Jump to content

Golf V 1.6 Red Bull


cip12cip12

Postare recomandată

Foarte frumoasa masina. De cand visez si eu la asa o fusta, dar nu mi se arata. Cred ca o sa ma limitez la una de gti :Driver: .

Bafta la modificat in continuare!

Link către comentariu

Nu te-ai gandit sa vopsesti partea de jos a barii neagra ? O facea putin mai kynky

Link către comentariu

Sa nu-ti faca cute...nefiind o suprafata asa de usor de acoperit. Stai cu bata langa ei.

Link către comentariu

In sfarsit Cip :Driver:

Arata foarte frumos si o sa dea si mai bine daca pe " difuzorul " acela vei pune folie neagra...

Link către comentariu

O sa pun si folie neagra pe difuzor. Mai intai sa ma duc sa-l trec pe casco, unul nou la reprezentanta e 3000 ron .

Daca il sparg pe acesta, imi bag unghia in gat, ca nu stiu unde mai gasesc. Abia l-am gasit pe asta.

Si mai am de pus folie pe semnalizatoarele din oglinzi, pe siglele vw si pe geamuri si luneta.

Dar la sfarsitul lunii August. Acum plec in concediu.

Link către comentariu

Inca un briz-briz: img3757w.th.jpg

Multumesc colegilor FDY si Davides pentru surpriza placuta.

img3756f.jpg

Link către comentariu

Super misto, bravo. O sa ai o insonorizare sporita. Buna achizitie...

Link către comentariu

anytime cip ... anytime :D ... ma bucur ca iti place ... am complotat amandoi :) ...

imi place cum vine "chestia" sub capota ... se poate ceva detalii despre achizitionare pe PM ? ...Multumesc

Modificat de davides
Link către comentariu

davides, m-a costat 100 ron, de la un coleg de pe forum cu un golf 5 dauna totala.

PS: ti-am dat vot pe soferie

Modificat de cip12cip12
Link către comentariu

am gasit un scut metalic.

partea pozitiva a montarii unui scut metalic in locul unuia de plastic o stim cu totii.

insa, ce aspecte negative poate avea montarea unui astfel de scut pe o masina ce nu il avea in echiparea standard?

cat de greu e un scut metalic?

cum sunt prinderile?

pot aparea vibratii?

zgomote deranjante?

...

Link către comentariu

bune intrebari cip ! ...

cand am vazut si eu la a mea ca e de design scutul de plastic si mie mi`au venit ganduri pt. un scut metalic ...

prinderile nu sunt mai grele un pic ... chiar am vazut un DIY cum se monteaza pe aici pe forum ... al sa-l caut

daca e prins ok nu cred ca sunt zgomote - dar cu drumurile noastre nu se stie niciodata !

nu stiu cu cat se ingreuneaza masina dar ideea e ca ofera o protectie foarte buna masinii !

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

mi-am luat scut metalic. insa fara prinderi.

cum fac sa-l montez? pot improviza prinderile?

a mai montat cineva si poate sa-mi dea un sfat?

Link către comentariu

E bun sa-l ai acolo.. da cum te stiu eu pe tine, la cat de atent esti si mai ales ca a ta nu este lasata sau cel putin nu ai de gand, nustiu cat de folositor iti va fi :)

Din cate imi amintesc ai nevoie de inca 2 brate pentru sustinerea lui + suruburile aferente.

Ai mai adaugat vreo 12 - 15 kg in plus masinii :P

Modificat de B32FDY
Link către comentariu

ma chinui sa gasesc o poza sau o schema cu montarea scutului, sau niste coduri pentru prinderi.

chiar nu ma poate ajuta nimeni?

Modificat de cip12cip12
Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Update:

-am reusit si am montat footrest-ul. Am gasit aici un DIY foarte util.

-am cumparat un set de capacele originale Borbet (imi lipseau 2)

footrestr322.th.jpg capaceleborbet.th.jpg

Link către comentariu

Apoi acuma trebuie schimbate si pedalele cu ceva in aceasi linie! Nu le mai sta bine negre...:salut:

Link către comentariu

Cauta pe www.ahw-shop.de pedalele, sunt la preturi foarte bune dar problema este cu transportul putin cam piperat.

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!