Jump to content

Golf V 1.6 Red Bull


cip12cip12

Postare recomandată

Am postat de cateva ori unul pentru altul dar nu am apucat sa iti admir masina. Foarte buna combinatia rosu + negru - plafonul si fusta merg mana in mana.

Daca e sa ma intrebi pe mine, as vopsi un pic stopurile (sa iasa un pic in evidenta) si as scoate inscriptiile de pe haion. Dupa episodul suspension upgrade, promit ca montez o antena shark, e mult mai ok ! :D

Cheers :Driver:

Link către comentariu

Este diferenta mare intre antena care ai avut-o si cea shark?....ma refer la semnalul radio in mers...

Link către comentariu

in bucuresti e la fel. in weekend plec pe transfagarasan si ma intorc cu impresii

Link către comentariu

Faina antena aia... Cat costa ? Are amplificatorul de semnal in baza ei acolo? Se monteaza greu? Ce implica?

Vleau si yo!!!

Link către comentariu
  • 2 months later...

gata.

inca un pas mic pentru mine si unul mare pentru masinuta. sau invers? nu mai conteaza.

am sters de pe lista "do it" si vopsitul bandourilor.

si sunt foarte multumit de rezultat:

picture001uy.jpg

picture003og.jpg

picture002sx.jpg

si am adaugat din nou abtibildul-semnatura care disparuse cand am pus folie pe geamuri:

picture012mq.jpg

urmatorul pas pe lista - praguri.

sau depinde cum progreseaza colegul lucian(tud) cu inchiderea hayon-ului din telecomanda, ca e foarte interesant.

Modificat de cip12cip12
Link către comentariu

Arata bine cu bandourile rosii :D . La mine treaba cu hayonul e aproape gata. In 12 ore primesc si Scirocco Bumpers. Ce anume te mai intereseaza? :icon_cheesygrin: . Cum am mai zis. La mine dezavantajul e ca nu mai pot folosi emblema pt deschis (dar am buton in interior :D ). La tine nu o sa fie probleme! . Da-mi pm daca te mai intereseaza detalii.

Link către comentariu

deci la mine se va deschide si din emblema? e vreo chichita cu modele dupa un anumit an?

astept s-o rezolvi si apoi vorbim si de coduri si de preturi. ms mult

Link către comentariu

Da, la tine trebuie sa se dechida si din emblema. Cel mai simplu faci codarea intai, verifici daca merge, dupa care dai comanda de piese :D .

Link către comentariu

mulrumesc. 5% luneta si lateralele spate si 21% lateralele fata

Modificat de cip12cip12
Link către comentariu

Hmmm,as fi zis ca e mai mare transparenta pe spate,probabil ma inseala lumina.

Spor la modificari!

Link către comentariu

am reusit dupa ceva timp de cautat sa gasesc o macheta 1/24 similara cu masina mea:

1948814841e.th.jpg

pentru cine e interesat poate cumpara de aici

Link către comentariu

Pacat ca acum ai vopsit bandourile :)) .

Eu am un Golf 5 cu bandourile vopsite rosu :P

Link către comentariu

In sfarsit, ca de cand ma bateai la cap cu aspectul asta :icon_confused:

Bravo ! Mi`au placut bandourile azi.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Gata. Am trecut la rotile de iarna. Ne pregatim de revizia nr. 3, schimbul lichidului de frana si de o geometrie preventiva

Link către comentariu

In weekend am spalat si apoi am ceruit bine masina ca s-o protejez de iarna.

Conform topicului dedicat, am desfacut si carenajele de pe fata si am curatat bine. Incredibil cat pamant si frunze se aduna acolo.

Am inlocuit si lichidul de spalat parbrizul de vara cu unul de iarna.

Modificat de cip12cip12
Link către comentariu
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Culoarea-i frumoasa iar contrastul rosu-negru o scoate si mai mult in evidenta! Felicitari, e o masina facuta cu mult bun gust!

Jantele au venit asa sau le-ai vopsit tu?

Link către comentariu

Multumesc.

Asa am cumparat jantele, culoarea este mistral-anthrazit matt.

dscn5497m.jpg

Omu' gospodar, iarna se cunoaste!

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!