Jump to content

discuri frina spate


misu ploiesteanu
 Share

Postare recomandată

misu ploiesteanu

vreau sa fac o modificare la un vw broasca care are tambure pe fata, m-ar interesa cotele fuzetei (de pe spate evident varianta pe discuri) mai exact distanta intre planele de montare ale rulmentilor si cotele rulmentilor eu am prinderea pe 5 bolturi la 205 dar intentionez sa folosesc discuri adaptoare. pun o poza de exemplificare cu un disk de broasca dar pt variantele mult mai noi( si scumpe :rolleyes: ) cu rosu am trecut cotele ce ma intereseaza, daca ati avea un desen ar fi si mai interesant...

evident daca cineva are disponibile si se potrivesc pt ce imi trebuie mie le cumpar.

post-15699-1233738571_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca te ajuta cu ceva am eu fuzete cu discuri complete (discuri neventilate), etrieri...tot, rulmenti si placute schimbate <5000 km.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

misu ploiesteanu

cpv a facut confuzie cu discurile fata. chiar nu are nimeni niste discuri de pe spate pentru masuratori...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am eu ce masuratori te intereseaza poate te pot ajuta cu ceva!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

misu ploiesteanu
Am eu ce masuratori te intereseaza poate te pot ajuta cu ceva!

ok, merci mult vezi ca am pus o schita in primul post cu rosu sint cotele care ma intereseaza, dar daca poti pune si cotele comparative la ce am pus eu e super ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am sa le masor maine si am sa-ti dau cotele!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
misu ploiesteanu

nu are nimeni niste discuri spate si un subler sa ma scoata si pe mine din ceata???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
adriandobrin25

postez aici pt ca inca nu am dreptul sa deschid topic la sectiunea asta...asa si pentru ca subiectul este acelasi dar doar masina diferamadica e mk1 si nu 1300...

intrebare:ce punte se potriveste pe mk1 care sa aiba discuri frana pe spate?....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din ce stiu eu trebuie schimbat ansamblul de la fuzete incolo (inclusiv), discurile parca pana la golf 4 sunt de aceleasi dimensiuni, difera numai kit-ul de reparatii la pistonas, in schimb iti trebuie si repartitor de presiune spate ca sa nu te dai peste cap sau sa te intorci in drum la franare brusca.

Eventual daca gresesc cu ceva sa ma corecteze careva sau sa adauge.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

adriandobrin25

deci nu e nevoie sa schimb toata puntea asa cum am inteles prima data?...cine a facut translatia il rog sa-mi dea un pm pt ca sa nu poluez topicul omului!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!