Jump to content

Un vis devine realitate!


roby200487

Postare recomandată

Intr-adevar faza ca nu se gasesc niste stopuri decente pentru O1 e ciudata. Mie, cel putin, nu-mi plac "globurile"... Am cautat in lung si-n lat ceva cu led-uri, dar se pare ca nu exista :lol:

O chestie care mi se pare (asa din poze) ca ar merge la masina e un eleron pe portbagaj, cumva pare "suparata" cu portbagajul "curat" cum e acuma. Un eleron ar mai completa-o...

Modificat de jmf
Link către comentariu
  • Replies 158
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • roby200487

    59

  • Bogdan_wrc

    13

  • jmf

    8

  • millo

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

Intr-adevar faza ca nu se gasesc niste stopuri decente pentru O1 e ciudata. Mie, cel putin, nu-mi plac "globurile"... Am cautat in lung si-n lat ceva cu led-uri, dar se pare ca nu exista :)

O chestie care mi se pare (asa din poze) ca ar merge la masina e un eleron pe portbagaj, cumva pare "suparata" cu portbagajul "curat" cum e acuma. Un eleron ar mai completa-o...

Pentru O1 nu gasesti stopuri after-market decente ...... de Skoda Superb ce sa mai zic, ca nu gasesti de nici un fel, in afara de cele orginale ..... :(

Modificat de razvand
Link către comentariu

stopuri nu sunt, dar o sa imi fac eu pe led.. stati linistiti, iar farurile, is originale, si interiorul vopsit negru, nu inteleg ce nu e decent :Driver:))

Link către comentariu

sunt decente,nu a zis nimeni ca nu sunt decente,dar imbatranesc masina, pur si simplu din punctul meu de vedere arata urat (mai ales cu interiorul vopsit negru si sticla nefiind clara , ci cu striatii arata mai aiurea)..

Daca nu gasesti nimic AM poti cumpara ceva de genul asta cu proiector inclus OEM care arata foarte foarte bine si schimba masina total..

post-20287-1236293709_thumb.jpg

Link către comentariu

Pai ar trebui sa facem un biznis, stopuri cu led-uri pt o1 si superb. Cine se baga? :icon_redface:

Link către comentariu

un singur lucru am de zis: Ce jante "nesimtite"!!! :icon_thumright: :)) :))

p.s: legat de faruri....daca schimbi sticla...cred ca o sa arate mult mai bine!

Link către comentariu

interesant topic :vwrullz:...dar totusi roby cred k ,defapt nu cred...sint sigur ca vor sa te ajute baietii sa iasa ceva bun ..nu ma prea pricep eu la motoare ..dar prea stiu ei cu ce se mananca din ce raspunsuri ti-au dat..oricum e masina ta ,banii tai si faci pana la urma ce vrei ca nu te-ai baga daca nu ai cunoaste,dar e de luat in considerare si ce vine de la alti cunoscatori...cat despre masina astept ca ziceai de poze cu ultimele modificari...jantele cu toate ca sunt pe model mai vechi aratau muult mai bine fata de ce ai acum.oricum eu am o problema cu modelul asta de jante ..nu le vad bine pe nici un model de masina :blink: ,parerea mea !spor la treaba cu ea e de apreciat ce faci ..km fara sfarsit !!!

Link către comentariu

dupa cum vam promis uite si pozele cu maisna in lucur. pe luni, marti, va fi gata de tot... sper :D

intr-o poza le-am pus toate pe o lalata sa vad cum arata asa ca idee... sa nu va ganditi ca asa i masina :somnmare: fara ,ini la bari, si fara bandouri :(

07032009001gjy.th.jpg

06032009002s.th.jpg

07032009002qsi.th.jpg

07032009g.th.jpg

10032009001ixo.th.jpg

10032009005s.th.jpg

11032009001d.th.jpg

11032009004cod.th.jpg

11032009002esr.th.jpg

Pe scurt, o prelungire, peste faruri si grila, aripile, indreptate pe spate si pe fata, ca sa pot lasa masina mai jos, clante spate scoase, semnalizari de pe aripa, o mica taietura pe aripa, pentru a avea filtru de aer de unde sa respire, si pe capota aerisirea, tot pentru ventilarea motorului.

