Jump to content

Golf IV TDI GTI


eke

Postare recomandată

  • 4 months later...

Continui eu topic-ul, deoarece eu sunt noul proprietar  :D

 

Wishlist :

-Kit ornamente interioare R32 aluminiu

-Pedale aluminiu TT

-Footrest aluminiu TT

-Stergator luneta Golf Mk5

 

Bineinteles a stat cuminte si la o poza  :lol:

 

zl91rEq.jpg

Link către comentariu

S-o stapanesti sanatos!  :icon_thumleft: Pe langa ce ai zis, parca ar merge si vopsirea fustelor.  :D

Link către comentariu

Ce shiny e acum :) Sa o stapanesti sanatos ! Super exemplar ! :icon_thumleft:

 

Parca a fost vara trecuta de vanzare si s-a vandut in 2 zile , nu ? 4800 e neg daca imi aduc bine aminte ? :dry:

Link către comentariu

@Robotelu : Multumesc mult ! Fusta o prefer cum e acum.  :icon_bounce:

 

@Cosmin ZKG : Multumesc mult ! Am cumparat-o anul trecut in toamna, pretul cam tot pe acolo a fost.  ^_^

Link către comentariu

A trebuit sa platesti si timbru de mediu ?

 

Merita sa o pastrezi cat mai OEM aceasta masina si intretinere cu produse de calitatea , altceva ? bani de carburant probabil :) chiar , ce consum ai la ARL ? 

Link către comentariu

frumos exemplar...daca gasesti pachetul de trimuri alu brushed la un pret decent, poate ne "combinam" la transport..si eu sunt in cautarea lor...

Link către comentariu

wow cum arata...ce suspensie are masina?pare lasata tare mai ales pe fata :icon_thumleft:

Link către comentariu

@Cosmin ZKG : Nu a trebuit sa platesc.

 

Masina o sa incerc pe cat posibilul sa o tin cat mai OEM. Insa cu ornamentele de mahon...timpul se pare ca isi spune cuvantul, oricum nu cred ca o sa fie asa rau cu cele de aluminiu OEM.  :D

 

Consum : cam 7% urban si cam 5% extraurban.  :lol:

 

@waf : Multumesc ! E cam greu de gasit, cred ca singura metoda e Germania... 

 

Gasisem un kit complet prin America, provenit din dezmembrari de pe o Jetta GLI. Insa pretul cu transport si toate cele nu era chiar ok  :lol: .

Link către comentariu

@nemtzalau : Are suspensie completa Weitec. Cred ca a ramas umpic mai ridicata de ,,fund", deoarece am ridicat-o pe cric sa pun rotiile de vara ?! :huh:

Modificat de andrei_bv
Link către comentariu

Decent consumul :) banuiesc ca mai sunt fluctuatii in functie de trafic , dar tot e ok + - 1 litru .

 

Sa mai adaugi ceva poze :) vopseaua arata foarte bine , i-ai facut vreun detailing exterior - ceara , polish ?  

Link către comentariu

@Cosmin ZKG : Da, mai sunt fluctuatii.

 

O sa incerc sa mai fac ceva poze  :lol: . Nu i-am facut, masina a fost vopsita complet in 2012  :D . 

Link către comentariu

Am inteles :) de acolo aspectul shiny pe care il are masinuta  :bom:

Link către comentariu

pf...foarte bine arata ! as profera-o in locul multor masini mai tinere chiar cu 5-7 ani

Link către comentariu
  • 2 months later...

Masina a primit 4 cauciucuri noi : Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2, de care sunt foarte multumit.

 

O mica sedinta foto cu telefonul :D  : 

5jVtb8N.jpgF7ZXjoz.jpgtLxnIVR.jpgG6UsHWo.jpgfXotOet.jpgVGu0BWZ.jpgQtLD1z6.jpgdPr160l.jpgvTRaai5.jpgCCu9CRs.jpg

Link către comentariu

Arata super masinuta :) si jantele de asemenea , le-ai reconditionat ? Cum e cu anvelopele le-ai testat si pe ploaie ? La categoria 225/45 r17 astea sunt in top ,deci e o alegere foarte buna

Link către comentariu

@Cosmin ZKG : Jante nu au fost reconditionate niciodata, sunt starea lor originala. Anvelopele se comporta excelent si pe ud si pe uscat. 

 

@DClaudiu : Mersi !  :D

Modificat de andrei_bv
Link către comentariu

Stai cumva pe langa policrinica de pe Vulturului ? Vazusem un golf rosu cu sticker vwforum, dar n-avea jantele astea ( era inca frig ).

Link către comentariu

@DClaudiu : Nu stau in zona aia. Cu siguranta nu era masina mea. 

Link către comentariu
  • 3 months later...

O sa prezint ce am mai lucrat intre timp la masina ... :

 

Frane : Un mic upgrade pe fata de la 288mm la 312mm, am schimbat port-etrieri fata (Skoda Octavia VRS Mk1), discuri + placute Brembo (fata,spate), garnituri etrieri, lichid frana VW DOT4 Super.

 

Toti etrierii au fost sablati + vopsiti negru ( m-am gandit si la argintiu, insa se murdaresc foarte repede ).

 

Poze :

0IgOidS.jpgfbYz5TR.jpgucgZAzf.jpgDTM166N.jpg

TM9yhzq.jpg

 

Muzica : Insonorizare usi fata, cu insonorizant STP Anticor Light, inele MDF.

 

Am legat un sistem audio pe 2 cai Hertz ESK165L.5 (format din 2 inalte + 2 mid-bassi) la statia originala Nokia DSP.

 

Poze :

ibtUspz.jpggDBmX4V.jpg

dhNV8Ai.jpgHKxv3nL.jpg

 

Schimbat flansele de la amortizoarele de pe fata.

 

Am pus flanse Lemforder, o mica comparatie old vs new.

 

Poza :

 

nrjPw3O.jpg

 

Interior : Trimuri aluminiu + Nuca de Sport Edition ( de pe ahw-shop )

 

Urmeaza : Footrest + pedale TT.

 

Poza :

1gJHDHm.jpg

 

Schimbat antena radio.

 

Masina am luat-o cu antena de navi, care din pacate era intr-o stare jalnica.

 

Am pus antena shark fin a.k.a. China, o mizerie ... nu recomand nimanui. Semnal foarte foarte prost, iar pe partea de aspect, acea garnitura arata oribil.

 

Cu ajutorul colegului @florinpbv, am reusit sa procur o antena originala de navi (noua) de pe eBay. ( Multumesc Florin ).

 

Poza :

fAUZ2ti.jpg

 

Poze cu marmota ... :

rSj9HUl.jpggs9ncEx.jpgGsJtjvM.jpgccOkwQE.jpg43cHOuQ.jpg4J82YHp.jpg

P.s. : Sper ca nu v-am plictisit :)) .

Link către comentariu

Multe modificari si o masina superba !

Nuca schimbatorului de sportline ai achizitionat-o separat ? Stiu ca vine direct cu materialul respectiv si are un pret destul de piperat 70 euro.

Legat de antifonare, iti reduce si zgomotul exterior / cel de la motor ?

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!