Jump to content

My new Scirocco


robi_zet

Postare recomandată

eu am inlocuit cam follower la 101.000, era original si arata f bine,gasesti poze la mine pe postul cu masina mea. Insa voi verifica vizual noul cam follower la fiecare 10-15.000 km

Link către comentariu

la tfsi e alt tip de tachet. tsi-ul are  tachet rotativ, functioneaza ca un rulment...e posibil sa fie ceva mai rezistent dar tot se uzeaza.

 

100.000 e mult rau pentru un tachet. S-au spart si la 50.000...ori ai avut noroc, ori fusese schimbat.

Link către comentariu

@saibot depinde .. Fostul meu gti a facut 100.000 km (pt cei actuali nu mai stiu istoricul) cu tachetul original, neschimbat. In cei 72.000 km cat a fost la mine, masina a fost utilizata la potentialul ei maxim

Link către comentariu

Odata la 7000 eu il schimb.. Mie mi s-a spart si mi-a stricat pompa de inalte care era si APR...

Link către comentariu

Thanks :) Eram in dubii cu acea dunga rosie cand am luat jantele. La vara poate le fac alta culoare si asa sunt de iarna.

Link către comentariu

Le-as face o culoare sa iasa in evidenta gen auriu :D
@TudorM 13 cm la buza de la roata si 16 cm la buza din fata.post-42557-13905718557471_thumb.jpgpost-42557-13905718714627_thumb.jpg

Send from my Nokia 3310

Modificat de robi_zet
Link către comentariu

Nu, dimpotriva. E f bine. Pare f joasa in unele poze, dar e si din cauza pozitiei in care sta masina. Eu cica am 12.5 cm oficial, dar n-am verificat.

Link către comentariu

Robi are si rotile de iarna usor mai mici decat cele de vara, de unde si o garda la sol ceva mai mica.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Asa e, vara se mai ridica 1-2 cm. Tudor cand am timp poate faci si tu o masuratoare mi se pare foarte joasa masina ta pt o suspensie stoc, plus ca eu am si arcuri.

Modificat de robi_zet
Link către comentariu

Pai standard masina are 140mm garda la sol si cu suspensia sport scazi 15mm -> 125mm. O sa incerc sa masor in curand, sa vad si impactul rotilor de iarna.

Link către comentariu

Misto joaca de-a masuratul!

M-ati facut curios.ma duc sa masor!!!!

Brgds

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!