Jump to content

Golf V 1.6 Red Bull


cip12cip12

Postare recomandată

Va salut pe toti, colegi forumisti!

Va prezint astazi masina mea. Prima mea masina!

Este un frumos Golf V 1.6 2009, rosu ca focul, un tauras energic ca si mine.

Primul lucru pe care l-am facut a fost sa-i iau jante. Muge acum pe patru Borbet LV5 7J*16 potcovite cu anvelope Dunlop SP FastResponse 205/55/R16 si rezerve de iarna Dunlop WinterSport 3D.

Saptamana asta isi asteapta cu nerabdare o fusta rosie care sa-i intregeasca posteriorul.

Pentru viitor isi doreste bandouri vopsite la culoare, o buza gen Individual, folie pe geamuri, faruri negre gen GT si ce-o mai vrea el.

33326586.th.jpg

56584602.th.jpg

54089745.th.jpg

post-35141-1239044863_thumb.jpg

Link către comentariu

Frumusel tauru',vopseste-i oglinzile,pune-i xenon,arata-ne si poze cu interiorul si da-ne niste detalii,km,istoric,pret,etc.Sa o conduci sanatos!

Link către comentariu

Frumusik foc. Sa o stapanesti sanatos si sa ai grija de ea.

Parerea mea e ca, avand jantele negre, arata foarte bine bandourile laterale nevopsite (cele de pe usi), la fel ca si oglinzile. Eu as vopsi doar bandourile de pe bara fata, as pune praguri GTI (tot nevopsite) si o folie. Asftel cred ca o sa ai o alternanta rosu/negru originala si cocheta :huh:... umila mea parere.

Bafta.

Link către comentariu

@But Fns: Multumesc. Masina e noua, comandata in septembrie 2008 si livrata de Mos Nicolae. A costat 15000 si are doar 2000 km rulati. o sa revin cu poze ale interiorului.

@Acidutzul: Multumesc. Bandourile fata si buza vor fi vopsite la culoarea masini, futa spate e deja vopsita si asteapta sa fie montata. Oglinzile nu le voi vopsi, eventual, am gasit pe net capace imitatie carbon. Cu bandourile laterale inca ma gandesc. Pragurile GTI sunt o idee buna. Cu folie si faruri negre, eventual si cu siglele vw tot negre cred ca voi obtine acea alternanta de care vorbesti, eleganta, dinamica.

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Salutare si spor la modificari, dar nu inteleg un lucru de ce nu ai luat prelungirea spate de Gti si o vopseai si lasai neagra doar partea cu decupajul pentru evacuare ca arata mult mai bine si sudai si tipsuri cromate la evacuare :)

Link către comentariu

Foarte frumoasa masina. Sa o stapanesti sanatos si sa iti realizezi toate planurile cu ea.

Link către comentariu

@Auras: Multumesc de urare. Am avut ganduri cu fusta GTI dar m-am hotarat si ma indrept spre eleganta in detrimentul sportivitatii.

@Andrei JSE: Iti multumesc si tie. Incet incet il scot din turma si-l duc catre corida.

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

prin intermediul colegului forumist gbrgeorge am intrat in posesia unui spoiler fata tip Individual ce urmeaza a fi vopsit la culoare si montat cat mai repede

img1290e.th.jpg

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Foarte frumos arata ,ma bate gandul sa le fa si eu pe ale mele :D

Link către comentariu

Ieri, impreuna cu colegul Alec, am vopsit etrierii masinilor noastre.

Cu ce: kitul Foliatec.

Culoarea: rosu.

Durata: toata ziua.

Motivul: lipsa de experienta.

Cum a iesit: eu zic ca bine.

Azi am vopsit si etrierii colegilor FDY si Cily.

In doua zile de vopsit am invatat multe.

Recomandarile mele:

1.desfaceti etrierii, ar fi ideal.

2.pensule cat mai mici (1 cm latime ar fi ideal).

3.vopseaua se prepara in amestec de 3 la 1 (15ml cu 5 ml) cu intaritor (AMESTECATI bine).

4.folositi manusi de latex.

5.puneti pensulele in diluant ca sa nu se intareasca.

6.faceti amestecul de 4 ori pentru cate 2 etrieri (au fost 8 etrieri pe 2 masini).

7.folositi 2 seringi pt masuri.

8.amestecul nu il faceti in recipient de plastic fiindca il topeste pe fund. Un pahar sau taiati o cutie de cola la 0.33ml

9.ridicati masina pe lateral ca sa lucrati la ambele roti, e mult mai eficient.

10.curatati janta pe interior inainte de montare ca sa nu cada praf pe etrieri.

11.a doua zi, faceti o plimbare cu masina si franati des ca sa se "aseze" vopseaua.

12.o saptamana nu spalati zona cu spuma activa.

13.folositi pentru curatarea etrierilor o bormasina cu perie de sarma.

Daca va miscati repede, in 4-5 ore e gata. Si mai ramane vopsea pentru doi etrieri. Daca mai aveti intrebari sunt aici.

Succes.

@Emil liviu: Mai fa rost de un coleg, cumparati kit-ul si o mai punem de o sedinta de vopsit. Va ajut cu mare placere

img1342i.th.jpg

Link către comentariu

ok pai in masina va suporta maine sau sapt viitoare o shimbare de jante si le vopsim :rolleyes:

Link către comentariu

Etrieri vopsiti in rosu arata foarte bine.

Astazi am avut placerea sa fac cunostinta atat cu Ciprian cat si cu "Red Bull". Proprietar de nota 10+ si masina super cool.

Link către comentariu

Acum suntem profi nu ? :)

la cat m`am bronzat si la cum ma ustura pielea nu cred ca as mai sta odata sa le mai fac.

Link către comentariu

Ajutam pe toata lumea interesata. Am un prieten cu un OPEL Vectra care a vazut cum arata pe masina mea etrierii vopsiti si sunt sanse destul de mari sa vrea si el. Posibilitati de a se combina doua persoane la un kitt Foliatec se gasesc.

Eu nu am probleme cu usturimi ale pielii. Pe mine ma dor muschii de la picioare si spatele. Pasiunea auto cere sacrificii de toate felurile. :offtopic:

Link către comentariu
  • 1 month later...
prin intermediul colegului forumist gbrgeorge am intrat in posesia unui spoiler fata tip Individual ce urmeaza a fi vopsit la culoare si montat cat mai repede

img1290e.th.jpg

Ieri am dat buza la vopsit. In maxim o sapatamana e pe masina

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Gata! A venit baiatu' cu pozele. Bara Individual vopsita si montata si bandourile fata vopsite.

img1612d.th.jpg img1613j.th.jpg img1615y.th.jpg

Accept idei noi.

Link către comentariu

frumos lucrat! bravo pt baiatu care isi ingrijeste masina ca nebunu :lol:

sper ca pe viitor sa te gandesti la o suspensie sport...o grila fara emblema..niste faruri smoked alea alea etc :P

pana acum e bine

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!