Jump to content

inchidere centralizata vacumatica!


sabinescu
 Share

Postare recomandată

am facut rost de o inchidere centralizata vacumatica dezmembrata de pe un pasat,as vrea sa o montez pe golf 3, 2 usi!a mai facut cineva operatiunea asta ,vreo schema are careva....nu stiu ce rol au firele care duc in motoarele de la usi,o sa postez cateva poze,oare se potrivesc motoarele?sant date gauri.....

post-8897-1235676484_thumb.jpg

post-8897-1235676494_thumb.jpg

post-8897-1235676502_thumb.jpg

post-8897-1235676509_thumb.jpg

post-8897-1235676520_thumb.jpg

post-8897-1235676527_thumb.jpg

post-8897-1235676535_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exista o schema in manualul de service, capitolul Caroserie, pagina 202

Firele care duc la actuatoarele din portiere au rolul de a le actiona atunci cand se inchid/deschid usile prin sistemul centralizat, actionat de yala de la portiera soferului.

Cat despre potrivit...nu stiu...incearca, e posibil sa se potriveasca, mai ales daca sunt din aceiasi ani de fabricatie

post-31623-1235690576_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sant 2 mufe una ce duce la maner!ce are rol de actionare!!!!si una ce duce in motor care nu stiu ce rol are!deci...sant 2 mufe(sant 4 fire ce duc in motor si 3 fire ce duc la maner)care e avantajul ca este vacumatica?ca tre 7 fire si un tub?si alta chestie am scos mufa din motor si am probato!rezultatul ...merge normal nu se simte nimik,ce sa fie?

Modificat de D@ny
fara qoute la msg imediat anterior
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

la mine cand inchid masina de la sofer se inchide cate odata portbagaju... si cate odata nu ..in rest nu se deschide nimic.nici nu se deschide ..se aude in portbagaj cum merge motorasu sau ce e ala...dupa ce inchid sau deschid se mai aude inca vreo 20 secunde .si pe urma gata dar tot nu actioneaza nimic? o patit cineva?..imi poate da cineva un sfat ?o rezolvare a problemei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Motorasul(pompa vacum) cum ii spui tu ala nu are voie sa mearga mai mult de 3 4 secunde, practic pompa respectiva face presiune si deschide sau inchide portierele porbagajul si rezervorul. Intai iti recomand sa verifici furtunasele de vacum, daca spui ca-ti merge doar porbagajul si ala doar cate o data incepe sa verifici furtunasele incepand de la pompa, asculta mai intai din masina in moment cand actionezi ca ar trebui sa se auda un fasait. Unde este cel mai predispus sa gasesti pierderi de vacum in burdufele de cauciuc de la usi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

Sall am si eu o problema cu inchiderea centralizata(pe vacum)(este originala din fabrica)cand dau de cheie in jos e ok tot se inchide iar cand dau de cheie in sus indiferent daca e in portiera din stanga sau dreapta nu se intampla nimik se deschide usa mecanic patesc asa de o saptamana nu se aude niki macar pompa de vacum!!!!ma puteti ajuta cu o parere va rog ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!