Jump to content

Golf V 1.6 Red Bull


cip12cip12

Postare recomandată

Felicitari pentru fializarea proiectului cu spoilerul fata Individual. Arata foarte bine.

Mai departe sfatul meu este sa vopsesti bandourile laterale de pe usi in culoarea caroseriei. Manerele de la usi eu nu le-as vopsii daca as fi locul tau. Daca vrei neaparat ca si manerele de la usi sa aiba un "red look" poate reusesti sa gasesti alta solutie decat vopsirea lor.

Numai bine si sper sa ne mai vedem in viitorul apropiat.

Link către comentariu

Frumos Cip, au iesit foarte bine, o voi analiza mai atent cand ne vom vedea :icon_thumright:

Link către comentariu
  • 4 months later...
Felicitari pentru fializarea proiectului cu spoilerul fata Individual. Arata foarte bine.

Merci, merci ... dar proiectul e la jumatate. Astazi am facut rost si de spoilerul spate Individual pe care o sa-l vopsesc si montez in primavara

Pentru iarna i-am luat o "paturica":

img1855i.th.jpg img1824b.th.jpg

Link către comentariu
  • 1 month later...
  • 3 months later...

Tu nu ai de gand sa te apuci de montat spilerul ala ??? /:)

Macar poze pune si tu sa vedem si noi cum este pe acolo ... :D

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

In weekend mi-am cumparat de la colegul gabytzuku caruia ii multumesc din nou, un volan de piele. Alaturi de spoilerul spate si de tempomat, asteapta cuminte sfarsitul verii pentru a fi montate. Revin cu poze.

Link către comentariu

Deci:

1. Spoilerul spate design Individual e SH, e alb, arata asa si trebuie vopsit la culoare:

3080y.th.jpg

2. Volanul de piele, e SH si are sub 15.000 km:

img3368w.th.jpg

3 . Tempomatul:

img3367o.th.jpg

Link către comentariu

O sa arate foarte frumos masina cu pachetul Individual. Ai putea pe viitor sa pui si praguri de GTi vopsite ca sa completezi look-ul iar vopsitul bandourilor si al manerelor este "must have" dupa ce vei monta fusta spate.

Link către comentariu

Cu spoilerul inteleg ca ai nevoie de bani ca sa`l pui pe masina da volanu ala si tempomatul ?

Se monteaza usor .. eu zic sa le pui cat mai repede ca sa te bucuri vara asta de ele :blah_:

Link către comentariu

M-am gandit la tine, ai vazut.... :unsure:

Daca m-ai refuzat :lol:

Link către comentariu

acuma nu vreau sa dau cu paru` :icon_thumright: .... dar bandourile mergeau cu jantele :( ... era linia Red&Black ... dar arata foarte bine si asa ... imi plac etrierii cum i`ati facut !!! ... Au iesit super ... Deci FDY se pricepe la vopsit de etrieri ... Sa-i dau tema de casa sa imii faca si pe ei mei ... mai greu cu drumul pana aici :(

Link către comentariu

:icon_thumright:

inloc sa te bucuri ca a ajuns la un prieten tu il urasti pe george

cristi, experienta am capatat`o impreuna cu ciprian :(

* gata ca deja suntem offtopic....

Link către comentariu

ms davides.

si bandourile laterale vor fi rosii, las doar manerele de la usi negre.

mai trebuie pusa folie pe geamuri, sa imi fac interiorul la faruri negru

iar siglele mi le imbraca Fly in folie carbon si atunci chiar ca e Red&Black cum vrea sufletelul meu.

cat despre etrieri, vino in Buc si ii aranjam.

PS: we love gbr

Link către comentariu

bai nene imi place super mult masina! abia astept sa iti vad bara spate individual!...sa invarti cu placere volanul :)

Link către comentariu
  • 1 month later...

Revin cu noutati.

Duminica, la intalnire, cu ajutorul lui Al Bundy(multam!) am montat volanul si tempomatul.

Azi am dat si spoilerul Individual la vopsit. Revin cu poze dupa montaj.

tempomatmontat.th.jpg volanmontat.th.jpg

Link către comentariu

in sfarsit am montat si spoilerul pe spate + niscaiva stickere gen golf americano

img3752n.jpg

img3755h.jpg

img3748.jpg

Modificat de cip12cip12
Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!