Jump to content

Replica RNS 510


Florin1up
 Share

Postare recomandată

Merge sa vezi pe computerul de bord navigatia, melodiile, etc? Daca ai FIS ma refer :). Merci de Feedback.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate nu am maxidot doar cine are maxidot si are Ans 610 sau Akaiu poate confirma asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Afiseaza pe maxidot frecventa radio, modul in care este aparatul (radio/bluetooth/usb/sd/dvd) pe multimedia afiseaza doar nr melodiei. nu afiseaza taguri id la mp3. 

 

Flotouran95 - ma bucur ca esti multumit :dry:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Akaiu o întrebare. Ca sa afiseze si numele pe display de la Ans contactele trebuie sa fie pe sim dispozitiv sau merge direct din contul google.? Am Samsung note 4

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Depinde in ce camp se afla numele. Unitatea cauta intr-un singur camp si afiseaza ce-i acolo. Am observat ca producatorii nu respecta un standard clar.

Sunt telefoane android care afiseaza numele din prima, alte numai dupa ce utilizatorul si-a mutat agenda intr-un alt format.

De descarcat agenda nu-i o problema, nu am mai gasit vreun telefon caruia sa nu i-o importe.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exista vreo replica ce arata pe maxidot la fel cum arata originalul? Vreau un Columbus dar ma omoara preturile, ce-i ieftin gasesc in Polonia (nu prea am incredere in ei) iar ce-i de incredere e scump. Daca exista vre-un AM ce arata pe bord navigatia, telefonul, radioul (nu numai frecventa) si melodia cu tag ID3 atunci vreau sa-mi incerc norocul, altfel raman cu RNS 310-le, e bun dar cam slabut :).

 

Merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tu iti cunoști cerințele si e si normal pe banii tai sa ai si pretenții. Eu am ramas la replica pentru avantajele pe care le ofera ca si pret si necesitatile mele. Nu ca nu as fi vrut un Rns original dar sa stie sa faca cam tot ce știe o replica. Spor la cautat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Care a fost pretul"jucariei"??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutari baietii sunt mai nou in acest domeniu de navi rns...replica si etc etc

as vrea sa stiu si eu daca aceste aparate clona sunt ok si faca fata ca si calitate?in primul rand ma refer la sunet(tin mult la acest aspect...am woofer,amplif si etc etc)calitatea materialelor sunt ok?si nu in ultimul rand  pretul ei,daca isi merita banii?

 

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai citit cateva pagini si nu te-ai lamurit ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sincer nu...astept feedback pro si contra...si pentru modelele noi si vechi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Feedback il gasesti in acest topic. Citeste ca ai material destul aici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca peste tot exista pareri pro si contra. Conteaza foarte mult ce-ti doresti de fapt. Tine de buget, gusturi, mentalitate..etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

clar...nici nu se discuta insa sunt exceptii cazuri si etc etc cum ar fi un ex banal suspensia,sunt suspensiile alea scumpe si astea low cost care sunt chiar ok iar pentru aspect(sa cobori masina si sa te tina ceva ani) ii ok

dar in acest caz am unele pretentii si stii cum ii,pana la urma daca diferenta nu ii chiar foarte mare nu ii chiar ok sa dai bani putini ca sa dai si de fapt de alegi cu...kk

evident mai bine pui ceva si atunci ii calitate suprema sa zic asa

dar se poate si invers,sa ai calitate ok la banii aia insa eu nu stiu la ce sa ma astept in acel pret si as dorii ceva material ok(fara sa se decoloreze una doua)sa aiba un sunet ok la ce "instalatie" am...si etc etc

acum probabil multi o sa zic pai atunci cumpara cel original si nu ai dubii,dar cale de mijloc exista,si poate si in acest caz ar fi aceasta replica

sper ca m-ati inteles

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

 

Am si eu o problema cu un sistem de navigatie aftermarket ( nu am reusit sa-mi dau seama ce producator/model ). Cand apas pe butonul 'Navi' ecranul se face albastru si scrie ceva de genul NO GPS SIGNAL iar mai nou nu mai reda audio in niciun fel. Daca trec de pe SD pe Radio, boxele se aud circa o secunda dar dupa aceea se opresc iar. A mai patit cineva? Stiti vreun service la care as putea apela?

