Jump to content

S-a gasit fata cu personalitate pentru G IV


mmneg
 Share

Ce ati alege?  

75 voturi

  1. 1. Ce ati alege?

    • [URL=http://www.imageshack.us][IMG]http://img112.echo.cx/img112/3047/riegerbadlook8yi.jpg[/IMG][/URL]
      51
    • [URL=http://www.imageshack.us][IMG]http://img233.echo.cx/img233/2517/rieger7um.jpg[/IMG][/URL]
      15
    • [URL=http://www.imageshack.us][IMG]http://img233.echo.cx/img233/5324/dietrich8bi.jpg[/IMG][/URL]
      9


Postare recomandată

pentru a personaliza masina m-am gandit la cele 3 variante (pentru mine optime).

normal ca partea grea este sa aleg una din ele.

ma ajutati cu pareri?

Voinea:modificare topica la cerere lui mmneg

Modificat de voinea
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • mmneg

    27

  • voinea

    13

  • Mariuz__

    6

  • chris

    5

Top Posters In This Topic

Toate-s frumoase, personal m-a impresionat prima varianta, da un aer de "racing" spoilerul cu deschiderea mare si plasa, la fel si capota.

Sa pui poze dupa operatie.

Bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.

Cel albastru merita facut.

Ateptam poze.

Bafta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Zorro Classic

Prima, dar cu oglinzile necromate. Si jantele putin mai neinzorzonate... Aspectul de animal de prada cu brizbrizuri nu prea imi place...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am votat pentru a doua, deoarece in prima varianta am mai vazut, iar a treia nu imi zice nimic

mi-a placut grila dintre faruri ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

he he. sigur voi face aceasta operatie de a schimba bara, numai bani sa fie. in alta ordine de idei am deja jante (17") si pragurile (din poze) si spate, iar in privinta primei poze am o mica retinere dat fiindca am vazut aceasta bara tot mai des in kitul de peugeot 307 de la C&C.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tot prima zic si eu.

peugeotul de care zici tu are o bara care seamana cu aia...si stiu k e Reiger. dar arata bine...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mie imi place a treia,mmneg, ai mare dreptate despre prima,este de-acum caracteristica peugeot-urilor 307. Ce este a 3-a?Dietrich? Ai idee cat costa?Eu abia am crapat iremediabhil prelungirea fata (inca sangereaza).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mie imi place bara de la ultima... arata super, pe gustul meu.... plus ca are proiectoare integrate, care cred ca arata super...

poate o combimatie cu capota de la prima..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

2 sau 3. Votez totusi 2 din cauza pozei care arata mai bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A doua se pupa mai bine la culoare de pe masina ta. :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

atentie domnilor. prima poza e custom made. este bara R-RX de la Rieger Tuning dar lipseste bandoul de pe ea si proiectoarele din stalpi ! deci nu prea ai sanse usor de ea in Romania.

Original RRX arata asa

vw_golf_iv_rieger_rrx_f.jpgriegerrxfrnt.jpg

Poza 2 e o super bara si un ATU pentru ea este ca chris de pe forum o are cumparata si nu a pus-o pe masina niciodata ( a vandut masina si a plecat din tara). Bara e la CT la tatal lui si putem sa-l contactam. Daca o mai are in 2 sapt maxim poti sa ai bara pe masina

Poza 3 e dietrich... e pe placul meu :P ca si eu am dietrich. Ala e RS6 look, e fara bandou deci e bine pentru masina ta .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

OT: Asta e direct la ficat dom' Voinea :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

a 3 a poza.e cea mai tare

Modificat de andy84
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stiam de faza cu bandoul si cu proiectoarele. la prima poza este cel mai mult de munca, intradevar efectul de custom este cel mai pronuntat. ce m-a surprins cel mai tare este ca si prietena mea a ales tot poza 1 :P

@voinea: de bara de la chris am aflat si eu de la alex rosiu ieri la carturi (a zis alex ca poate a vandut-o). daca poti vorbi este foarte bine, as fi interesat.

@voinea: la bara rieger R-RX vine cu bandou turnat sau il pui pe ala original peste (adica tipul si-a scos bandoul si a umplut golul sau a facut modificari serioase le bara)?

cat despre poza din link, esti rau :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mie imi place a treia,mmneg, ai mare dreptate despre prima,este de-acum caracteristica peugeot-urilor 307. Ce este a 3-a?Dietrich? Ai idee cat costa?Eu abia am crapat iremediabhil prelungirea fata (inca sangereaza).

<{POST_SNAPBACK}>

cred ca 385 de euro final.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am ales a doua poza.

Pareri:

- Bara Rieger RRX este o pentru Focus sau 307. Atat.

- Bara a doua, de pe masina rosie, seamana a VW. Se inscrie totusi in prinicipiul Rieger: "se inventeaza o bara si se face stretch astfel incat sa se poata monta pe orice masina"

- Dietrich RS6 -- no way.

Dupa parerea mea exista doua kituri demne de luat in seama:

- Oettinger

- Votex R-line

Scumpe, dar sunt scumpe tocmai pentru ca design-ul este special pt MkIV, nu chestii universale cu prinderi si dimenisuni adaptate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poza 2.

Poza 1 intr-adevar e custom si d-asta arata bine iar poza 3 e tot custom si nu are locul de numar. Cu acesta prezenta, bara nu mai este asa cool.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la 800 euro bara Oettinger nu cred ca o voi lua :P care la urma urmei contine in design lip-ul meu de acum :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bara 1 pentru look (dar cu costuri mult mai ridicate datorita operatiilor de customizare)

bara 2 pentru faptul ca nu este atat de agresiva si se integreaza mai bine in imaginea VW-Audi (costurile sunt mai scazute, nu mai trebuie bad look si grila separata cu toate ca trebuie facuta capota)

Modificat de mmneg
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai fa rost de niste poze pt bara 3 :banghead:

cred ca ar merge super cu un nr abtibild, micutz....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!