Jump to content

Golf V 1.6 Red Bull


cip12cip12

Postare recomandată

Master_Blaster

Ar merge stalpisorii negri pe bara, dar dupa parerea mea merg doar cu grila si emblema neagra.

post-2151-0-93949600-1342683201_thumb.jp

post-2151-0-24372100-1342683210_thumb.jp

Eu zic ca botul mai are nevoie de negru, acum parca e prea rosu. Mai ales ca ai plafonul si oglinzile deja negre.

Modificat de Master_Blaster
Link către comentariu

Ieri am dat o fuga :Driver: pe Transfagarasan si am "incins" bocancii pe munte. Pe partea argeseana drumul e ok :icon_thumleft: , sunt denivelari si plombe dar nu sunt gropi. Si sunt si 20 grade :frigbaitata:

transfagarasanulspresib.jpg

balealac.jpg

sauacaprei.jpg

laculcapra.jpg

spremoldoveanu.jpg

spremoldoveanu1.jpg

Modificat de cip12cip12
Link către comentariu

prin intermediul unui coleg de pe forum, am reusit sa fac rost de un plastic denumit pompos imbracaminte podea dreapta. ca pe al meu am reusit sa-l sparg pe la Cheia

imbracaturapodeadreapta.jpg

si inca o poza frumoasa

dscn6916x.jpg

Modificat de cip12cip12
Link către comentariu

si-a montat cineva priza de 12v in portbagaj si imi poate spune si mie ce modificari au fost necesare?

multumesc

Link către comentariu

nici nu am ajut bine acasa si tu ai inceput documentarea :))

Link către comentariu

Eu mi-am montat. Am tras fire de la bricheta din fata prin prag si am montat-o in partea dreapta cam unde este si ceva din fabrica.

Am dat gaura in plastic si am fixat-o cu sistemul ei de prindere (am luat bricheta de la un magazin de piese auto)

Link către comentariu

Eu mi-am montat. Am tras fire de la bricheta din fata prin prag si am montat-o in partea dreapta cam unde este si ceva din fabrica.

Am dat gaura in plastic si am fixat-o cu sistemul ei de prindere (am luat bricheta de la un magazin de piese auto)

:emthup:

Link către comentariu
  • 1 month later...

uite ca a trecut si vara asta. intre timp am facut o gramada de iesiri, de la mare pan' la munte si va spun fratilor ca avem ce vedea, avem o tara frumoasa dar din pacate e populata. :tuktuk:

m-am apucat din timp si mi-am scos rotile de iarna, le-am facut verificare/reechilibrare/presiune

mi-am dat comanda la colegul colin pentru un tratament de chedere

mi-am montat cu ajutorul colegului al bundy si lampile cu lumini pentru picioare.

mi-a activat si toate optiunilea alea, cornering, coming/leaving home, windows roll up/down, inchiderea automata a usilor etc

mi-am facut rost de la colegul fly de o maneta frana de mana imbracata in piele

manetafranademana.jpg

in schimb am avut si nasoale, pe la sibiu, un camion mi-a aruncat de la cauciuc ditamai pietroiul in aripa, mi-a indoit-o, mi-a sarit vopseaua. trebuie s-o revopsesc

in rest toate bune, bani de benzina sa fie...

Link către comentariu

azi am luat masina de la vopsit. aripa este impecabila

dscn7131k.jpg

m-am aprovizionar si de iarna. mi-am luat un tratament pentru chedere de la Colin si un spray pt gheata

dscn7133x.jpg

Link către comentariu

pe drumul Sibiu - Sebes se lucreaza la autostrada si intr-o zona de acces pe santier unde era pietris pe jos a trecut un camion si mi-a aruncat o piatra cu roata in aripa exact la arcada. si mai am o infundatura mica pe portiera, dar nu merita sa stric vopseaua originala. aia se poate trage

in rest, am trecut la interiorul masinii.

trebuie sa montez priza de 12v in portbagaj. am gasit acum niste sertare pentru scaune dar sa vad daca se potrivesc la culoare. mai trebuie sa dau pe la Jaf pentru niste leduri

dscn7134.jpg

Modificat de cip12cip12
Link către comentariu

poate o incalzire in scaune :icon_cheesygrin: dar e cam scumpicica din cate am vb noi atunci

Modificat de cip12cip12
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

am trecut in seara asta pe la Jaf si mi-am pus leduri la picioare si pe pozitii. urmeaza sa-mi pun in portiere si in porbagaj

dscn7141t.jpg

dscn7144.jpg

ma pregatesc de ITP si revizie

Link către comentariu

:icon_thumleft: . Vreau si eu din alea la picioare si portiera, dar nu am mai reusit sa cumpar :(

Cu ce am vb la telefon, pe cand? :D

Link către comentariu
nicusor_pintilie

Poti sa explici de ce ai nevoie pentru a monta ledurile in interior la picioare?De unde ai procurat si cat te a ajuns maneta frana de mana imbracata in piele? Tin sa apreciez toate eforturile depuse pentru "prepararea" masinei si pana acum primesti un big like de la mn pentru tot ce ai facut bafta in continuare...Drumuri Bune

Modificat de nicusor_pintilie
Link către comentariu

Salut, te-am vazut asta seara pe la ora 7 si jumatate, erai la semafor la Cora Lujerului. Eu eram pieton :), am traversat prin fata ta. Erai cu doamna, cred ca te duceai sa iti pui ledurile...

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!