 

Va multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

acest model ans care ii o replica la rns 510 se poate lega la computerul de bord la un golf 4(stiu ca si cel original ar fi greu de realizat)insa din cate am inteles prin un cablu can se poate adapta sa citeaza parametrii

iar comenziile de pe volan?(un volan de golf 6 gti)pe golf 4....se poate?

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ANS610 nu se poate instala pe golf4. Numai pe vw fabricate din 2005 in sus.Golful 4nici nu are can.

Nu mai incerca sa faci un Golf5/6 dintr-un Golf4 ca nu ai sa reusesti :winter:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ANS610 nu se poate instala pe golf4. Numai pe vw fabricate din 2005 in sus.Golful 4nici nu are can.

Nu mai incerca sa faci un Golf5/6 dintr-un Golf4 ca nu ai sa reusesti :winter:

nu as vrea sa ma contrazic cu tine dar iti pot da un video cu rns 510 pe bord de golf 4 si pedeasupra cu volan de golf 6 gti la care toate comenziile functionale

deci se poate...evident ar mai fi ceva costuri pentru diferite cabluri(ma gandesc eu...ca prea in detaliu nu ma pricep)

sunt cateva batai de cap in primul rand integrarea in bord neefind dupa model,rezolvarea legaturii intre computer de bord si in + la un volan de golf 6 comenziile

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca vei pune drujba pe saraca masina pana la urma va intra ...dar va arata cumplit. Eu nu stiu cum ar putea arata o forma trapeziodala cu colturi rorunjite pe o consola perfect dreptunghiulara. In fine, tine si de gusturi si determinarea de a farama un bord pentru a instala un aparat ce a fost conceput pentru alta consola.  Mai degraba un aparat de Touareg ar merge infipt intr-o consola de Golf4, cel putin ala este dreptunghiular deci sunt sanse sa arate cat de cat ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu este nevoie chiar de drujba dar putina imaginatie,o rama adaptoare de la o alta masina si rabdare,munca multa se rezolva pentru a fi ca de la mama ei,evident mult de lucru dar na,pana la urma rezultatul daca ii ca si in poza,ai realizat ceva

din pacate cel de golf 4 ii cam urata,fiind patrata...

 

 

pana una alta nu integrarea ii problema ci adaptarea la comenzi si computer fie cel oem fie replica(cel oem merge aproape sigur prin ceva cablu can)insa nu stiu care ii treaba cu repliciile

 

 

apropo,pare taiat cu drujba?

post-56648-0-91110000-1421625176_thumb.j

post-56648-0-48919300-1421625180_thumb.j

Modificat de soosy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

acest model ans care ii o replica la rns 510 se poate lega la computerul de bord la un golf 4(stiu ca si cel original ar fi greu de realizat)insa din cate am inteles prin un cablu can se poate adapta sa citeaza parametrii

iar comenziile de pe volan?(un volan de golf 6 gti)pe golf 4....se poate?

multumesc

din pacate, daca vb de o replica la sistemul original, nu ai sanse sa il faci sa comunice cu BC-ul de Golf 4... si nici volanul.

 

nu e vorba de un cablu, ci cu totul altceva... Golf 4 are o varianta de can gateway slaba, integrata in ceasuri... de la Golf 5... este modul separat, varianta superioara, etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inteleg...pe alte forumuri scris ca preia toate comenziile si etc(sau ii problema doar la golf 4?)am gasit ceva aparate(telefunken...audio sources 610 sau 420)interesante si ma gandeam ca as face treaba...dar ma intereseaza numai in cazul im care pot lega comenziile de pe un volan de golf 6 si computerul meu de bord,maxidot(pentru afisarea tot ce este posibil)iar la volan macar volumul si bluetooth-ul...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

scz de "stress".......cateva intrebari

acest ans 420 puterea pentru boxe este de 4x45 50 sau 60? am citit si si si...si pana la urma care este?

si legat de aceste replici care ii diferenta intre ans 420 sau ceva CM (xxxxx) + altele ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Akaiu merge legat prin cablu o camera videa de trafic sa se vada pe ecranul navigatiei? Eventual sa si filmezi direct pe cardul multimedia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ai iesire vidreo la camera de trafic o poti conecta la intrarea AUX. ANS nu are DVR incorporat.

Eu personal folosesc o camera de trafic care are slot pe care inregistreaza direct. O tin asconsa la parasolar :dry:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Ex member pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!