Jump to content

my golf 4 variant


theoane

Postare recomandată

observ o crapatura intr-o poza... ele trebuie centrate pe gaura sau dc spui ca-s montate gresit (nu ma pricep)

eu aud ca si cum s-ar freca ceva cand virea,nu stiu daca e flansa sau nu

Link către comentariu

observ o crapatura intr-o poza... ele trebuie centrate pe gaura sau dc spui ca-s montate gresit (nu ma pricep)

eu aud ca si cum s-ar freca ceva cand virea,nu stiu daca e flansa sau nu

da....trebuie centrate dar dobitocii cand le.au pus nu le.au centrat si s.a ajuns la fisurile astea, ambele flanse erau la fel.

Eu aveam o bataie cand ieseam din parcare si viram rotile la maxim.

Flansele inca sunt in garantie, 18 luni, dar garantia e astfel: cumperi altele noi, platesti manopera :sly: iar noi le trimitem la furnizor sa la schimbe, sa.ti deconteze flansele cumparate....dar cum p....masiii daca ei le.au montat gresit, iti da flit furnizorul si eu le fac ppp mare platindu.le manopera asa ca am schimbat service.ul.

Urmeaza sa ma duc peste ei sa vad ce fac...oricum am schimbat service.ul de care acum sunt ffff multumit desi e cam scump: IVAS dealer skoda...cand au schimbat flansele nici nu au demontat amortizorul dupa masina, desi le.am spus metoda asta la toti cretinii din galati, frontal, autoplus, booster si altii......

Prima data cand am schimbat flanse la masina asta le.am schimbat singur si nu am avut alte pb, acum nu mai am timp, scule, spatiu

Modificat de theoane
Link către comentariu

o sa ridic capacele de protectie sa vad cum arat la mine.

140 lei flansele noi si manopera cat?

Link către comentariu

manopera 150 parca...ca am facut mai multe: cumparat si schimbat flanse, montat inaltatoare de 10 mm, reglat distributie total 460 lei.

GARANTIE 2 ANI

Modificat de theoane
Link către comentariu

Spalata, coafata si cu ghetele schimbate pregatita pt sezonul de vara cu noii tenesi

24032012151.jpg

24032012152.jpg

24032012153.jpg

Link către comentariu
  • 1 month later...

salutare...dupa o plimbare prin mediul rural unde am transportat vreo 350 kg de grau (asta e ...nu il aveam cu ce sa il car) masina arata asa...nu am facut poze la interior ca era un dezastru.

Before: nespalata de 6 saptamni

After: In curtea bunicilor m-am apucat de treaba: spalata cu 2 bm cu sampon sonax, decontaminata cu argila de la sonax (cea galbena , sincer nu mai stiu daca mai este si alta culoare), rezolvat unele mici zgaraieturi pe bara din spate cu polish menzerna si in final un strat de collinite 476s. De poze nu prea mi-a ars ca eram rupt de oboseala, abia am spalat-o.

La interior: aspirata si sters cam tot cu apa cu sampon.

Alte produse de intretinere nu am avut la mine. Nu am avut protectia pentru anvelope de la turtle wax si o bucata de umbra unde mi-ar fi fost mai usor sa o spal.

28042012166.jpg

28042012165.jpg

28042012167.jpg

28042012168.jpg

28042012169.jpg

28042012170.jpg

28042012173.jpg

Link către comentariu
  • 1 month later...

Sambata am facut urmatoarele la masina avand timp liber care era planificat de cateva saptamani:

- am inlocuit un switch la usa din dreapta fata si refacut lipiturile la broasca, era pacat ca tot era desfacut totul acolo

- montat twetere in usile spate

- curatat pamantul de la aripile din fata, desi a fost curatat in primavara era destul de mult.

Link către comentariu
  • 1 month later...

recent am efectuat itp.ul la frontal galati: pret 85 lei pt masinile diesel si 70 pt cele pe benzina.

Am trecut fara pb legate de starea masinii, bucse, lumini, gaze dar s-au legat de pleoape si parasolar. De fapt citez "eu nu spun sa le dai jos dar daca vine RAR.ul o sa ai pb cu ei".

Eu imi faceam pb legat de termenul de valabilitate a trusei medicale.

Raspuns final : ne vedem pe 24.07.2014 si o zi buna.