Link către comentariu

Si daca renunta , cum o sa arate masina, nu ramane spatiu gol acolo ?? :icon_thumright:

Link către comentariu

de pe usi am renuntat, de pe bari, nu renunt, pentru ca nu iese bine.... si daca umplu cu fibra, mai dau cu bara in ceva bordura, si crapa, asa mai bine ramane cu bandou... de pe usi a zburat de mult :rolleyes:

Link către comentariu

capish :P

razvand nu ramane gaura, uite cate gauri a mai astupat pana acum :icon_thumright:)

Link către comentariu

Ca sa fiu carcotas, zic si eu 2 lucruri :

1. Aerisirea de pe capota mi se pare cam aiurea, nu trebuia sa fie invers ( ca la subaru ) ? Cand ploua, toata apa are unde sa se duca :icon_thumright: Si nici aerul nu intra in mod corespunzator .. parerea mea de nepriceput.

2. Cu prelungirea aia de capota, farurile zici ca sunt de SuperNova :blah:

Asteptam poze cu rezultatul final .

Link către comentariu

he he progrese porgrese:)....t rog lasa-mi un PM cu locatia unde ti-ai facut si cat te-a costat la ce ti-ai facut ..mrs mult ..si spor la treaba in cont asteptam produul finit :)

Link către comentariu

Aerisirea, nu trebuie sa fie ca si la subaru!!! Apa nu curge unde nu trebuie, in mers, nu are ucm sa intre, iar cand maisna sta, curge intre ventilatoare si admisie, pe jos, daca e invers, cum zici tu atunci intra la motor, din mers, asa numa bine se ventileaza, pt ca cu prelungirea capotei, primeste putin aer... puneti un pic mintea la miscare si gandestete :) . in poze, mai ales in alea fara bara arata ca si o supernova :D dar on realitate nu e asa, sa va dau poze cand e gata facute cu ceva aparat foto, pt ca pe telefon, nu se vad detaliile :)

Link către comentariu

Lasa ca pe acolo prin priza aia de pe capota numa bine curge apa si raceste galeria de admisie.Nu iti mai trebuie intercooler cand ploua :D

Link către comentariu

eu sper ca voi glumiti... apa rece pe motorul incins e FIX ceea ce NU-TI trebuie!

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

uite cateva poze de cu maisna, nu sunt profesionale, dar se intelege ;)

23032009001m.th.jpg

23032009002o.th.jpg

23032009.th.jpg

Link către comentariu

Te-am vazut in trafic azi dimineata pe la ISE. Sper ca vii la intalnire ca sa o pot vedea mai bine!

Sanatate!

Modificat de rex
Link către comentariu

interesant,

pe o scara de la 1 la 10 cam cat de multumit esti de calitatea lucrarii, de rezultat?

Succes:P

Modificat de RazvyRULZ
Link către comentariu

Salut, sper sa nu te superi ca iti spun, este parerea mea, dar nu prea ii sta bine cu capota aia si cu gaurile alea peste tot ... mi se pare kitch .. sfatul meu este sa o faci cat mai oem (stock parca arata mai bine, ori fa-o ca RS-ul). In rest arata bine, dar din fata ...

Link către comentariu

gusturile nu se discuta oricum :) ... is 2 "gauri", aia de pe aripa merge la filtru, iar cealalta de pe capota, e pentru aerisire... mie imi place...

ca nota as da un 8-9

Link către comentariu

Roby, e ok masina, oricum nu cred ca te intereseaza foarte mult cum arata pe afara,nu?

Zi-ne de motor ca asta e interesant :)

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!