Jump to content

My new Scirocco


robi_zet

Postare recomandată

Exact. O consider culoarea cea mai potrivita pentru cine vrea sa aibe jante inchise la culoare... si totusi sa ramana cu aspect de janta, nu tabla neagra. Tu decizi :D

Link către comentariu

Nu stiu ce sa zic... am oglinzile negre, trapa neagra si jantele gri inchis...

Modificat de robi_zet
Link către comentariu

Mda..corect aici ai dreptate. Oricum parerea mea ramane ca negrul ia din "personalitatea" unei jante.

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Imi place mult cum se vad oglinzile negre.Odata ce vine primavara cred ca asta e primul pas care il fac. :D

Ce cod de culoare ai la oglinzi?

Modificat de c.vlad88
Link către comentariu

Am scimbat azi placutele spate. Pe placutele cu care a venit masina nu era scris niciun producator doar era stantata emblema VW. Mi-am pus placute ATE Certamic. Nu scartaie :D

Pai nu prea e pe cod... Oglinzile le-am colantat :P

Link către comentariu
  • 3 months later...

Azi i-am schimbat toata filtrele si uleiul. Am ales filtre mann si ulei castrol 5w30. Acum am 42800 km cu ea si merge impecabil.

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Azi am considerat ca stergatoarele cu care a venit masina nu mai erau atat de bune. Am cumparat o pereche de Bosch aero twin (150 ron). Ca prima impresie nu se mai aud cand trec peste parbriz :)

Pe langa asta am fost la vulcanizare sa imi schimb gumele de pe fata pe spate si invers, iar cand am ajuns acasa ce credeti? Aveam pana :)) inca o tura la vulcanizare...

Modificat de robi_zet
Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Aseara am reusit sa dau foc (la propriu) placutelor dupa cateva franari mai puternice. Discurile erau incandescente si in zona placutelor incepuse "incendiu". Este normal ca placuta sa arda?

Link către comentariu
  • 1 month later...

Din pacate azi am reusit sa imi zgarai bara din fata intr-o bordura....

Link către comentariu
  • 1 month later...
getodac catalin

Tare mult "te iubesc" ai tai daca la 20 de ani ti-au cumparat o masina cu 200 cp, chiar ma mir ca nu ai avut nici un accident serios pana acum, felicitari esti un tanar echilibrat sper sa ramai la fel si dupa resoftarea pe care ti-o doresti... desi ma indoiesc...

Link către comentariu

Getodac catalin.....din pacate cu asemenea mentalitate mai toti romanii suntem,daca ai stii ca nu conteaza caii chiar deloc... :))cel mai important este si va fii soferul,daca tu nu esti ZMEU pe drumurile foarte bune ale patriei noastre poti sa ai masina de 3,4,500 si sa nu patesti nimic,sau precum sunt majoritatea cu matze de 1.6 care vezi doamne ca ei au BMW si is regii pe sosele.....dar ideea era ca nu conteaza cati caii ai sub capota....

On topic: e foarte frumoasa masina insa eu unul i-as da tranteala si in rest doar sub capota... :D insa totul depinde de buget,las ca zgarietura se scoate.... :)))

Modificat de Yasmin
Link către comentariu
  • 3 months later...

@ getodac catalin Am 23 de ani si nu cred ca scrie undeva daca ai o masina de 200+ cai trebuie sa fi teribilist...

@yasmin . Ms man

Azi am facut revizia de 55000 am schimbat toate filtrele man, ulei castrol 5w30 long life 3, cand am urcat masina pe elevator mecanicul a costatat ca semeringul care e la cutie de pe patea dreapta pierdea ulei. Am fost am cumparat semeringul pe original iar cand am dat planetara si ce mai era pe acolo am constat ca era prea mic in diametru (cred ca era de pe partea stanga) Am stat o ora pana a venit, cu ocazia asta am schimbat si uleiul din cutie ca nu stiam cat de mult am pierdut am pus MOTUL 75w90 parca

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Robi_zet, oglinzile cand au fost colantate ,au trebuit desfacute?poti sa dai ceva detali ?

Link către comentariu
  • 1 month later...

Ieri am pus rotile de vara... alta viata e diferenta de la cer la paman. I-am facut si geometria ca imi statea volanul stramb (asa a venit din fabrica) in sf. am si eu volan drept :D 60000 km cred ca o sa urmeza schimbarea ambreajului, placa cred ca are probleme se aud niste pocnituri la rece cand calc ambreajul sa schimb viteza.

post-42557-0-89072000-1331887828_thumb.j

Modificat de robi_zet
Link către comentariu

Felicitari si aici pentru masina ;) daca se aud batai cand e motorul rece, e volantul, mai mult ca sigur :)

Link către comentariu

Ms Calin. Nu se aud cand stau pe loc sau cand am ambreaju apasat se aude cand sunt in viteza si apas ambreaju ca schimb viteza ca si cum ceva s-ar desprinde foarte repede.... si face poc :)))

Am uitat sa precizez ca miercuri mi-am facut timp, m-am duc la colin am luat spray pt bitum, argila, si polish. Apoi m-am apucat de treaba imi place foarte mult cum a iesit. :D

Modificat de robi_zet
Link către comentariu

Da, atunci sa ai grija intr-adevar la placa de presiune sau chiar la disc....poc-ul ala mie imi spune ca are joc undeva, da nu as putea sa iti spun unde :))

Link către comentariu

Romania :RO flag: Deja am dat comanda costa 72 de lei vine in 5 zile.

Am uitilizat pt jante SONAX Full Efect tare rau ce se intampla in urmatoarele 3-4 min dupa ce dai pe janta :icon_cheesygrin:

post-42557-0-25542000-1332513084_thumb.j

post-42557-0-30512100-1332513092_thumb.j

Link către comentariu

'Rocco + Interlagos + Bixenon + Panoramic = Big Like

Legat de sonax, sa curga sange din jante:)) Numai bine.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!