Jump to content

My new Scirocco


robi_zet

Postare recomandată

Poate in procesul de schimbare arcuri s-a batut puternic in articulatii si s-au transmis socuri la caseta de directie?

Link către comentariu

Mi-au zis ca nu a putut sa recodeze calculatorul... e pe partea electrica.

La midocar cu piesa veche la schimb 5000 lei :(

Modificat de robi_zet
Link către comentariu

Nu imi pot explica cum s-a ajuns aici. Am pus arcuri si sisteme coilover pe atatea masini si nu am avut nici o problema. Ceva "pute"...

Link către comentariu

Nu are cum sa se duca caseta de la schimbarea arcurilor.

Ori cei care au schimbat arcurile au facut vreo prostie pe acolo, ori a fost doar o coincidenta.

Ca sa scoata amortizorul trebuie scos din fuzeta si din flansa de sus (3 suruburi parca) si desfacuta bieleta. Poate au batut longitudinal in fuzeta ca sa se desprinda amortizorul si s-au dus socurile la caseta...dar nici asa nu cred ca se strica asa usor.

Urata treaba. Sper sa o rezolvi repede si fara prea mari costuri (chiar deloc daca se poate)

Link către comentariu

Chiar si daca au lovit spre caseta, tot nu pica asa repede. Cel mai probabil era pe duca si odata cu asta s-a dus de tot.

Eu am avut -50 pe Seat si nu a patit nimic caseta...

Link către comentariu

Tin sa cred ca era caseta pe duca. Vara cand era foarte calc dupa un timp de condus atunci cand invarteam de volan pe loc se simtea ca merge mai greu si avea un sunet de motoras...

Au batat un fuzeta stanga ca nu iesea planetara... Dar totusi la gropile care le iei prin buc nu cred ca se compara cu acele batai...

Acum intrebare pot sa merg asa cu ea? Nu se mai blocheaza cand invart volanul pe loc doar am iconita cu volanul galbena in bord

Modificat de robi_zet
Link către comentariu

Pai daca ramai fara servo nu ar trebui sa se blocheze directia, adica si fara servo directia ar trebui sa mearga mai greu dar ar trebui sa mearga.

Link către comentariu

urata intorsatura a luat schimbul de arcuri :(

pana la urma devizul final ce spune? caseta de directie sau partea electrica a casetei?

Link către comentariu

Devizul scrie asa, Caseta directie (defect electric intern) dupa inlocuire se va efectua geometria si adaptarea caseta directie

Observatii Asta e partea tare :)) Suspensie modificata, caseta de directie se va monta cu suspensia originala :))

Modificat de robi_zet
Link către comentariu

fa-i geometria si o diagnoza. daca nu are un defect caseta care abia acum si-a facut simtita prezenta, eu zic ca nu are nimic. o sa isi revina.

ps: bateria cum e? am impresia ca in cazul in care bateria nu e in mintile ei fac figuri caseta de directie, fiind electronica. (posibil sa fabulez eu, dar parca asa stiam)

Modificat de Cr1sti
Link către comentariu

E abia schimbata, oricum o sa duc la Florin sa vedem exact ce aven nevoie...

Link către comentariu

Imi pare foarte rau pt ce ai patit....din ceva ce iti aducea o bucurie s-a transformat intr-o suparare. Poate ar trebui sa te interesezi putin pe la service-urile de profil. Vad ca si pe forum este cineva care se ocupa cu asa ceva

Link către comentariu

Problema din cate am inteles eu este ca NU SE POATE COMUNICA cu acel modul.

Link către comentariu

Oricum o sa vin Duminica la intalnire cu ea asa. Si poate ne dam mai multi cu parerea ce ar avea....

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!