Jump to content

My new Scirocco


robi_zet

Postare recomandată

Vaaai....cand am vazut "azi BYE-ul a murit" credeam ca ai trecut si tu de partea daunatilor:) Apoi am vazut restul. Sa speram ca e ok! Bafta multa si La multi ani!!!

Link către comentariu

Verdict : Pompa noua de inalta presiune...

Ms soso.

Modificat de robi_zet
Link către comentariu

Bine ca e in garantie..

:offtopic: La Multi Ani! Sa fi sanatos si sa te bucuri in continuare de ea!

Link către comentariu

Ms BUT. Am lasat masina la midocar nu am mai luat-o acasa. Acum asteptam sa vina pompa

Link către comentariu

Stai un pic sa inteleg ce ziceti: daca schimb pe garantie o piesa cu o zi inainte de iesirea din garantie a masinii...piesa respectiva va avea garantie o zi?

Link către comentariu

Am luat masina azi :D Merge bine parca s-a schimbat si sunetul la motor si trage o idee mai bine :D

In legatura cu garantia, se pare ca o sa am garantie pana in aprilie cand se termina si garantia masinii. Si daca o sa imi cada iar sa zicem pompa cand numai am gantie si o cumpara si montez la ei primesc garantie 2 ani. Ok de ce atunci se poate si acum nu?

Modificat de robi_zet
Link către comentariu

Pt ca traim in Romania .....mai departe stiti voi ce urmeaza . Este ciudat modul in care se aplica garantia la o masina la noi , din cauza asta cred ca nu o sa-mi mai iau masina noua niciodata ...

Link către comentariu

Bine ca ti-ai luat masina :). Sper sa nu mai vada service decat la revizie :).

In legatura cu garantia, sa stii ca nu fac ei cum vor. Acum ca fiecare incearca sa ne prosteasca e una. Pentru a afla ce drepturi ai vorbeste cu un avocat (nu ii intreba pe ei). Trebuie sa iti dea garantie si la piesa care o schimba.

Link către comentariu

Pai m-am cam certat cu ei putin dar tot pe a lor o tineau. O sa ma interesez sa vad ce pot sa fac.

Se poate ca vechia pompa sa nu fi mers mai mult timp in parametri normali fara sa imi dau seama?

Am iesit aseara putin cu ea si trage mult mai bine peste 5000rmp. Inainte acolo se cam "plafona"

Ms rex pt urari :D Peste 2000 de km imi schimb placutele spate. M-am interesat si am ramas intre feroddo ds2500 sau ATE Ceramic.Din ce mi-a spus vanzatorul ATE Ceramic sunt putin peste Ds2500

Modificat de robi_zet
Link către comentariu

Salutare robi_zet !

Astazi pe la ora 13 ai trecut pe str ramnicu valcea si mergeai spre dristor.....se pare ca erai cam "suparat" ca de departe auzeam turatiile:D

ce sa mai....o masina superba!icon_thumright.gif

Modificat de WVWZZZ
Scrierea nejustificata cu majuscule, litere îngrosate, italice, subliniate, cu culori sau alte artificii este interzisa. ->Avertisment verbal.
Link către comentariu

Salut. Erai langa masina cu un aspirator? Nu eram suparat ma mai bucur si eu de masina cand nu e nimeni in fata mea :)

Am spalat masina azi si am observat ca mi-a sarit lacul pe partea stanga chiar langa bandoul acela negru :( O sa ma duc luni la midocar sa vedem ce facem.

Link către comentariu

Acum am venit de la midocar. Maine sau vineri o repara pe garantie.

Vreau sa imi vopsesc jantele interlagos.

Vreau niste pareri, sa le fac negre sau grafit? Ori negre cu o perla argintie?

Link către comentariu

mai bine le schimbi :P ... negre iti spun din experienta, se vor vedea prea mici, gri grafit vor fi dubioase din cauza designului, am vazut in germania un scirocco cu jantele tale polisate pana la luciu si aratau criminal ... la niste arcuri sau suspensie nu te-ai gandit ?

Link către comentariu

Arcuri ca de suspensie completa nu am dinero :P

De jante noi iar nu am dinero. Cred ca o sa le fac negre

Jantele acelea polishate vin si ca optiune costa vri 1000 de euro dar nu imi plac deloc

Modificat de robi_zet
Link către comentariu

Azi la 10AM m-am dus cu masina la midocar sa imi refaca portiunea unde a sarit lacul, s-au miscat foarte repede baietii la ora 4:50 mi-au dat-o acasa :D

Link către comentariu

poti vedea la topicul meu cum sta cu jante negre :P ... daca iti pui si o folie nota 10 :D

Modificat de c.vlad88
Link către comentariu

Nu le fa negre. :vaidecapulmeu: De la distanta ce ti-e o janta de tabla, ce iti este una de aliaj vopsita negru. Daca chiar vrei sa le inchizi la culoarea as merge cel mult pe grey gun metal. Sper ca te-am convins :rolleyes:

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!