Jump to content

Faruri de Vento pe Golf III


rudolf.s
 Share

Postare recomandată

Stie cineva cum se pun faruri (+masca, si alte cele) de Vento pe Golf III? Se potrivesc? Ce modificari se fac? A facut cineva asaceva? E dispus cineva sa faca schimb?

Ca se poate stiu, dar nu stiu cum:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru asta cel mai simplu schimbi capota si masca. Restul potriveste :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

si nu e obligatoriu sa le schimbi. Capota se poate revopsi cea originala dupa ce se face modificare la ea in zona farurilor.

Grila de radiator se cumpara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asadar: daca iau farurile de vento, masca de radiator si ornamentul de sub faruri - sa zicem si capota sau capota de golf "incruntata" - pot sa le demontez pe alea de Golf si montezs in locul lor pe cele de Vento? Se potrivesc? Cineva spunea ca la vento farul e mai inalt si ca trebuie sa tai sa sudezi si sa modifici... Eu n-as crede dar nu vreau sa cumpar piesele de Vento si sa nu le pot monta.... Ar fi aiurea...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aripa este sigur la fel. Suportul farului in cel mai rau caz se poate adapta. Masca de Golf nu se portiveste sigur :lol: De modificat capota... garantat o sa crape chitul mai devreme sau mai tarziu, asa ca eu as ramane la capota de Vento.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 years later...

poti sa-mi spui te rog ce ai rezolvat? ca si eu vreau sa imi pun fata de vento..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce tare. :) Am si uitat de topicu asta. E de acum 7 ani. :) Nu mai am masina de mult... Acum imi pare rau ca nu am mai facut modificarea asa cum am vrut.

Nu e mare lucru. Iti iei capota farurile si masca de radiator de la Vento si le inlocuiesti. Poate gasesti o dezmembrare unde poti sa faci chiar schimb.

Masina asta era idealul meu atunci:

variant130.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

sal imi poate spune cineva daca se potriveste capota de pe un golf 3 in 4 usi pe un golf 3 in 2 usi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Normal ca se potriveste.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Fara nicio problema. Nu are nicio legatura.

Sent from mobile with Tapatalk.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!