie sport reglabila sau fixa si vrea la schimb o suspensie stock cu amortizoare bilsten achizitionate de 3000km sa imi dea un pm, in fct de suspensie pot da si diferenta, ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Va salut, am si eu nevoie de niste informatii si anume cam ce marca de flanse amortizor fata a ti montat- schimbat si bieleta de directie sau bara de directie cea care intra in caseta si cap de bara , si un pret informativ pe piesa- manopera , ca sa am idee la ce costuri sa ma pregatesc, multumesc aniticipat !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

flansele de amortizor iti zic din start ca orice marca ai pune o sa se uzeze mai repede decat e normal pentru ca asta e o "boala" la modelu asta....in general axeaza-te pe nici cele mai scumpe nici cele mai ieftine. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu a gasit nimeni un remediu pentru problema asta?Eu m-am saturat sa schimb in veselie flanse.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cam asa pateam si eu. La un moment dat am vazut la cineva montate niste inele 'hand made' dintr'un cauciuc tare cu o grosime de aprox 5 mm, montate deasupra flanselor, in locasul dintre ele si oala de tabla in care se aseaza. Am facut si eu acelasi lucru la fostul meu b4 si parea sa functioneze ideea. Practic din cate am inteles eu acolo apare ca uzura o tasare a flanselor de metalastic care poate fii compensata prin acele inele.

L.E. Grosimea inelelor poate fii aleasa si 'personalizata' in functie de jocul care apare la fiecare masina.

Modificat de blast
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu ultima data am lipit piele pe flansa de cauciuc si am montat fortat la loc.Acum astept sa vad cit tine.Acum studiez flansele de Golf3 sa vad daca nu se pot adapta si la noi.Ori schimb talerul de pe arc,ori fac o saiba conica pentru talerul de passat.Cine se mai confrunta cu problema asta,dati solutii de rezolvare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Baieti nu stiu cat de des schimbati voi flansele de la telescoapele fata, dar eu am schimbat o singura dara acum 3 ani cand am schimbat telescoapele, de atunci nu am umblat la ele ca sa le schimb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 Va salut, azi am cumparat flansa +rulment marca febi 40 ron, am mers la mecanic  sa le schimb, cand s a apucat de treaba a constatat ca piulita ce strange amortizorul in cap era slabita -  de unde si  rezulta bataia,  ca sa zic asa rulmentul in flansa, oricum a desfacut tot , amortizor , flansa  dat jos si pus inapoi cele noi, a strans montat bine ca la  carte , s a verificat apoi daca mai exista ceva jocuri in mecanica cap de bara- bielete de directie , bielete antirului- rulmenti- totul a iesit ok,  am facut o proba de drum -e f ok nu mai bate si nu se mai aude nimik, acum sa vedem cat o tine  marca asta de flansa, febi germania scrie pe ea.  Asa ca verificati sa nu fie si slabite piulitele in cap la amortizor  sa nu aiba joc la fel cum era la mine, e posibil sa se mai slabeasca de la socuri. Toate cele bune.

Modificat de ioan_cris007
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut , a schimbat cineva farurile,  ce marca de far a ti montat  pe masina , after market, sau original second hand, o idee, ca as vrea sa le schimb pe ale mele ca sunt cam lumanari,

 Am vazut la magazin ca marci de far  : Tyc 170 ron buc, depo 250 buc, hella 386 buc , merita sa pun ceva anume sau unele angel ayes ?merci anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am schimbat la b3-ul lui taicameu dar am preferat sa pun second din dezmembrari decat nouname la 150 - 200 lei bucata, iar la mine am pus un set de xenon aftermaket si nu am probleme cu el de 3 ani de cand le am pe masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu e vorba de probleme...e vorba despre proasta proiectare a lor si ca nu lumineaza cum trebuie. toate au aceeasi problema. eu m-am gandit sa imi comand de aicea http://www.fk-shop.de/en/Lighting-Tuning/Headlight/Headlight-Angel-Eyes-Set-suitable-for-VW-Passat-35i-chrome.html?force_sid=055abd05328a4ad43a939b2dbe7c7643&stoken=6DAC2CB6〈=1&searchparam=passat+35i&page=1&_artperpage=96

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astea de la FK au sticla sau plastic la far?

am gasit originale  hella la 386 ron bucata(www.autohut.ro)

acuma  nu stiu de care  sa pun pe original sau  fk din astea ?

Modificat de ioan_cris007
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu stiu daca sunt de sticla sau de plastic dar ideea e ca masinile noastre din fabrica vin cu niste "lumanari" la fel ca multe altele din cauza striatiilor de pe sticla. eu am vazut farurile de la fk montate pe o masina si pe langa ca ii schimba aspectul mai e si diferenta de la cer la pamant fata de luminozitate. as fi curios si de cele cu dayline sa vad cum lumineaza ca sa imi fac o idee daca merita diferenta de bani pentru a avea lupa sau nu.

 

cat despre cele gasite pe site la 380 de lei de la hella nu stiu ce sa zic...pentru ca, teoretic cele la 880 de lei sunt cele originale...

Modificat de alinelu2006
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

    Asta ma miram si eu , la 380 ron,  originale hella pentru ca am vazut hella si la 800, 900 chiar 1000 ron bucata,  cat despre  modelul de FK , m-as indrepta si eu , numai ca am auzit ca nu prea sunt  fiabile, cica se ard repede angel ayes , cerculetele acelea de pozitie, si ca intra apa in ele  , se aburesc .....pina la momentul adevarului inca mai caut, astept parari opinii,  cine are faruri de la FK  sa ne inpartaseasca si nou despre calitatea lor , multumesc anticipat !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu farurile respective daca e sa le iar nu le-as lua pentru angel eyes, iar ce se poate arde la cerculetele respective mai mult decat un bec/led? cat despre apa...nu are cum sa intre apa, poate fac condens ceea ce e cu totu altceva si aia se intampla de obicei cand nu sunt bine etansate dar se poate rezolva. ideea e sa lumineze mai bine decat lumanarile actuale...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa este , oricum noaptea  e chioreala mare cu lumanarile astea ....de pe masina , am sa caut sa le schimb cu altele noi, toate cele bune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!