Jump to content

Cateva intrebari


ALEKS
 Share

Postare recomandată

Nu cred ca e de la cheie, cheia aia am folosit-o de fiecare data. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am mai auzit si eu de asta. Cum pot sa imi dau seama daca e imobilizatorul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 incearca cu alt ecu care sa fie la fel ca masina ta sa  sau incearca si cu cheia de rezerva poate sa fie si cipu din ea de vina cat ii sa incerci :) de cand ai scos bornele de la baterie cand ai ramas cu ea a mai facut figuri?? posibil sa fi fost doar o erroare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu a mai facut figuri de atunci. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Stie cineva de ce imi baga apa in masina?(in dreapta spate)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

verifica daca nu ai cumva urme de rugina sau ceva capac de plastic cazut 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dai jos fata de usa si verifici sa nu fie rupta izolatia antifonarea aia ,daca e rupta se prelinge de pe macara , am patit-o si eu tot spate dreapta am pus o folie si s-a rezolvat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Are idee cineva daca la un Passat B4 35i, s-ar potrivi scaunele, bancheta spate sau fetele de usi de la un Vento? Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

scaunele fata e posibil sa se potriveasca dar restul nu. Passatul e mai mare ca vento respectiv mai lat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci f mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut la toata lumea am si eu o intrebare legat de panoul de climatizare ...de exemplu daca ii dau drumu sa vina doar aer rece merge normal adica cand dau pe la picioare merge doar la picioare cand dau doar la parbriz merge doar la parbriz etc merge normal .dar cand comut pe caldura nu mai merge ok daca dau la picioare imi baga si  la picioare si sus ,cand dau sa mearga picioare/sus merge doar sus,ce ar putea sa aibe??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cablutile dereglate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Climatronicul asta are autodiagnoza, s-ar putea sa aiba vreo eroare. Gasesti pe acest forum manuale cu coduri si instructiuni de intrare in modul de autodiagnoza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Imi zice cineva si mie care sunt baiurile la acest scan?

post-81998-0-94685600-1375979202_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai ai probleme cu cam toti senzorii importanti de pe motor+turbina nu face presiune.

Senzorii cu care aio probleme sunt: debitmetrul,senzor ..temperatura aer,presiune turbo,turatie motor.Vestea buna este ca la majoritatea ai "intermitent", asa ca sterge  codurile de eroare si vezi care reapar, apoi o sa le luam pe rand sa le disutam.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

       Bun....sa explic dc am facut eu testul asta.....mie la deal daca sunt cu a 3-a trage pana pe a 3000 si ma pune in bot....dar nu de fiecare data e aceasi turatie...cateodata la 2800,2500,3200 sau daca sunt cu a 5-a pe la 105 imi decupleaza(ma pune in bot)....daca las acceleratia.....si o calc iar....mai trage vreo 200 de turatii si iar ma pune in bot....simti ca nu mai trage dintr-o data.....

       Am inteles ca una din erori e senzorul din calculator....am schimbat calculatorul(de proba) si tot asa facea...

                                                                                            am schimbat debimetrul.....tot asa....

                                                                                            am curatat senzorul de pe tubulatura de la intercooler

cam toti senzorii i-am inlocuit....si tot asa face......turbina.....daca stie mecanicul ala bine....trebuie sa faca 2 Bari....turbina pe tester in mers arata ca face 2 Bari...

     Masina merge ok....trage bine pana face faza asta ...zic eu.....senzorul de turatie e dus de cand am luat  masina.....da sincer nu simt sa ma afecteze cu cva pana acuma....

Cva idei?

Modificat de VasiVw
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Va salut, o intrebare pt vw passat din 95 sedan limuzina ,de unde as putea trage fire pt a monta lumini ambientale la interior , picioare  fata si spate,sugestii  cineva care a mai facut,

as mai dori sa intreb  ce marca de piese imi recomndati  pt a schimba flansa amortizor fata , bieleta de directie si o marca pt bucsele  punte spate,multumesc anticipat.

Modificat de ioan_cris007
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pentru flansele de amortizor nu pot sa-ti zic altceva decat ca e o boala la masinile noastre si se duc destul de repede. nu te baza pe o marca anume cauta sa nu fie nici cele mai ieftine nici cele mai scumpe. bucsele spate eu le-am schimbat acum 2 ani si nu erau o marca cu renume, nu mai stiu cum ii spune, dar siguru aspect de care sa ti cont este sa ai grija sa fie cu invelis metalic si de obicei daca mergi la service-u care ti le schimba iti recomanda aia ceva pt ca sunt destul de ciudate si unii nu se baga sa le monteze doar daca le zici ca pe raspunderea ta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok , am inteles, dar pt lumini ambientale la picioare de unde trag fire  alimentare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

teoretic ar trebui sa mergi pe firele de la plafoniera. ca sa le poti controla, sa iti stea aprinse cand deschizi usile...sa stea aprinse tot timpu etc...

Modificat de alinelu2006
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

spuneti-mi si mie daca aveti si voi probleme cu manerele usilor cand se deschid din exterior....sau doar pe mine ma terorizeaza?ce metoda ati folosit ca sa scapati de problema?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bogdanelpassat

Salutare ! Am si eu o intrebare, am un Passat B4, am instalatie de AC pe el, insa am o nelamurire, eu am butoanele de control vechi(3 butoane) si as dorii sa le schimb cu acest panou ( http://i41.tinypic.com/vepusg.jpg ), mai trebuie alte modificari facute? Precizez ca am buton de AC(instalatie tot ce trebuie), doar comutatoarele vreau sa le schimb cu cel din link .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai ai nevoie de multe. Mai exact senzor temperatura interioarea, senzor temperatura exterioara, senzor de lumina, toate motorasele care actioneaza clapetele de directie a aerului (unde sa iti bata), cald/rece, recircularea aerului, cabluirile de conexiune aferente. In mare cam de aceste mai ai nevoie in plus fata de ce ai in momentul actual pe masina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!