Jump to content

Golf IV TDI GTI


eke

Postare recomandată

Salut ! :)

Ma gândeam eu de ce nu mai dai nici un semn ca sa vad ce ai facut cu antena...dar tu aveai treaba, normal ! :))

Cu placere !

Link către comentariu

@flaviusmaff :  Mersi ! Ai P.M. 

 

@Cosmin ZKG : Mersi ! Nuca, da intradevar a fost 70E, insa e foarte calitativ lucrata si se simte foarte ok.

 

@florinpbv : Haha, te-ai gandit bine :))... n-am prea putut sta locului.

 

@quattro3001 : Mersi ! :D

Modificat de andrei_bv
Link către comentariu

Ai băgat ceva bănuți  :icon_thumleft:  oricum trimurile din aluminiu sunt și ele destul de piperate, peste salariul mediu de economie  :bom:  Oricum cu foarte bun gust modificată . 

 

Până la urmă antifonează zgomotul exterior acele panouri din aluminiu ?

Link către comentariu

Da, arata intr-un mare fel..imi place :icon_bounce: . Suspin dupa trapa la golf, e de mare efect. Nu cred ca urmatoarea masina va fi fara trapa si 4x4. Daca imi permiti o parere: eu as fi mers pe acest schimbator 1J0711113CRQHV sau pe echivalentul lui cu cusatura alba (nu mai astiu codul exact). Sper sa-l conving pe Moshu` Niculae sa mi-l aduca. Daca e asa mare secret cu trimurile, as vrea si eu un PM ca si pe alea mi le doresc tare mult...

Modificat de waf
Link către comentariu

Dacă vreți preturi, de ce va ascundeți atât și nu intrați pe aha sa vedeți? (sunt destul de scumpe, noi și rare sh).

În rest mașină arata f bine, îmi place!

Link către comentariu

@Cosmin ZKG : Trimurile sunt cele Net-Optic ,,smirgheluite".

 

N-am sesizat nici o modificare in leg. cu zgomotul exterior.

 

@waf : Mersi ! A fost luata in calcul acea nuca, insa imi venea cu inscriptie ,,4MOTION" care nu prea se pupa cu masina...

 

@Muale : Nu mi-am permis noi, iar SH n-am gasit intr-o stare favorabila, momentan sunt niste ornamente Net-Optic ,,smirgheluite". 

Link către comentariu

,,Refresh" scaune Recaro 2

 

Aripioarele de la scaunele fata erau destul de omorate, deci am rezolvat problema in felul urmator : 2 bureti baza noi + ca sa fie totul ok, 2 seturi de culisare noi. 

 

Din pacate nu am poze cum aratau inainte sa fac o comparatie ,,old vs new", insa am poze cu ce a iesit :

 

Poze :

XbW9bNv.jpgNsnZP4c.jpg8ZwwrYa.jpgPWPilVo.jpgsJ6MVyi.jpgrfO6vRu.jpg6zj1xuC.jpgRuysy8M.jpg

Modificat de andrei_bv
Link către comentariu

Scaunele OEM cu reglaj electronic au fost adaugate ulterior sau asa a iesit din fabrica masina ?

Stiu ca cele care aveau scaunele electrice din fabrica beneficiau si de oglinzi pliabile electric. Ai asa ceva ?

Link către comentariu

Foarte rara aceasta dotare pe golf 4, la vremea respectiva era considerat un moft, acum o intalnim des la masinile noi. Foarte frumoase si cu o tapiterie intretinuta scaunele ! Mai ai ceva pe lista ? :)

Link către comentariu

Foarte bine arata masina. Dotarile sunt clar peste medie la Golf 4.

De unde ai cumparat buretii si cat te-au costat?

Link către comentariu

Dacă vreți preturi, de ce va ascundeți atât și nu intrați pe aha sa vedeți? (sunt destul de scumpe, noi și rare sh).

 

 

vezi Muale de ce am intrebat ? banuiam ca nu sunt cele de R32 (Alu brushed) ..nu mi-ar fi fost greu sa intru pe site sa aflu preturile, ca de 2 ani le tot caut pe toate site-urile in speranta sa le gasesc mai ieftin.

 

@Cosmin ZKG : Asa a iesit masina din fabrica.

 

Da, am. 

 

Ai oglinzile rabatabil electric? Si se regleaza automat oglinda dreapta cand dai in R ?

Link către comentariu

ok, vina mea. 

am inteles gresit (post #60) ca sunt cele de r32, nu cele "carbon" curatate.

Modificat de Muale
Link către comentariu

@Cosmin ZKG : Sunt multe pe lista... :))

@snack : Mersi ! Ai P.M. cu toate detaliile.

 

@waf : Da, sunt rabatabile electrice. Da, se regleaza automat, cand e pus switchu de la oglinzi pe R (oglinda dreapta).

Modificat de andrei_bv
Link către comentariu

Foarte bine intretinuta masina. Poate ne intalnim prin Bv odata sa facem schimb de pareri :icon_bounce: . Ma intereseaza de unde ai luat buretii pt. sezut si care a fost pretul. Si eu am interior Recaro si poate voi avea vreodata nevoie.

Link către comentariu

Frumoasa rau masina. Mi-as dori si eu una ca asta :P . Sa o stapanesti sanatos. 

 

P.S.: Am vazut-o ieri live in Cartierul Stupini. 

Modificat de V A L I
Link către comentariu

@mihaita27 : Nu vreau sa fac reclama, deci ai P.M.

nu cred ca se pune problema asa (reclama). sunt destui ce au buretele macinat si ar fi utila informatia.

Link către comentariu

V A L I : Mersi ! Iti doresc si tie asemenea :D.

 

Muale : Ok. Pretul pentru bureti este : 380RON/buc (pretul include reducerea de x% pt ca e masina mai veche de 10 ani) de la TESS Brasov.

Modificat de andrei_bv
Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Schimbat pompa ambreiaj.

 

Ambreiajul functioneaza din nou in parametri normali.

PyjCWAc.jpg

 

Schimbat suport motor.

 

ztxpocF.jpg

 

Inlocuit display Maxi-dot.

 

Cel vechi avea pixeli morti. Operatiunea a fost facuta la @F l o r i n (Multumesc, Florin.)

zgGN1Js.jpg

 

Schimbat ulei cutie viteze.

 

tXoMBos.jpg

 

Poza cu ,,ARL-ul" : 

q1fvzLs.jpg

Link către comentariu

Frumos ARL-ul ;) cati km are masinuta momentan ? Daca tot ai facut ceva investitii in ultimele 6 luni banuiesc ca nu va iesi la vanzare prea curand

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!