Jump to content

telescoape intarite


zib3r
 Share

Postare recomandată

vreau sa-mi cumpar , dar in acelasi timp vreau sa stiu cum se fac. (asa , pt cultura generala.)

Daca stiti pe cineva cine face : post.

thx :icon_idea:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

topicurile astea le-am gasit si eu. (thx electronic :vaidecapulmeu:)

metoda cu "uleiu" am auzit-o si eu (nu am incercat) , dar eu vreau sa schimb si internele in telescoapele mele stock. Cu alte cuvinte vreau sa fac (kart) din golf.

Chiar nu se ocupa nimeni cu asa ceva?Sa-mi intareasca 4 telescoape...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se poate face pe amortizorul original fara a se inlocui nici o valva.se modifica usor cele ale masinii in bucuresti se poate face destul de usor.in alta parte a tarii nu stiu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se pot si face(se reface amortizorul original) sau se pot si cumpara.

In Bucuresti se fac prin spatele pietii unirii, in Oradea nu stiu :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

topicurile astea le-am gasit si eu. (thx electronic :D)

metoda cu "uleiu" am auzit-o si eu (nu am incercat) , dar eu vreau sa schimb si internele in telescoapele mele stock. Cu alte cuvinte vreau sa fac (kart) din golf.

Chiar nu se ocupa nimeni cu asa ceva?Sa-mi intareasca 4 telescoape...

la motociclete se schimba uleiul din furca in functie de ceea ce vrei (oras, autostrada, offroad). uleiul de furca e de mai multe viscozitati: 5w, 10w....

gasesti ulei din asta la magazinele moto. trebuie golit amortizorul si pusa aceiasi cantitate de ulei dar cu viscozitatea care iti ofera cea mai mare rigiditate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se poate face pe amortizorul original fara a se inlocui nici o valva.se modifica usor cele ale masinii in bucuresti se poate face destul de usor.in alta parte a tarii nu stiu.

ms de info :rolleyes: am gasit si in BH. Dar schimba doar uleiul... cu 20w40.

Se pot si face(se reface amortizorul original) sau se pot si cumpara.

In Bucuresti se fac prin spatele pietii unirii, in Oradea nu stiu :)

de cumparat nu mi merita.am gasit un tip in BH care face.o sa mi le faca el.si daca no sa fiu multumit de ele , o sa apelez la un mos din brasov.ms :D

la motociclete se schimba uleiul din furca in functie de ceea ce vrei (oras, autostrada, offroad). uleiul de furca e de mai multe viscozitati: 5w, 10w....

gasesti ulei din asta la magazinele moto. trebuie golit amortizorul si pusa aceiasi cantitate de ulei dar cu viscozitatea care iti ofera cea mai mare rigiditate.

thx six.asa raspuns am primit de la un prieten(fost ciclist). pe vremea cand eram "nebun" dupa moto. am gasit pe cineva care sa-mi schimbe uleiul.thx :)

peste 2 sapt mi le poate face numai.

cand sunt gata revin cu "impresii" , eventual poze. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!