Jump to content

Replica RNS 510


Florin1up
 Share

Postare recomandată

Iti multumesc pt raspuns :icon_thumleft: . am gasit un tutorial acceptabil pe youtube dupa care sa ma orientez:

mai ramane partea 2.

imi dau seama ca, citind posturile de pe thread-ul asta, as putea gasi pe cineva care ma poate pune in legatura cu altcineva care are de vanzare navigatia insa, eu caut o recomandare, din experienta proprie pozitiva a unui membru al forumului, cineva care imi poate spune ca a cumparat de la X iar dupa X luni de folosire nu a intampinat nici o problema cu ea.

multumesc :P

Regulament Art. 15. Butoanele Reply si Multiquote ("citat") ajuta în momentul în care se doreste citarea unui pasaj din alt post (propriu sau apartinând altcuiva), pentru a face referire la el. Acest lucru are sens doar daca acel post nu este chiar ultimul, în caz contrar acesta se va repeta în mod inutil. Folosirea nejustificata a quote/citatului, va fi sanctionata cu avertisment verbal, iar in cazul repetarii cu warning;
Modificat de forceturbo
Quote inutil
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

apropo de rear camera, am gasit pe ebay de tip wireless cu nightvision.

as mai avea cateva intrebari pt cunoscatori:

cum se alimenteaza camera, prin fir am inteles, dar trebuie trasa pana la bricheta sau se poate lega undeva la usa de la portbagaj, daca exista vreo sursa de alimentare pe acolo ?

ledurile nightvision ce inconjoara camera pot fi acoperite si ea sa continue sa functioneze pe timp de noapte ?

Modificat de dilimache
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De la usa, nu ai de unde. Poti alege o alimentare de pe becul de marsarier si vezi daca se vede ok sau cu paraziti - daca se vede ok, o lasi asa.

Ledurile - daca le acoperi, camera functioneaza, dar nu vei vedea cu ea, decat daca esti intr-un loc iluminat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

apropo de rear camera, am gasit pe ebay de tip wireless cu nightvision.

as mai avea cateva intrebari pt cunoscatori:

cum se alimenteaza camera, prin fir am inteles, dar trebuie trasa pana la bricheta sau se poate lega undeva la usa de la portbagaj, daca exista vreo sursa de alimentare pe acolo ?

ledurile nightvision ce inconjoara camera pot fi acoperite si ea sa continue sa functioneze pe timp de noapte ?

camerele wireless sunt doar un moft.

interfereaza frecvent.

cablul rca este sfint.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De acord cu muzica9 ia-ti cu cablu ca e mai ok asa am si eu .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cablu - > checked.

cat de deranjant este sunetul produs cand volumul e dat la minim ?

chiar nu se poate remedia aceasta problema ?

cand ruleaza un film pe dvd se aude la fel ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare!

Am cumparat de curand o replica mt6501 si am avut cateva prob.

1 nu se aprindea conectata la can bus

2 conectata pe direct nu se aprindeau luminile ,am conectat la pozitzi si pe urma a functionat,,ciudat doar pe poziti pe scurta nu

3 a mers ok o sapt acum nu se mai aude nimic ,functioneaza tot dar nu se aude nimic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
micuzzu_marius

In mod normal de unde se alimenteaza un tv tuner extern ? Cei care au cum ati procedat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tunerul are 3 fire, rosu-galben-negru iar ele se alimenteaza din mufa care intra in player, o sa gasesti aceleasi culori, firele vor fi ceva mai groase pt ca sunt 2X12V si o masa!

Daca le legi asa va funtiona exact cum functioneaza playerul.

Modificat de D@ny
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

micuzzu_marius

aha deci de la mufa care intra in player, ma gandeam din bord de pe la sigurante. multumesc mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Adriane modelul tau citeste fisiere ISO de pe stick usb?Sau numai de pe dvd?Stie cineva un program de conversie ISO TO aVIX?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

N-am incercat cu imagini ISO.

Am bagat o singura data DVD cu filme, am vazut ca merge, chiar si cu subtitrare, si de atunci n-am mai bagat filme.

Pe mine doar faptul ca se tot stinge camera la fiecare 10 secunde cand dau cu marsarierul. :(

http://youtu.be/_hjMuyQffzg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am din septembrie 2011 o replica, AS-7608 - Golf Edition si sunt foarte multumit de ea... doar de 2 ori s-a restartat din senin, in rest e OK

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit un program de conversie destul de ok.Am convertit deja 2 filme din ISO in AVI si sunt ok.Format factory se numeste programul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

salutare, am un RNS 510 replica si de ceva vreme are "fite" adica atunci cand merge radio, canta totul e ok si din senin se schimba postul, merge cateva minute bune apoi iar se schimba. Banuiesc ca este o setare aiurea.. Si inca o problema ar fi ca nu merge TV-ul, are antena pe parbriz, o singura data a prin Antena1 in Sibiu dar se vedea tare rau in rest nu a prins niciodata nimic. Masina a fost luata asa deci nu eu am pus acest RNS si acel proprietar nu mi-a dat manualul de utilizare. Ce as putea sa ii fac si daca are cineva un manual de utilizare l-as ruga frumos sa ma ajute cu el daca se poate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

in primul rand, vezi ce model este si de cine e fabricat - poate scrie pe eticheta de pe carcasa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cred ca este GOLD EDITION nu stiu unde sa ma uit mai exact ca nu am mai avut asa ceva pana acum . am vazut ca are butoanele in aceeasi ordine si altele sunt diferite de aceea zic ca este gold.

Acesta este "individul"

post-102560-0-94010300-1336396169_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

scoate-l un pic de pe masina.... sau poate iti zice vreun coleg care are o unitate asemanatoare, daca se poate verifica din meniu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pt radio Apasa pe butonu pe care scrie AF. pune-l pe Off.Si pt Tv depinde ce tuner ai analogic sau digital.

Modificat de flotouran95
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca sa nu mai sara posturile de radio, dezactiveaza AF.

Functia asta activatata, cauta alt post de radio cand e slab semnalul.

TV e destul de greu sa prinzi in Romania, in Bucuresti stiu ca se prinde bine.

Depinde totusi ce fel de tuner TV are integrat, analog sau digital, MPEG2 sau MPEG4.

In Romania se transmite analog (dar se scoate curand, daca nu s-a scos deja), si MPEG 4, dar numai in Bucuresti.

Conteaza si ce fel de antena ai, activa (cu curent - prinde mai bine) sau pasiva.

Iar ca sa prinzi in mers, tre sa ai antena dubla de putere mare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sunt in Sibiu momentan, pe vineri o sa merg acasa si o sa setez asa cum spune-ti, multumesc pentru sfaturi. in legatura cu manualul nu stiti unde as gasi? nu este si in format digital?

Modificat de Dan.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e prea complicat,mai bine pierzi o ora si butoneaza-l.Vezi ca e posibil sa se mai reseteze sau sa nu mai mearga touchscreen'ul in cazul asta trebuie telecomanda si il recalibrezi.bafta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pana acum in 6 luni nu am avut probleme de genul asta.. am butonat dar sunt unele functii cum a fost AF-ul care mi l-au explicat colegii Adrian 80 si flotouran95 care nu imi dau seama ce fac si diferite setari.. iti dai seama ca un manual este de ajutor totusi..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Ex member pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!