Jump to content

Un vis devine realitate!


roby200487

Postare recomandată

Incearca sa vopsesti in culoarea masinii si rama aceea nichelata de la grila.Cred ca ar arata mult mai bine fata :D si sa mai "intuneci" semnalizarile acelea

Modificat de CCristi
Link către comentariu
  • Replies 158
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • roby200487

    59

  • Bogdan_wrc

    13

  • jmf

    8

  • millo

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

Interesant proiectul tau :) Aerisirea de pe capota nu mi se pare neaparat urata, dar cea laterala nu e ok dar probabil foarte practica. Trebuia sa faci una lafel si pe partea cealalta macar aveai ceva simetrie. Sunt si eu pt inchiderea la culoare a semnalizarilor fata si a ramei cromate de la grila (asa mi se pare ca arata a cielo cu bad boy si rama de executive sau cum se chema modelul ;)) Sper sa nu te deranjeze sfaturile si ideile mele si iti doresc succes ;)

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

cateva poze... nu foarte clare.. si de atunci pe spate am pus niste arcuri reglabile weitec, spatele e foarte low acum, si dupa ce schibm cauciucurile, pe fata si pun mai inguste, o sa mai las un picut si fata.....

dsc05151m.th.jpg

dsc05155awh.th.jpg

Link către comentariu

In prima poza am remarcat doar reclama din stanga sus, si pe acel "Fast & Furious" din spate, care zici ca e ruda cu Superman :D Fa si tu poze ziua ;)

Modificat de razvand
Link către comentariu

nu eu l-e am facut, nu am bani de aparate foto ;) un amator le-a facut.

o sa rog pe altu, sa faca poze :D momentan e under construction, am dat jos turibina, sa vad care e H ul pacolo :D

Link către comentariu

Jantele sunt "extreme" ;) . Per total masina arata bine. Nu-mi place capota dar daca tie iti place este suficient.

Spor la modificari in continuare.

Modificat de Andrei JSE
Link către comentariu

da imi place, putea sa iasa si mai bine, dar acuma asta e, data viitoare :D, urmeaza partea de motor :cheers:

Link către comentariu

Masina arata foarte bine, pot sa zic din viziunea mea aprope complet si ca un sfat pune si comanda un set de faruri cu geam clar sau un set de faruri cu interior negru si lupe ca sa fie in ton cu spatele. Farurile astea care le ai acum strica toata masina ca par foarte vechi.

In rest iti doresc multa bafta cu proiectul.

Link către comentariu

jantele sunt criminale ..iti mai trebuie faruri .. neaparat trebuie schimbate ca arata aiurea .:coffee_lol:

capota nu prea ma incanta dar important sa iti placa tie .. spor la modificari

Link către comentariu

aveti dreptate cu farurile desi interiorul este negru si is cu lupa :(, atit ca sticla e striata, am sa le schimb, dar momentan, adun bani de galerie, intercooler, injectoare, etc, ca sa pot monta bestia :D

pana atunci, o lasam asa, vor fi alte faruri si alta bara :blah_:

Modificat de roby200487
Link către comentariu

Am citit tot topicul, am urmarit si eu evolutia proiectului si as avea ceva de zis pentru colegul forumist: fara suparare frate.

Comentariile colegilor sunt de opinie, poti sa le iei ca fiind o parere a cuiva, altcineva decat tine. Tu nu ai cum sa fi obiectiv, cineva de aici poate sa nu fie rau intentionat si mai ales poate fi obiectiv cu privire la anumite aspecte.

Eu am vazut pozele acelea de mare rezolutie puse de tine si am constatat ca rezultatul modificarii capotei este de "mauvais go

Link către comentariu

Modificarea capotei/aripii este interesanta ca idee dar in niciun caz nu poate fi corelata cu tuningul auto - parerea mea. :icon_thumright:

Link către comentariu

Multa munca si bani cred ca au intrat, dar a iesit o masina performanta si cu personalitate. Bravo. Am vazut pe ceva site-uri cred ca de prin Cehia ca, posesori de Octavia1 au pus pe spate lampile de Passat B5.5 sedan....si dadeau foarte bine. Spor la proiect..

Link către comentariu
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
Ce se mai aude dupa neplacutul incident?...

asteptam.....

Jantele sunt de vanzare!!!

Link către comentariu

asta e ... nu ai ce face cate odata, oricat eviti :( .. iar asigurarile lasa de asteptat

Link către comentariu

pai aripile fata, bara, un pic capota, far, semnalizare, usa, jana a scapat daor cu vopsea are sa dus.. totul va fi ok :D

Link către comentariu
  • 2 months later...

Felicitari pentru masina si pt efortul depus! Pana la urma ce ai rezolvat cu omologarea?...pt ca si eu sunt in mijlocul unui transplant identic (doar ca e vorba de golf 4), si vroiam sa stiu cu ce o sa ma confrunt si cam la ce pret te-a ridicat "operatiunea"! Multi km fara evenimente!

Link către comentariu
Felicitari pentru masina si pt efortul depus! Pana la urma ce ai rezolvat cu omologarea?...pt ca si eu sunt in mijlocul unui transplant identic (doar ca e vorba de golf 4), si vroiam sa stiu cu ce o sa ma confrunt si cam la ce pret te-a ridicat "operatiunea"! Multi km fara evenimente!

mersi.. omologarea pe calea cea dreapta costa 70 mil ;) ... poze deocamdata nu sunt

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!