Jump to content

My new Scirocco


robi_zet

Postare recomandată

Deci nu trage dreapta. :)

Bine ca ai scapat fara avarii majore. Din ce ai descris tu parea mai grav.

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 4

Link către comentariu

Cred ca imi tragea drepata din cauza ca batea si vantul... si acum am vz pe a2 ca imi tragea putin dreapta dar batea vandul dinspre stg spre dreapta... plus ca era soseaua inclinata. Treagea drepata doar cand luam mana de pe volan.

Link către comentariu

Vezi daca n-ai mareata si noua directie electrica de la VAG... tz tz. :)

 

Bine ca s-a terminat totul cu bine si pe bani putini. Primavara trebuie redusa viteza medie binisor, stim cu totii ce cratere apar peste tot.

Link către comentariu

Electrica este dar nu cred ca stie sa mentina aceeasi direct :)

 

Groapa aia nu aveam cum o sa evit deloc... era unu in fata mea a luat-o si el din plin si pe urma eu. Ploaie noapte asta e :)

 

Maine am drum prin zona poate fac 2-3 poze :))

Link către comentariu

Nasol moment, te inteleg perfect, este plin de gropi(mai bine zis cratere) si nenorocitii astia de la primarie stau cu mainile in san, nici macar un scuipat de umplutura nu pun.

Link către comentariu

Amu dacă aveai 19 sau 20", nu cred că ieșeau întregi.

Ți-am înțeles reacția. Eu am scăpat oarecum de probleme cu jantele pe 17. So far so good. Însă ating cu fața uneori și la fel reacționez. Mă calmez numa după o bucată de drum bun și liber.

Păcat de mașini, sunt deosebite.

Link către comentariu

:rolleyes:

Dar eu ca merg cu jante de 13" ?! Sunt cel mai ferit si fericit.

 

Acum, legat de activitatea primariilor, la mine in cartier, in fata restaurantului Drumetului, au plombat un canal care facuse niste cratere pe langa el. Cred ca poate confirma si Ego treaba asta.

Dar ... sunt o gramada de alte gropi. In zona Razoare, intre Academia Militara si Eroilor ... e jale intr-adevar.

 

Revenind la subiect ... ma bucur ca ai scapat cu bine si sper sa inveti doua lucruri din experienta asta:

- sa mergi mai incet si sa iti lasi un spatiu mai mare de manevra fata de ala din fata ta - tocmai ca sa ai timp sa reactionezi

- sa nu te mai panichezi asa de la inceput (vorbesc eu care sunt bolnav cu nervii)

Link către comentariu

Crede-ma chiar daca eram primul in fata nu cred ca vedeam groapa.

 

Xenonul pe drum ud e praf nu vezi nimic. Eu sunt paranoia oricum, cred ca o sa-mi ia 2-3 zile pana sa ma conving ca masina e ok :))

Link către comentariu

Atentie mare  cei care veniti dinspre Real Vitan spre  Targul Vitan. Exact la semaforul de langa targ sunt 3-4 gropi imense, cred ca mi-am rupt ambele amortizoare azi.... masina trage dreapta jantele nu stiu in ce stare sunt.... Nici nu vreau sa ma gasesc iar la alte costuri la cat m-a costat la inceputul anului.

 

So.... FUCK YOU ROMANIA

 

Miercuri dimineata am avut drum pe acolo si era sa le iau si eu in plin - am avut suficient de liber sa trag de volan sa le evit la limita...

Ciudat ca aproape cu o saptamana in urma nu erau in halul ala... ca bat zona aia cam de doua ori pe saptamana de vreo 3 luni incoace...

Link către comentariu

Ai avut mare noroc ca nu era nimeni in drepata, la mine era deja masina abia plecasem de la stop

Link către comentariu

As new. Au iesit foarte ok. Poate o sa radeti putin dar cel mai bine s-a luat cu hartie igienica daia ieftina.
post-42557-13944616519075_thumb.jpgpost-42557-13944616711966_thumb.jpgpost-42557-13944616810882_thumb.jpgpost-42557-13944616885723_thumb.jpg
Maine trecem la gumele de vara.

Modificat de robi_zet
Link către comentariu

Eu folosesc niste lavete de unica folosita din bumbac sau vascoza pentru a aplica polish-ul si apoi o laveta de microfibre pentru a inlatura reziduurile.

Link către comentariu

E fix ca in vara, s-a uitat si fusco pe ea si e ok :)

Link către comentariu

pagid=textar dar am senzatia ca tmd textar au vandut drepturile pagid celor de la hella si o perioada o sa cam dispara placutele pagid de pe piata.

Mai bine iei textar pentru ca au pret identic.

Link către comentariu

Nu va mai luat placute ceramice. Acestea lasa un strat de material pe disc si cu timpul incepe sa vibreze discul din cauza asta schimb placutele.

Link către comentariu

Eu am schimbat și discurile la BMW din același motiv. Pe R am să pun originale. Costă cât costă dar văd că mă țin mai mult decât suficient și nu-s probleme.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!