Tipul de acolo mi.a spus ca acele persoane care au instaltie xenon a.m. daca nu au autorizatie rar, verificate farurile cum bat, lupa la far, spalator la far si autoleveling, se retine certificatul de inmatriculare, eu nu am xenon. Deci aveti grija pe viitor.

img5890z.jpg

Modificat de theoane
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

frumos golfuletul, sa te poarte sanatos cat mai multi km!, si eu vreau sa imi fac stopurile exact asa sau sa le pun folie rosie transparenta, nu stiu cum sa fac, tu cum ai procedat?

Link către comentariu

frumos golfuletul, sa te poarte sanatos cat mai multi km!, si eu vreau sa imi fac stopurile exact asa sau sa le pun folie rosie transparenta, nu stiu cum sa fac, tu cum ai procedat?

e folie numai pe semnalizare..... am pus ce aveam mai deschis prin casa..

merge si folie rosie si mai este si varianta de a vopsi mai durabila.

Varianta de a le infolia total e cam migaloasa, mai mult de munca.

de vopsit nu prea ma incanta , daca vreau sa le schimb designul am mai mult de munca...eu am mers pe folie

Link către comentariu

Plictisit de look-ul masinii am renuntat la pleoape.....bine si putin fortat de R.A.R. :sly:

Am umblat si la fusta masinii , am indepartat in mare masura defectele (loviturile) acumulate de-a lungul timpului si apoi am vopsit-o.

Cautand materialele am dat prin colectia de "prostii pentru masina " peste un spray cu lac motiv pentru care am dat un strat, 2, 3 de lac la grilele din bara.

Eu unul sunt foarte multumit.

Enjoy my 2 megapixeli phone picture... :icon_cheesygrin:

11082012207.jpg

11082012209.jpg

11082012210.jpg

Modificat de theoane
Link către comentariu

un sticker pe care il astept de mult timp :icon_bounce: .

19082012225.jpg

Modificat de theoane
Link către comentariu

felicitari! de acum o sa ai portbagajul plin cu jucarii si carut.

pacat ca nu are isofix generatia 4 de golf.

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

felicitari! de acum o sa ai portbagajul plin cu jucarii si carut.

pacat ca nu are isofix generatia 4 de golf.

ms

isofix are numai bora :dry:

Modificat de theoane
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Folia e Pusa pe interiorul stopului? Ce transparenta are? Se vad semnalizarile bine cu ea

e pusa pe exterior....transparenta habar n.am, aveam niste resturi prin casa

semnalizarile se vad ca la orice stop care se face fumuriu scade luminozitatea. In cazul tau ar merge bine sa le vopsesti rosu.(vopsea pentru stopuri)

Link către comentariu

pe interior nu ai cum sa lipesti folia deoarece platicul are textura gen pulpa cu celulita (ca sa nu folosesc expresia clasica , "coaja de portocala") pentru a disipa lumina.

Link către comentariu

m-am gandit la folie pt stopuri rosie dar nu stiu daca arata bine.. in legatura cu acel post nu stiu unde sa masor..intre plafon si ce? :icon_redface:

Link către comentariu

m-am gandit la folie pt stopuri rosie dar nu stiu daca arata bine.. in legatura cu acel post nu stiu unde sa masor..intre plafon si ce? :icon_redface:

luftul dintre haion si capota, plafon.

cota F la golf cat este....?variant.jpg

Modificat de theoane
Link către comentariu

o sa ma uit si eu maine daca nu uit.

ok...ideea e ca am umblat la balamale cand aveam telescoapele pentru haion uzate si am reglat dupa aceasta poza. Haionul nu se ridica la maxim. Luni am schimbat telescoapele si cand se ridica haionul este fffffffffffff aprope de capota, plafonul masinii, mai sa loveasca. Telescoapele sunt identice ca si lungime. Apoi am umblat din nou si am reglat astfel incat cand haionul este deschis intre plafon si el sa fie ca si grosimea unui card de atm. Am mai spionat si alte masini golf si bora si numai 3 mm nu aveau ei acolo.

:lol: acum ma chinui sa il dau in jos, inainte ridicam de el, cand era frig il tineam cu capul. :icon_redface:

Link către comentariu

ce telescoape ai pus? si ale mele fac figuri iarna.

am sublerul in masina dar ploua f rau dimineata si nu am stat sa masor

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!