Jump to content

My new Scirocco


robi_zet

Postare recomandată

Consumul o sa scada in mod sigur o data cu "asezarea" si "rodarea" motorului, in regimul tau de condus.

Rodarea la fabrica si faptul ca se spune ca masina vine deja rodata, sunt adevaruri, insa masina se rodeaza pe banc.

Link către comentariu

Azi am fost sa imi spal masina dupa ce au sters-o baietii, m-am ingrozit cat bitum avea pe ea mi-au dat ei cu nuj ce solutie sa luat super bine dar imi poate zice si mie cineva o solutie e buna pt asa ceva ca sa am si eu acasa?

Dupa ce am ajuns acasa am incepu sa imi curat eu bine jantele (am o boala cu jantele) ajung la capota ce credeti deja mi-a sarit vopseaua :banghead: numai puteam de draci (bine ca nu se vede) oricum am o bora din 2001 in 8 ani doar 2 "julituri" am pe ea pacat ca nu mai este acea calitate si la masinile din ziua de azi :(

Link către comentariu

Foarte frumoasa masina.Sa o stapanesti sanatos si sa ai parte de cati mai multi kilometrii fara probleme.

In legatura cu solutia,gasesti cam prin orice benzinarie,e spray pentru curatat insecte/bitum.Sincer sa fiu,dupa cum miroase cred ca este compus in cea mai mare parte din benzina.Dai cu el,il lasi 4-5 secunde si dupa stergi cu o carpa.In legatura cu urmele de pe capota...fi fericit ca nu se vad datoria vopselei :blah_: Daca era neagra imediat ieseau in evidenta.Trebuie sa ne multumim cu drumurile pe care le avem.

Link către comentariu

Uite-o ma cu sta ea in casuta ei ba cu luminide de drum, ba cu xenoanele :D

post-42557-1242326906_thumb.jpg

post-42557-1242326922_thumb.jpg

Link către comentariu

Cat de vizibile e diferenta de nuanta (temperatura a culorii) intre cele 2 faze... Nici nu-ti mai vine sa dai pe luminile de drum.

Eu regret ca la Golf 6 nu a fost disponibil xenonul cand am luat masina si nici macar acum nu este.

Link către comentariu

ba iti vine, ca ziua xenoanele sunt inutile, asa ca de ce sa le rupi ochii celorlalti cand poti sa nu o faci? plus ca le cresti durata de viata.

arata belea cu luminile alea de langa proiectoare. accentueaza ranjetul.

Modificat de mandelu
Link către comentariu

Eu in timpul zile nu merg cu xenoanele in primul rand eu zic ca e mai mult o fitza si in al 2-lea le am pe cele de zi.

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Un mic filmulet cu toba (cel mai bine se aude la relatii) :D nu prea i-am dat ca sunt in rodaj :icon_thumright:

Modificat de robi_zet
Link către comentariu

Felicitari pentru achizitie si sa o stapanesti sanatos fara nici un incident. Stiu si eu cat de pretentioasa este culoarea alba insa si cele inchise metalizate/perlate se zgarie imediat de la prima spalare si raman mii de urme de carpe de la spalatorii.

La noi sunt pete la altii zgarieturi. Bine macar ca petele se curata in marea lor majoritate.

Ca si idee pentru o prima modificare : folie Sollumar pe toate geamurile dar nu foarte neagra. Un 65% peste tot ar arata superb si ar face masina sa para mult mai agresiva.

Link către comentariu

Ms to all :(

PH-11_WRC eu o am de 2 sapt si deja am 2 julitori de la pietricele vad ca tu ai acceasi culoare ca a mea, acum te intreb ai avut pana acum prob dastea?

Link către comentariu

O foto cu care m-am distrat :blink:

post-42557-1242652278_thumb.jpg

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Update :D masina va primii o resoftare de la superchips ;) va avea in jur de 265 hp :icon_cool:

Modificat de robi_zet
Link către comentariu
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Nebunie curata masina ! Mai ai mult din rodajul ala ? Sunt curios cum se simte masinuta asta putin alergata. Felicitari pt ea si km fara incidente !

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Marfa masinuta insa eu o sa imi iau un gti pt ca pot sa il iau in 4 usi ca pe viitor cu familia e mai greu in 2 usi. Acum am 2 usi si toata ziua tre sa se dea pasagerul din dreapta jos cand vrea cineva sa urce sau sa coboare ceea ce e cam deranjant. In rest e o masina reusita :) . Multi km fara evenimente neplacute. Cred ca asta vara te-am vazut pe la mare ca nu sunt multe modele vandute pe la noi.

Link către comentariu

La mine in oras nu a aparut nici un Scirocco sa ma uit si eu mai atent la el.

Marfa masina sa o stapanesti sanatos si cu caii multiplicati.

Link către comentariu

consumul urban de 10% in utilizare normala si 12% utilizare sportiva mi se pare ireal de mic...

Un G5 GTi nu consuma sub 14%...

Eu am o chestie mica, un LUPo 1.4 benzina si nu imi consuma sub 10%...

aste de mai sus a fost din invidie cred...

arata super bine masina, iar culoarea si jantele astea o fac de vis. Sa o stapanesti sanatos si la cat mai multe modificari, dar mai mult pe partea mecanica... E pacat sa ii schimbi aspectul.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
Marfa masinuta insa eu o sa imi iau un gti pt ca pot sa il iau in 4 usi ca pe viitor cu familia e mai greu in 2 usi. Acum am 2 usi si toata ziua tre sa se dea pasagerul din dreapta jos cand vrea cineva sa urce sau sa coboare ceea ce e cam deranjant. In rest e o masina reusita :icon_thumright: . Multi km fara evenimente neplacute. Cred ca asta vara te-am vazut pe la mare ca nu sunt multe modele vandute pe la noi.

Da vara asta am fost la mamaia daca pe acolo m-ai vazut ;)

Am 7600 km masina se comporta excelent am avut doar cateva incidente minore cum ar fi scartaitul geamului de la sofer si un cheder toate rezolvate pe garatie

Consumult meu pe 3000 km imi arata pe CB2 10.1%

Modificat de robi_zet
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!