Jump to content

My new Scirocco


robi_zet

Postare recomandată

Laurentiu_LWR

Am inteles.. deci de combinatia Power disc si ceramice nu ai fost multumit...mai astept sa vad ce parere iti formezi de placutele normale :D

Link către comentariu

Am fost multumit pana au inceput depunerile sa-si faca de cat :))

Link către comentariu

Am facut 150 de km, placutele au inceput sa prinda ok si am urmat sfatul lu' JUG, am facut un  bedding repetat, deja si-au schimbat textura discurile.

 

Discuri cu striatii + placute ceramice = not good

 

Discuri cu stratii + Placute care iti fac jantele negre, dar poti traii cu problema asta = Good  :icon_thumleft: 

Modificat de robi_zet
Link către comentariu

Spală mașina, parchează repede și las-o vreo 3 zile nemișcată. Vedem după aceea adeziunea placutei la disc. Așteptam feedback in continuare.

:-)

Link către comentariu

N-am cum sa fac asta. Cea mai aproape spalatorie e la 2 km de mn. Pot sa pun furtunul pe jante... dar nu inteleg ce s-ar putea intampla?

Link către comentariu

O sa trebuiasca sa schimb si bucsa mare cred ca dog bone se numeste. Problema sta in felul urmator ca sa pot da acea bucsa jos trebuie sa dau jos puntea... iar monopera nu e loc ieftina. merita sa iau asa ceva care intareste si acea bucsa si numai trebuie sa dau foarte multi bani pe manopera. Am gasit mai multe firme care fabrica aceasta bucsa.

 

http://www.superpro.eu.com/catalogue/84/vw-new-scirroco-2008-_to-current/

 

Modificat de robi_zet
Link către comentariu

Cand iau piciorul din gaz se aude o mica pocnitura. Iar bucsa e cam pe duca.

Link către comentariu

Foarte interesanta optiunea, s-ar putea sa iti rezolve problema insa depinde cat de uzata e la tine bucsa.

Link către comentariu

Sunt ok. Fara sunete ciudata la viteze mari, fara sunete ciudate la franari mai repetate. Discul acum are alta fata e mai mat, cu placutele ceramice era lucios. 

 

Daca nu ti-ai luat inca placute iti recomand pagid.... eu din pacate nu am gasit.

Modificat de robi_zet
Link către comentariu

Cat de jos? Si asa ating cu plasticaraia de sub ea prin mall.
Meanwhile post-42557-13953525703468_thumb.jpg bucşa cadru motor.

Modificat de robi_zet
Link către comentariu

Cred ca si eu am montat asa ceva pe masina(am impresia ca al meu este verde sau albastru nu mai tin minte??),de fostul proprietar,insa parca tot am impresia ca balanseaza putin intre trepte, sa schimb oare si bucsa mica cu bratul antirasturnare?

Modificat de golfix
Link către comentariu

În legătură cu frânele, cu ce placute este mai eficienta frânarea, ceramic sau normale? Mersi

Link către comentariu

Ce jante sunt acelea? Scuze ca mi-e lene sa mai caut pe topic... Arata excelent!  :icon_thumleft:

Link către comentariu

@golfix chiar nu ma pricep... cred ca fosco iti poate spune cel mai bn

@bicos momentam nu prea vad asa mari diferente, doar praful de pe janta :))

@TudorM sunt niste jante HRS, nu cunosc modelul. Mersi :d

Link către comentariu

Man, asemenea lui Tudor imi cer scuze ca nu caut intai pe topic, dar ce et au jantele?

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!