Jump to content

Golf IV TDI GTI


eke

Postare recomandată

si eu am pilot sport si pilot exalto acuma.. dar la cat costa cred ca tura viitoare ma limitez la dunlop.. noi? cat ai dat pe ele?

750 RON bucata 225/45/R17

Link către comentariu
volnick1986

cam asa stiam si eu pretul... destul de piperat.

Link către comentariu

Foarte tare masina. Eu zic sa o lasi asa fara modificari exterioare, dar sa pui o sigla SDI pe haion si sa te distrezi cu unii prin trafic :offtopic:

Link către comentariu
AlexPredaGTi

Frumoasa jucaria , si foarte " dotata " . Nu imi placea culoarea rosie deloc , insa de cand o am pe a mea ( tot rosie ) parca este una dintre cele mai frumoase culori pentru un hatchback .

Multi km placuti iti doresc .

Link către comentariu

Masina arata foarte bine, nu sunt un fan al culorii rosu insa pe masina ta chiar o prinde!

Sa o stapanesti sanatos si fara incidente

Link către comentariu
Foarte tare masina. Eu zic sa o lasi asa fara modificari exterioare, dar sa pui o sigla SDI pe haion si sa te distrezi cu unii prin trafic :huh:

pe spate am dat tot jos , era scris doar Golf, dar sa stii ca mi-ai dat o idee buna :)

Link către comentariu

Intr-adevar reusit exemplar!

Scapa de insertia de lemn - nu are ce cauta intr-un GTI.

Multi km fara probleme!

Link către comentariu
volnick1986

@WRC ii ok insertia de lem. si eu am exact acelasi lemn + aluminiu in GTI. e OK.

pe spate am dat tot jos , era scris doar Golf, dar sa stii ca mi-ai dat o idee buna :D

nea... se prinde lumea dupa jante.... ;) stiu ca au de a face cu un GTI

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

un mic upgrade,

discuri frane fata/spate ventilate perforate Zimmermann

placute frane fata/spate Ate

recomand tuturor, a alta mancare de peste :)

Link către comentariu
volnick1986

niste poze ceva?...

Modificat de volnick1986
Link către comentariu

Ai schimbat si lichidul de frana? Ce pret ai gasit pt discuri si placute?

Mersi.

Link către comentariu
Publicat (modificat)
Ai schimbat si lichidul de frana? Ce pret ai gasit pt discuri si placute?

Mersi.

sincer.. am uitat de lichid, dar imi aduc aminte ca am aerist si schimbat acum ceva timpo dar nu de mult.

vreo 1200 ron discurile si vreo 500 si ceva placutele, am facut ceva poze asa rapid mai devreme cu telu, le urc imediat.

cateva poze amarate, asa e cu telefonu, dar in curand o sa-i fac o sedinta foto serioasa :beer:

fatafad.th.jpg spate.th.jpg scaune.th.jpg

Modificat de eke
Link către comentariu

Considerai ca la ~180cai franele stock nu mai faceau fata, sau de ce ai facut upgrade-ul ?! Intreb asta doar din pura curiozitate, ceea ce ai facut este foarte bine!!

Ai idee discurile pe fata sunt aceeasi dimensiune cu cele de pe AJM-ul meu, sau sunt ceva mai mari?! Te intreb asta pentru ca pe viitor as vrea sa le schimb si eu doar pe cele fata pentru ca sunt un pic cam uzate. Apropo de placutele ATE eu sunt foarte multumit de ele, este o diferenta foarte mare fata de cele stock.

Modificat de xdx
Link către comentariu
vw golf 2001

Foarte tare masina.. n-am mai vazut Golf 4 cu scaune electrice...

Link către comentariu
Publicat (modificat)
Considerai ca la ~180cai franele stock nu mai faceau fata, sau de ce ai facut upgrade-ul ?! Intreb asta doar din pura curiozitate, ceea ce ai facut este foarte bine!!

Ai idee discurile pe fata sunt aceeasi dimensiune cu cele de pe AJM-ul meu, sau sunt ceva mai mari?! Te intreb asta pentru ca pe viitor as vrea sa le schimb si eu doar pe cele fata pentru ca sunt un pic cam uzate. Apropo de placutele ATE eu sunt foarte multumit de ele, este o diferenta foarte mare fata de cele stock.

iti zic sincer, ca dupa ce am schimbat, adica vechiul proprietar placute cu care a fost adusa din germ.. nu au fost franele la fel de eficiente, apoi a urmat schimbarea discurilor. frana la fel de proast, parca mai rau, apoi la mine s-au ondulat discurile sau ce-or fi patit, vibra volanul cand puneam frana.

am zis ca daca fac o treaba, sa o fac calumea. dupa cum ziceam, acum franeaza impresionant, masina. discurile pe fata sunt, daca retin bine, de 288.

s-a meritat upgrade-ul, parerea mea.

urmatoarea chestie..este suspensia, sunt in stagiul de documentare, sa fac alegerea optima.

ah, era sa uit, masina nu are 180 cai. are 150 cai vaccinati doar:)

Foarte tare masina.. n-am mai vazut Golf 4 cu scaune electrice...

electrice ca electrice..dar imi place ca la sofer are si 3 memorii.

Modificat de eke
Link către comentariu

F tare mk-ul, stau langa fostul proprietar, si era o placere sa o vad in parcare langa bloc, f intretinuta si ,,bibilita,,.

Sa ai parte de ea....si ea de tine.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

poti sa imi spui si mie care a fost pretul de achizitie,daca nu te deranjeaza?

masina este superbaaaa :D ;) ,dotarile sunt la fel de superbe[navigatie,comenzi volan,scaune electrice offfff :wub" ]

Sa o stapanesti sanatos!

Link către comentariu
  • 1 month later...

Cel mai dotat G4 pe care l-am vazut pana acum......felicitari maxime ca esti posesorul acestei bijuterii si sper sa te bucuri de ea si multi km fara probleme...Multa bafta !!! :blink: :D :D

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Nu cred ca mai au rost urarile de bine, ca la cate urari si cate succese iti doresc colegi cred ca tiai fi luat r32... dar nu asta voiam sati spun. Intradevar este o masina foarte frumoasa deabea pe asta o poti numi FULL nu cum spun toti copii " domle miam luat golf 4 full" si nare nici navi infine. Daca esti dragut imi poti spune cam ce pret ai vrea pe ea daca ai vindeo ... asa orientativ, deoarece si eu vreau un ARL... multumesc ... imi ajunge si un PM.

Modificat de yustygolf4
Link către comentariu

heal yeah :D super masina..imi place f. mult culoarea..de dotari nu mai zic..miez nu alta..sa o stapanesti sanatos si la multi km!

Drive safe!

Link către comentariu
carceacristian

Mmmmm,ce masina frumoasa sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea...dragoste la prima vedere si...motorul :P ...

PS:Mi-as dori si eu sa fuga SDI-ul meu,ca ARL-ul tau :)

Modificat de carceacristian
Link către comentariu

MASINA ASTA RUPE! va zic eu ca m-a dus colegul EKE cu ea!

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!