Jump to content

Golf V 1.6 Red Bull


cip12cip12

Postare recomandată

CIp, te scot in oras cand o sa am ce sa-ti arat, cam in 2 saptamani adica, sper sa fie gata pana atunci...momentan working, adun dinari sa am ce sa investesc.....Spor, daca ai nevoie de ajutor la faruri, da-mi un semn ceva....si facem manevra ninja!!

Link către comentariu

Pragurile sunt luate SH din Pitesti. Am dat o fuga azi pana acolo. Un prieten stia un prieten care stia...... si uite asa m-au dus 3 milioane.

Sa vedem acum cand le vopsesc, ma mai duce si vopsitul 1,5-2 milioane.

De montat le montez ca si predecesorul proprietar: 2 torxuri pe lateral si 2 dedesubt si banda autoadeziva 3M

Link către comentariu

Super. Chiar avea nevoie de praguri, ca sa vina in continuarea fustelor :D

Link către comentariu

Cred ca stiu de la cine le-ai luat,vroiam eu tot setul :D

Mai are fustele fata/spate?

Link către comentariu

Da, chiar i-am zis sa-mi dea poze cu ele ca sa-i postez anunt. Dar vezi ca fusta fata se potriveste DOAR pe Golf 5 GT, GTI, Jetta.

votexlip1.jpg

.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

mersi Radu, stai sa-l vezi(ca e tauras) cu praguri. inca putin... apropo, cine imi recomanda de unde sa iau o banda dubluadeziva buna?

Link către comentariu

In Cora gasesti ceva bun - BIZON de exterior.

eu am lipit oglinda exterioara, placutele de inmatriculare si nu am nici`o prob, nu sunt singurul care a folosit`o.

Link către comentariu

Cip, vrem poze cu pragurile si jantele. Acum cat inca mai e frumos si nu incepe codu galben :P

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Gata, astazi am montat si pragurile:

dsc5024z.jpg

dsc5023o.jpg

dsc5022r.jpg

Pentru cine este interesat, cod praguri 1K3 853 859 D(ca un pont, pragurile se potrivesc atat pe versiunea cu 2 usi cat si pe versiunea cu 4 usi)

Codul prinderilor de sub prag: 1K0 853 493

Pentru un DIY apasa aici

Multumesc GABIVVX pentru informatii si lui Cristi pentru praguri!

Link către comentariu
lucian_90tud

Chiar ma intrebam cand le mai montezi :D

Arata super bine, dar putin cam cocotzata :blah_: .

Piesele de prindere cat au costat? Sunt 4 in total, nu?

Link către comentariu

Gata, astazi am montat si pragurile:

dsc5024z.jpg

dsc5023o.jpg

dsc5022r.jpg

Pentru cine este interesat, cod praguri 1K3 853 859 D(ca un pont, pragurile se potrivesc atat pe versiunea cu 2 usi cat si pe versiunea cu 4 usi)

Codul prinderilor de sub prag: 1K0 853 493

Pentru un DIY apasa aici

Multumesc GABIVVX pentru informatii si lui Cristi pentru praguri!

foarte fain arata !

eu zic sa faci manerele la culoarea caroseriei si capacele la oglinzi negru lucios

Link către comentariu

Acum e " intreaga " masina...

Repet, sa le plimbi cu placere :Driver:

Link către comentariu

Super tare arata cu pragurile alea!

Capacele la oglinzi glossy black,o suspensie si e gata ;)

Link către comentariu

Arata super bine, dar putin cam cocotzata :blah_: .

Piesele de prindere cat au costat? Sunt 4 in total, nu?

Multumesc Luciane. O s-o mai cobor cat de curand dar stau prost cu banii momentat. Poate o suspensie de Sportline. Sa vedem.

Am avut 3 prinderi de la precedentul proprietar, am cumparat una cu 27 ron la PBN

Link către comentariu

Soarte fain arata! bravo man...:)

Super bine lipite , nici nu zici ca e ceva pus...

Link către comentariu

...nu sunt chiar asa de bine lipite. pe dreapta s-a desprins putin pragul in spate in zona aripioarei aleia. trebuie sa dau pragul jos si sa refac operatiunea pentru 3 cm defecti :tuktuk:

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!