Jump to content

My new Scirocco


robi_zet

Postare recomandată

Nu merg la consum. Merg normal schimb la 3000,4500,6000 rpm dar nu ma duc pana in 90km/h apoi pun frana cand ajung la 60 merg constant.

Link către comentariu

Salutari si felicitari pentru frumoasa masina.

Pe DRL-uri galbene/portocalii merg si eu. Am becuri separate de DRL P21 pentru care am folosit becuri de semnal portocalii si becul de faza lunga H1 aprins la jumatate, da efect de portocaliu, pot zice ca seamana 100% cele doua masini la DRL. post-54742-0-67459100-1358678246_thumb.j

Link către comentariu

Nu s-a luat politia de tine ca ai becurile de ceata aprinse? :)))

Aveti idee daca trebuie sa fac geometria dupa ce schimb arcurile?

Link către comentariu

Pai sa o fac imediat dupa ce pun arcurile sau dupa o perioada ca sa se lase arcurile?

Link către comentariu

Nu a intrebat nimeni nimic, tocmai de aceea am si pus becurile galbene sa pot arata ca proiectoarele sunt alte becuri. Si eu merg cu masina mea mai mult in concedii(Bulgaria,Grecia,Ungaria,Austria,Germania,Franta) si nu a comentat nici un politist. Cel mai important e sa fie vizibila si tenta portocalie ajuta. In afara Romaniei sunt foarte multe tunele stradale motiv pentru care trebuie sa ai ceva aprins si in spate, la a mea merge activata pozitia spate ca DRL, poate incerci si la tine.

Link către comentariu

Lasa masina vreo saptamana-doua in pace, sa se aseze cum trebuie. Apoi trebuie sa te duci sa faci geometria.

Link către comentariu

Mai bine le montezi in primavara.

O sa-ti ia ceva vreme sa te obisnuiesti sa mergi cu masina coborata, sa inveti unde poti sa intri si unde nu, ce poti sa incaleci si ce nu poti fara sa atingi etc.

Daca mai ninge s-ar putea sa atingi in diverse locuri unde fara arcuri nu ai avea probleme. Schimba-le odata cu jantele de vara!

Link către comentariu

O sa le montez cand ajung. Nu cred ca o sa am probleme cu acomodarea. Nu prea urc borduri doar la parcarile din mall-uri e posibil sa am probleme.

Send from my Sony Xperia S

Link către comentariu

Daca te referi la acele speed bumps, nu o sa ai nici o problema :) Alta chestie care mie imi place la nebunie la arcurile progresive este ca la viteze mici, denivelarile se simt mult mai squishy in suspensie (adica mai moale decat cu arcurile stock).

Link către comentariu

Ma refer la parcarile subterane din mall-uri. Se lasa botul destul de jos pana ating si cu rotile suprafata dreapta.

De unde imi dau seama daca sunt arcuri progresive?

Send from my Sony Xperia S

Modificat de robi_zet
Link către comentariu

99% din arcurile sport sunt progresive. H&R-urile astea sunt.

Eu ma refeream la santurile care se fac pe strazi mici, care nu sunt curatate...

Link către comentariu

Nu sunt chiar toate, spre exemplu eibach, h&r, kw si cam atat stiu sigur ca sunt progresive. Alte marci low cost gen ta technix, vmaxx, jom, etc.nu sunt progresive, doar coboara garda la sol.

Link către comentariu

Cu -35 la suspensie nu o sa ai probleme la parcarile subterane decat daca le iei in blana si atunci e logic. Dar daca mai ninge si intrii pe stradute cu sleauri o sa atingi cu puntea fata.

Link către comentariu

Scirocco este putin mai jos decat un golf si are botul ceva mai lung o sa vede daca ating sau nu :P

Problema e urmatoare : Cei de la Racing Nick mi-au dat un termen de 5 zile (lucratoare) din momentul achitarii avansului, au trecut 8 zile (lucratoare) I-am sunat azi si mi-au zis ca vin maine.

Nu suport cand imi da un termen si nu se tin de cuvant. Numai zic inainte sa comand arcurile raspundeau la mail in 10-20 de min acum nici nu se mai obosesc.

Modificat de robi_zet
Link către comentariu

Cred ca ti se pare ca e mai lung botul, puntea e identica deci nu cred ca e mai joasa, e aceeasi platforma pana la urma. A mea e joasa in sensul ca sub scut nu intra o cutie de cola.

Link către comentariu

Pare sa fie mai lunga, desi ampatamentul(e corect? niciodata n-am stiut care-i care...) e acelasi.

vw_scirocco_side_art_11.jpgvolkswagen_golf_vi_2011.jpg

Link către comentariu

Am patit si eu sa comand arcuri si sa vina dupa o luna...dar nu la Racing Nick. Tot 5 zile mi s-a spus si mie atunci si le-am primit dupa fix o luna.

Asteptare usoara! :D

LE: Stai linistit cu atinsul...nu o sa ai probleme daca mergi cu grija. Eu n-am avut probleme la Golf nici cu suspensia reglabila lasata destul de jos, nici cu arcurile KW. Am mers vara-iarna, zi de zi, fara probleme.

Modificat de Andrei AXN
Link către comentariu

Daca nu vin maine, eu as cere banii inapoi si pa pa. Cauta pe cineva care aduce fara avans sau comanda de afara.

Link către comentariu

Ha ha. Eu am contract cu cei de la Augsburg si m-au tinut o luna si pana le-au adus de la 7 zile lucratoare :))

Link către comentariu

Mi-au zis ca a fost nu stiu ce probleme cu ambalarea produselor din Germania si ca maine soseste transportul etc....se mai si lauda ca sunt cei mai buni in materie de tuning :)))

Link către comentariu

Eu,ca si George ( The_Ego ) am luat arcurile de la customtuning si din cate imi aduc aminte,au sosit in max 5 zile de cand am facut plata,adica chiar s-au tinut de cuvant,acum ce sa zic.....mai ai putina rabdare ca sigur sosesc zilele astea.Nu toti sunt mereu seriosi cu termenele,iar asteptarea o sa merite !

Link către comentariu

Termenul de livrare, de cele mai multe ori, nu tine de ei, ci de stocurile sau disponibilitatea celor de la care iau si ei.

Ce-i adevarat au o atitudine care lasa de dorit, daca ceva intarzie ar putea sa dea un telefon sa anunte cumparatorul, dar asta nu cred ca e motiv sa anulezi comanda.

Exista termene de livrare si mai lungi si intarzieri si mai mari...

Link către comentariu

Nu e chiar asa cand am dat comanda le-am si spus "sper sa nu ajunga in 10 zile" iar domnisoara,casiera sau ce era dansa mi-a spus ca verifica a doua zi dimineata stocul si imi spune prin mail daca termenul ramane valid..... si ce crezi imi da mail pe data de 11:p

Sent from my GT-P5100 using Tapatalk 2

post-42557-13588889172312_thumb.jpg

Modificat de robi_zet
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!