Jump to content

My new Scirocco


robi_zet

Postare recomandată

Daca tot pui o evacuare, pui si o admisie ca e pacat. Eu cu Skoda 2.0TSI facusem 310cp din evacuare+admisie+soft. Pe cand un TFSI face 290 cu acelasi setup.

Deci, spor in continuare si sa te bucuri de masina cat mai mult :blah_:

Link către comentariu

Ms mult :blah_: app ce faci cu "vechile" jantele?

Modificat de robi_zet
Link către comentariu

Super tare masinuta....Jantele ei sunt bestiale, alea o reprezinta mnu cred ca i-ar sta mai bine cu altele...si eu sunt de parere ca daca pui evacuare ai nevoie si de admisie...

Link către comentariu

Am ajuns azi la PBN sa facem revizia pt 30k. Am schimbat toate filtrele + ulei castro 5w40.

Cu noul filtru de aer se simte ca trage mai bine :)) Cred ca o sa schimb filtru de aer din 5000 in 5000

Link către comentariu

Nici chiar asa :)

Poti sa-l schimb in jur de 7000-8000 km ;)

Felicitari pt masina :icon_thumleft:

Link către comentariu

Felicitari pentru achizitie...ai o super masina:) Imi placeau foarte mult jantele care erau inainte pe masina...cele originale...(interlagos:) ..semanau cu cele de pe SLR :)

Am comandat si eu un GOLF 6 GTI...sper sa ne vedem prin Bucuresti:)

Bafta!

Link către comentariu

@corad0 Ms. Fara discutie jantele originale arata mult mai bine, astea le-am luat pt iarna nu prea m-a interesat cum dau pe masina.... mai mult m-a interesat pretul :P Poate ne vedem :P sa o stapanesti sanator

@Vitalie Pretu de lista a fost parca 28700 euro, am obtinut un discount foarte bun la vremea aia 7%. Ca investie ce pot sa zic: Reviziile 15000 si 30000 + Jantele si gumele de iarna, restu sunt nimicuri.....

Ieri cand am bagat-o in garaj vad km si am zis ca trebuie sa le fac poza :D

post-42557-0-99369600-1289399162_thumb.j

post-42557-0-27472800-1289399202_thumb.j

Modificat de robi_zet
Link către comentariu

Sa ai grija si sa te bucuri de ea multi km!O masina dupa care merita sa intorci capul pe strada!

Numai bine!

Link către comentariu

Ms vitalie. In fiecare zi ma bucur d ea si de fiecare daca cand ma dau jos am zambetul pe buze :P

Modificat de robi_zet
Link către comentariu
  • 2 months later...

Ieri s-a jucat si ea putin prin zapdata :D

post-42557-0-06653900-1295880541_thumb.j

post-42557-0-47086800-1295880550_thumb.j

post-42557-0-36259500-1295880559_thumb.j

post-42557-0-73414200-1295880674_thumb.j

Modificat de robi_zet
Link către comentariu

Frumoasa masina! Ii sta bine de tot prin zapada..i-ar sta si mai bine cu niste leduri alb rece la numar! Drum Bun!

Link către comentariu

Azi BYE-ul a murit :( zici ca are 20 de cai :) nu trece de 4000rmp si trage ca o dacie 1310 :)) dupa o scanare este o probleme cu presiunea benzinei... Maine ma duc in service sa vedem ce si cum.

Modificat de robi_zet
Link către comentariu

Asta-i o veste buna. Si care e verdictul pana la urma? injectoare? pompa?

Modificat de iepumare
Link către comentariu

Acum am dus masina in service. Astept sa ma sune sa vedem care e problema. M-au pus sa semnez o hatie ca nu am soft la ea :)))

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!