Jump to content

Golf VI 1,4 TSI 122Cp


szaki

Postare recomandată

faina :(

la interior arata aproape ca a mea si la exterior arata exact ca a mea doar ca-i rosie ca focul.

nu inteleg de ce la tsi si tdi bateria e invelita in carton...

in legatura cu computerul de bord...si al meu e la fel ca al tau dar din spusele prietenilor mei nu este "PLUS".

cati km ai acum si ce benzina folosesti?

numai bine

Link către comentariu

Iata cateva fotografii facute pe traseul Transfogarasen.

Ne apropiem vertiginos de 10.000 kilometrii parcursi impreuna si pot spune ca sunt pe deplin multumit de alegerea facuta in special de motorul care ma incanta in fiecare zi.

post-13831-1254413955_thumb.jpg

post-13831-1254413967_thumb.jpg

post-13831-1254413977_thumb.jpg

post-13831-1254414010_thumb.jpg

Modificat de szaki
Link către comentariu

Frumoase pozele, frumoasa masina si culoare, iar motorul.. pune-i soft, sa vezi atunci :vwrullz:.

Link către comentariu

Multumesc.

Momentan inca sunt sceptic in privinta resoftarii. Dar urmaresc experientele celor care aveti motorul resoftat. Sunt tare curios cum se simte motorul dupa resoftare, poate odata o sa ma ia la o tura cineva cu motorul resoftat.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Salut.De vreo 5 saptamani conduc si eu un golf 6,cumparat in leasing.Motorizare de 1.4,din pacate nu e Tsi,dar sunt multumit de buburuza mea!

Imi doresc si eu un set de jante pe 16".Ma puteti ajuta cu un site sau ceva shop de unde pot cumpara?Nu mi-as dori sa fie

f scumpe,dar nici sa fie cele mai ieftine!Am sa adaug cateva poze si va rog sa nu ma criticati,dar din criza de timp(depind f mult de masina),nu mi-am permis sa

astept configuratia dorita.Masina care am ales-o era la Curtici,si nu am asteptat decat o sapt cat sa imi primesc actele,apoi am primit si masina!

Oricum,sunt f multumit de ea,chiar daca uneori simt motorasul de 1,4....Pt cei care sunt interesati,am gasit un site,unde o replica de Rcd 510 costa aprox 2200 ron.Este ok pretul?

Conduceti cu grija!!!

Link către comentariu
  • 4 months later...
bleunightdanger

szaki, n-ar fi faine niste jante cu negru si rosu? bineinteles, nu OEM cum vrei tu, dar oricum cred ca ar fi de mare efect. Sa fie cu negru mat obligatoriu (nu d'ala glossy...)

Link către comentariu

dc ai suspensie sport poti pune lejer 18,desi eu iti sugerez sa mergi pe 17 fie cu suspensie sport fie cu cea stock.17 este cale de mijloc intre estetic si comfort

eu personal am pe 17 si sunt super multumit ;la cum simt gropile si denivelarile parca mai era loc si de 18 .totusi sunt momente cand sunt nevoit sa merg pe cratere care au erupt de o vesnicie si ma gandesc in sinea mea dc as fi avut pe 18 ....eram praf.iar ca o sugestie pe ce jante sa mergi si sa se vada si frumos pe 17 ti as sugera fie un detroit replica gti cu interir negru ca ti da iluzia unei jante mai mari,sau un oz ultraggera

ps vopseste ti etrerii in rosu.sunt de mare efect. :offtopic:

Link către comentariu
  • 7 months later...

felicitari pentru masina. pune te rog consumurile: instantaneu, urban, mixt, ... asta daca nu te deranjeaza. multumesc

Link către comentariu

frumoasa masina..doar e un golf 6..dar sincer cere un set de incaltari noi.16 e ca si cum nu ar fi crede ma.17 dc nu ai curaj la 18....desi 18 ar fi minunat.ramane de pus in balanta ce vrei tu.frumusete si stabiliitate mai mare in curbe sau doar comfort.si uitasem ori un set de arcuri sau o suspensie noua.drum intins si sa te bucuri de ea in continuare.

ps oglinzile dau bine pe negru insa manerele trebuiescscscsc :D infoliate sau vopsite urgent in culoarea caroseriei

Modificat de guesswho1983
Link către comentariu

18" cred ca este prea mult, 17" cu cauciucuri bune si suspensie mai tare, si nu o vei recunoaste :D. Poate aranjam o intalnire sa vedeti ce si cum, acum cat mai e cald afara, si vreme buna, tot am mai primit PM de la cineva de pe forum care era curios sa vada tot aranjamentul.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!