Jump to content

Intra apa in portbagaj


radduu
 Share

Postare recomandată

sa ne spui si noua,dupa ce faci proba,daca pe la triple intra apa.

sunt chiar curios daca mai avea si altcineva problema!

spor;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • doctorul

    11

  • radduu

    8

  • C o s m i n

    7

  • F l o r i n

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

Azi am spalata masina si am bagat mana in gaura sa vad daca e umed si e perfect uscat... nu stiu ce sa mai zic...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nici eu,mai ales ca daca intra pe la cheder nu se ducea fix acolo.

trebuia sa te uiti fix in spatele triplelor...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salut!Am si eu o problema cu apa,mai exact in spate in portbagaj in partea stanga in acel lacas.Dupa fiecare ploaie ma umplu de nervi.Locul respectiv se inunda cca 2 cm.Este vorba de un passat 3BG din 2005.Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

C o s m i n

Variant?

Sedan?

Asta era cel mai important.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca te uiti in profil la el vezi ca e sedan :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sedan este masina! :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

verifica pe la triple!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-am uitat in seara asta si era complet uscat.O sa verific maine cu un bidon de 2 litri de apa sa vad daca intra pe acolo.Multumesc de raspuns! :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

n o sa mearga asa.verifici ncu jet cu presiune,man!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Asa cum zice doctorul, scoate triplele afara si ai doua optiuni - ori garnituri noi, ori dai bine cu vaselina pe acolo, sa etanseze. Silicon nu poti da, ca trebuie sa mai le si poti da jos, cand se arde becul de la marsarier.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poti da silicon,raman garniturile pe masina cand scoti triplele.nu i bai!:)

se gasesc garniturile alea de noi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Pe original costa aproape 10 euro bucata, pt sedan.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am avut si eu buba asta la masina din semnatura si tot in stanga.era plin de apa acolo unde sta cricul ,insa cu silicon am rezolvat problema, asta pana in momentul in care am primit o duba fix in partea stanga spate si s-a schimbat stopul si implicit garnitura...concluzia?? daca nu vrei sa te chinui sa achizitionezi garnitura, da-i cu silicon mai ales ca sedan fiind nu te deranjeaza siliconul acolo

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

avand cateva minute in plus astazi,am facut proba si am pus furtunul cu presiune pe conturul triplelor!

am bagat apoi lanterna si capul in portbagaj,sa ma uit fix la imbinari!pot sa va spun ca siliconul isi face treaba PERFECT!e uscat acolo ca in desertul sahara!

bagati din belsug si cu incredere!:))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Am si eu problema asta...balta in buzunarul acela unde se tine cricul.Am vazut aici ca s0a vorbit despre tripla.Imi poate spune si mie cineva unde este tripla aia,sau cum arata, ca habar nam despre ea:d.Ar fi buna o poza eventual.Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tripla este LAMPA din spatele masinii(cu stop, semnalizare, pozitie, ceata si mers inapoi) sau cum vrei s-o mai denumesti tu.Spor la treaba.

Oricum pe la chederul portbagajului este foarte greu sa intre apa, dar nici imposibil.Eu nu am avut problema asta dar, eu as verifica garnitura triplei(lampii) de pe partea unde s-a gasit apa in portbagaj.Este foarte usor sa intre apa pe acolo daca garnitura este deteriorata/

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi de lamurire,n0am stiut ca asa se numeste:)),eu ii zic stop:P

Sanatate si numai bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salut! am si eu o problema cu apa :icon_cheesygrin: de cate ori ploua si deschid portbagajul se scurge prin zona rosie > poza

triangle.jpg

Curge foarte multaaa nu doar cateva picaturi...aveti idee cam pe unde e gaura ? :lol:

Multumesc!

Modificat de irael
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fa o poza reala la portbagajul tau si mai ales la zona in cauza.

Cum adica iti curge pe-acolo? Curge printre table? Acolo e pliat panoul pe rama de la capota.

Sa curga ar insemna ca intra multa apa in capota. Asta nu e bine.

Modificat de C o s m i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

gaura..... e tot acolo... la toate. :icon_redface:

acum, pe unde intra apa, in portbagajul tau - fac doar o presupunere - pe langa maner, partea de plastic a lui, unde vine fixata sus, pe hayon - tabla, se scurge in interiorul lui, si cand il ridici, se muta apa ... si iese prin colt. Altfel, nu vad cum sa intre in capota.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am rezolvat-o gata! A avut dreptate Domnul Florin mai exact p-aici 081120121758.jpg.

M-am uitat mai atent si nu erau stranse piulitele, erau aproape desfacute > 081120121760.jpg.

Da Cosmin ai avut dreptate si tu :icon_thumleft: , asa aveam impresia ca in zona aia....dar uite ca am rezolvat :icon_cheesygrin:

Va multumesc! :wub:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Salut! Aceasi problema o am si eu apa in buzunarul din stanga. Sunt sigur ca nu intra pe la tripla ca sub ea era prafuit si nu se vedea nici o urma. Ar putea sa intre pe la aerisirea de jos ? Ce rol are ? Cum as putea sa verific?

Merci si o seara faina sa avetii :salut: post-57955-0-75262000-1362590967_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
Adrian dragos

salut domnilor si eu am probleme cu apa dar nu in portbagaj ci in interiorul masini in special in partea dreapta cand ploua si dau cu masina in apa mocheta se uda imediat stie cinew cum as putea sa rezolv??ma poate ajuta cinew ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!