Jump to content

Golf VI 1,4 TSI 122Cp


szaki

Postare recomandată

Am parcurs primii 1.000km. cu masina mea si a sosit momentul sa prezint si pe forum.

GOLF VI 1,4 TSI 122cp M6 Trendline

Dotari optionale:

Tornado red

Aer conditionat Climatronic

Computer bord Plus

Pachet Secure

Pachet Sport Interieur

Privacy glass

Radio CD RCD 310

ESP

Revin cu impresii despre comportamentul masinii dupa ce "ne cunoastem" putin si trecem de rodaj.

Alte fotografii....

post-13831-1239366619_thumb.jpg

post-13831-1239366654_thumb.jpg

post-13831-1239366670_thumb.jpg

post-13831-1239367610_thumb.jpg

post-13831-1239367627_thumb.jpg

post-13831-1239367645_thumb.jpg

Link către comentariu

Foarte frumoasa, iti doresc sa te bucuri de ea din plin....dupa atata asteptare ;)

Niste jante din aliaj ar da bine pe ea

Link către comentariu

Multumesc pentru urarile de bine. Intr-adevar am asteptat extraordinar de lung din

Link către comentariu

Te-ai gandit la un model anume? Te sfatuiesc sa alegi un "brand model", chiar daca sunt mai scumpe sunt de calitate

Link către comentariu

Foarte frumoasa masina, sa fi sanatos si sa te dai cat mai mult cu ea!

Ne spui si noua care a fost pretul?

Link către comentariu

Multumesc pentru urarile de bine.

@auditor - pretul de lista era 18.573 EUR cu TVA

@But_Fns - poate in viitor o sa vopsesc oglinzile, dar momentan imi place mai mult cu oglinzile si manere negre

Link către comentariu

frumoasa masina si foarte interesant motorul . Dupa parerea mea , oglinzile trebuie vopsite ...

Link către comentariu

@Abu-din pacate am imprumutat la cineva aparatul de fotografiat. Saptamana viitoare primesc inapoi, atunci o sa fac fotografia pentru tine.

Link către comentariu

Update: Nu am rezistat tentatiei si am imprumutat de la un prieten (GOLF_GOLF) aparatul de fotografiat.

Iata fotografiile facute pe intuneric.

post-13831-1239908791_thumb.jpg

post-13831-1239908805_thumb.jpg

Link către comentariu

Multumesc szaki, acu m-am convins ca nu arata deloc rau nici 310, este chiar peste asteptarile mele.

Link către comentariu
szaki, poti sa pui te rog o poza cu RCD310 luminat noaptea?

Merci.

Uite si alte poze :P

yf5h5fklgvkk2nmx1b1_thumb.jpg n2q5rky1gqb9wk75y8o7_thumb.jpg

Ce mi se pare extrem de ciudat este:

DE CE VW AG n-a schimbat iluminarea la RCD-urile 210/310 din rosu-albastru in rosu-alb pt Golf-urile 6?! :P

Totusi, parca sunt aiurea culorile astea acum, o combinatia de rosu-alb-albastru ;) (culorile steagul Frantei :rolleyes:)

Modificat de Riddler
Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Salut Szaki

am si eu citeva intrebari:

- legat de pachetul sport "interieur": cu tapiteria Me2 este acoperita si bancheta ? volanul de piele are elementul metalic in partea de jos? (asa are cel multifunctional din piele de pe HL)

- cauciucurile de pe jantele de otel au dimensiunea 195/65 R15 ?

multumesc

grig

Link către comentariu
Publicat (modificat)

De mult nu m-am uitat la topicul meu. Sorry grig.

Iata raspunsurile mele, cu putina intarziere: bancheta are tapiserie Me2, volanul din piele are acel ornament metallic in partea de jos dar nu este multifunctional. Scaunele sport au o tinuta laterala extraordinara si nu in ultimul rand arata superb, iar volanul din piele este mult mai placut la atingere decat cel din plastic. Avand in vedere si pretul consider ca pachetul sport “interieur" este un optional must have.

Modificat de szaki
Link către comentariu
  • 3 months later...

Cu placere.

Astept sa vad alegerea ta. Dupa minutiozitatea cu care te pregatesti masina configurata de tine va fi combinatia ideala :D.

Link către comentariu

Frumoasa masina abia astept sa imi iau si eu golf 6 gti insa mai am de asteptat pana in noiembrie. Multi km si fara evenimente neplacute.

Link către comentariu

Foarte bine arata interiorul!

La exterior i-ar trebui niste jante, eu as zice sa faci pasul direct la 17 sau 18. Si ar mai trebui oglinzile si manerele in culoarea caroseriei :D.

Link către comentariu
  • Administrator

dupa parerea mea 18" cu suspensii standard e meaningless... Costurile sunt ridicate, se strica destul de mult confortul doar pentru look, fara nicio crestere semnificativa in manevrarea masinii

Un 16" frumos, poate OEM, ar fi o varianta super

my 2 cents

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!