Jump to content

my golf 4 variant


theoane

Postare recomandată

Salut. Nice nice :emthup:. De curand mi-am facut si eu o modificare la faruri cu lupa bixenon si asa vrea sa am semnalizare dubla. Cea de a 2-a sa o montez tot in locul proiectorului de ceata. Imi poti spune aici sau pe PM de unde ai luat doar semnalizarea si cateva detalii despre montaj? Multumesc ! :)

Link către comentariu

deci....semnalizarea suplimetara am facut.o singur "home made", materiale necesare: o bucata de sticla, plastic portocaliu, de preferat un geam de la o tripla mai veche (eu am folosit de la dacia veche),care se taie rotund la dimensiunea ormamentului de la proiector sau a proiectorului apoi am confectionezi un suport din tabla, plastic ce gasesti, apoi un bec ceva legaturi p.acolo la instalatia electrica si cam atat. modificarea a fost facuta pe faruri valeo fara demontarea sticlei, se lucreaza doar prin spatele farului dand jos capacul.

Link către comentariu

Pai si...capacul ce tine locul proiectorului iese fiind prins in niste cleme sau ceva de genul, sau trebuie decupat si el. E bine daca se poate lucra din spate dar cand ma gandesc cat de inghesuit e spatiul acolo :soare:. O sa incerc sa caut exact ansamblul unei semnalizari, dintr-un far spart probabil si sa-l atasez acolo. Legaturile le-ai facut pe aceleasi fire care duc la semnalizarea de fabrica nu ? :). Ms pentru raspuns si ajutor!

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

in locul proiectorului, eu nu am, se afla un ornament care este prins in 3 suruburi, de desurubeaza, se scoate ornamentul ala si apoi faci un suport dupa urechile ornamentului (3 la numar).

si de legat firele m.am legat la semnalizarea masinii (legat in paralel)

spor la treaba

Link către comentariu
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Sal. Ai intrebat pe sharanel daca are capitonajele din spate de langa haion... Nu am prea inteles. Poti sa imi explici pe PM? Masina aia e la mine acum. Toate plasticele din ea inca le am, deci trebuie sa fie si alea...

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

new pictures......new interior look :icon_thumright:

and more......

post-28711-1248897732_thumb.jpg

post-28711-1248897742_thumb.jpg

post-28711-1248897905_thumb.jpg

Link către comentariu

ce e marginea aceea argintie din jurul schimbatorului ??

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

acea dunga argintie de langa schimbator este o banda, dunga, se gaseste la metru de cumparat.....

Link către comentariu

am niste fluturi, mai bine spus un stol...as vrea sa fac ceva gen GTI look pe bara fata....ma refer la acea dunga rosie din jurul grilei radiatorului...

am postat niste poze cum e masina acum si cam ce as avea de gand....astept pareri si sugestii din partea voastra :lol:

post-28711-1250155735_thumb.jpg

post-28711-1250155742_thumb.jpg

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Parerea mea sincera este c-ar fi trebuit sa nu lipesti ornamentul ala cromat pe rama din jurul schimbatorului. Este ceea ce se cheama kitch tuning dupa parerea mea. La fel si cu consola centrala. Imitatia aia de ornament de aluminiu.......mai bine nu. Si grila cu rosu...........la fel, parerea mea ar fi s-o lasi asa ca e mai frumoasa. Sper sa nu te superi. Bafta !

LE. Mansonul schimbatorului este montat invers. Cusaturile ornamentale trebuie sa fie orientate catre usile din fata :lol:

Modificat de Inginerul
Link către comentariu

imitatia de pe consola centrala ce imita aluminiul este vopsea...le.am vopsit e mullllt mai ieftin si referitor la kitch tuningul chech out this picture

inca o poza

post-28711-1251195042_thumb.jpg

post-28711-1251195159_thumb.jpg

Link către comentariu

E mult mai ieftin dar e foarte urat. Ai vrut pareri, ti-am dat parerea mea :) Cat priveste pozele........kitch tuning dar nu departe de ceea ce ai facut tu. Sper sa nu te superi :lol:

Link către comentariu

Nu vreau sa fiu plasat in aceeasi categorie cu inginerul ...(bad boy) :D dar are dreptate fratioare laso simpla. Parerea mea este ca daca vrei sai faci ceva schimbai farurile punei niste OEM daca ai bani daca nu mai ieftin cu lupa ceva, triple etc si in final niste jante de 17" 18" si ai sa ai variantuld e invidiat... daca vrei te pot ajuta cu niste poze din germanica... am gasit un forum al variantelor. Bafta !

Link către comentariu

ms baieti......la exterior o las cum este adik fara nici un fel de dungi, faruri cu lupa oem caut dar sunt exagerat de scumpe (calitatea se plateste :) )

p.s. pt colegul inginerul: cusatura de la mansonul schimbatorului de viteze este pusa ok...am cusatura si in fata si in spate :lol: , si am desfacut.o si in interior scrie anul masinii, deci e cea originala si pt varsta ei arata ffff bine

Link către comentariu

Salutare,

Arata bine, mie imi place, ii destul de clean, interesante farurile home made ti-au iesit bine.

Interiorul ii frumos, ii buna ideia cu banda aia "chrom" lipita, numa ca nu ai lipito drept sau asa se vede din poza .

Si eu am vopsit manerele de la usi dar vreau sa le revopsesc ptr ca nu imi mai place culoarea vreau sa fac totul negru mat . Tu a da cu smirghel , ai slefuit inainte sau ai dat direct peste?

Bafta in continuare ...

have a good time

Link către comentariu

manerele si cam tot ce am vopsit le.am curatat cu cif si cu un burete abraziv pentru a indeparta acel cauciuc sau vopsea cauciucata cum s.o fi chemand, apoi vopsea direct fara lac, acum as vrea sa le dau o mana de lac, numai la manere ca ele sunt cel mai mult folosite.

Link către comentariu
  • 1 month later...

nu am mai trecut de mult p.aci si pot spune ca i.am schimbat uleiul si filtrul (castrol edge turbo diesel 5w-40) si o modificare suferita exteriorului respectiv am imbracat stalpii usilor cu autocolant...

o sa revin cu poze... :)

Link către comentariu
  • 1 month later...

unde gasesc si eu elementele astea???/ e vb de eleron si platicul acela de pe haion

la elementele astea ma refeream

unde gasesc si eu elementele astea???/ e vb de eleron si platicul acela de pe haion

la elementele astea ma refeream

post-28711-1256902376_thumb.jpg

post-28711-1256902611_thumb.jpg

post-28711-1256902624_thumb.jpg

Modificat de theonae
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Pozele vorbesc de la sine. O masina super intretinuta si modificarile de pana acum sunt de bun gust(parerea mea).Poate adunam masinile la o sedinta foto pe ,,meleagurile'' noastre, pote luna viitoare (you know why).S-o stapanesti sanatos :D

Link către comentariu

adaugand ledurile de la plafoniera am cam fost in dubii in a adauga sau nu cele doua leduri care ilumineaza interiorul, acea lumina ambientala........in prima faza am renuntata la ele montand numai leduri pentru iluminarea butoanelor dar apoi le-am pus. o sa revin cu poze

Link către comentariu

referitor la ledurile care le puneti pe masina aveti grija ce improvizatii faceti...eu m.am ars, nu imi mai trebuie

ledul se inseriaza cu o rezistenta de 1k ohm (eu asa am pus, am incercat si cu 800 ohm) si se incalzeste destul de tare pentru a topi izolatia cablurilor...deci dragi colegi: cumparati produse OEM.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!