Jump to content

fum negru la benzinar deodata


andrei dragosh
 Share

Postare recomandată

andrei dragosh

salutare,..am o problema mare de tot ,...a inceput sa scoata fum negru deodata si AFUMA bujiile,..nu le uda,..doar le afuma

nu mai trage deloc si parca merge in 2-3 pistoame,..da rateuri la acceleratie si tot asa....bobina si platini schimbate

motor 1,1 cod FA

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

amestec foarte bogat....adica...probleme pe la carburator...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu am o problema cu fumul...... la mine e albastru..... pana sa ma bag la carburator nu scotea fum.... acum ca am umblat la el si l-a mreglat scoate.......

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fum negru...amestec bogat

fum albastru...ulei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

andrei dragosh

am mai umblat un pic la carb si se pare ca nu prea mai scoate fum....insa, e nasoala treaba cu afumatul bujiilor,..nu le uda,..le afuma si da rateuri in carburator

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

verifica aprinderea si daca nu rezolvi incearca si pe la distributie sa nu fie decalata

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

andrei dragosh

la asta m-am gandit si eu ,..la distributie ,..ca masina a inceput sa se manifeste asa dupa ce am lasat-o vreo sapt in service sa-mi schimbe 2 furtunashe de frana,...si cine stie ce or fi facut aia pe acolo cu ea...

si cureaua e cam slabita....

Modificat de andrei dragosh
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la asta m-am gandit si eu ,..la distributie ,..ca masina a inceput sa se manifeste asa dupa ce am lasat-o vreo sapt in service sa-mi schimbe 2 furtunashe de frana,...si cine stie ce or fi facut aia pe acolo cu ea...

si cureaua e cam slabita....

frate nu vreau sa fiu rau cu nimeni dar ... din experientza iti spun .... nu mai lasa mashina nesupravegheata in service

eu am lucrat la o firma in bv care are si magazin de piese si service si la ei am bagat mashina in service adik la colegii mei frate (eu lucrand la magazin) si cand am scos-o mergea mai rau decat am dus-o ...

nici macar firele nu mi le-au mai pus la loc la senzori ... cand am plecat cu ea facea bordul ca pomul de craciun

in fine ... sfatul meu ... fa-ti drum la un service in care ai mare incredere sau la un preten undeva tot asha cu mare incredere si verifica totul cap coada ... distributia in primul rand, aprinderea si carburatorul

stiu cazuri in care au dus mashina pt maruntishuri si au scos-o cu piesele care erau bune pe ea schimbate cu altele mai nashpa ...

succese!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

andrei dragosh

intr-adevar ca dupa ce am scos-o din service a trebuit sa schimb pompa de benzina care nu e deloc ieftina la mdelul meu.....

azi a trebuit sa duc masina la Roman acasa sa-i fac ITP-ul si in 50 Km mi-a trecut de dragostea de masini, cu fumul s-a rezolvat ...si-a revenit...:)

m-a inebunit carbul..rateuri peste rateuri in el si se ineca si tot asa iara isi revenea iara mergea,..e un gunoi pe acolo cred dar o sa-l dau eu afara in week-end.

multumesc de ajutor baietzi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...
codrut mitulescu

salut si scuze daca sunt offtopic dar am si eu o problema cu acelasi motor 1.1 codFA si anume pompa de benzina- nu functioneaza si nu gasesc pe forum.de unde as putea cumpara? a da nici frane n-am, a zis mecanicul ca-i pompa de frana sau cam asa ceva are cineva(contra cost)?multumesc si scuze inca odata darnu pot posta in alta parte

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut si scuze daca sunt offtopic dar am si eu o problema cu acelasi motor 1.1 codFA si anume pompa de benzina- nu functioneaza si nu gasesc pe forum.de unde as putea cumpara? a da nici frane n-am, a zis mecanicul ca-i pompa de frana sau cam asa ceva are cineva(contra cost)?multumesc si scuze inca odata darnu pot posta in alta parte

http://www.unixauto.ro/UnixOnline/Unix_Cik...mp;cMegnNr=5886

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!