Jump to content

Lumini manere interior


Remus G
 Share

Postare recomandată

Salut. Am vazut ca multi dintre pasagerii din masina cauta, cand e intuneric afara si in masina, manerele interioare de la usi, bajbaie chiar intr-un mod haois dupa ele :)) Asa ca mi-a venit ideea sa montez in "scobiturile" manerelor o luminita... Ceva difuz...sa nu deranjeze, da nu fie prea sdrident. Mometan totul este doar in faza de proiect, ma gandesc sa le montez la firul de la luminile de pozitie.

Voi ce parere aveti? A mai facut cineva asa ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Ii buna ideea ta, ar merge un led, ceva, montat in partea de sus a scobiturii, asa nu deranjeaza la ochi. Se poate alimenta de la intrerupatorul de la geamuri, la cei cu geamuri electrice. E o idee :scratch:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce n-as da eu sa am deja curent tras in portiera ca in topicul ala... asa e super usor! :coffee_lol: Multumesc de sugestie, ideea e ca trebuie adus curent de la blocul de lumini de la pozitie - faza scurta la un led, eventual de 12v. Daca nu ploua asa tare, ma ocupam de asta si puneam ceva poze.

Dar poate a facut deja asta cineva si ne arata si noua! :salut:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, e o idee buna cu luminile astea in manere...Pana acu' n-am dat importanta, dar am vazut la cineva ceva de genul asta...dar avea geamuri electrice fata+spate si era curent in usi...La cei cu geamuri manuale nu stiu de unde s-ar putea trage fire de alimentare, doar din comutatorul de pozitii. oricum e o chestie interesanta...Eu ma abonez (avand electrice f+s). Sapt viitoare sper sa pot posta poze cu rezultatul :coffee_lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

cam asa arata

poza

am pus la masina mea e super fain ideea cu leduri blue

post-34834-1238420111_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu unul am 4 geamuri electrice si cred ca e de ajuns lumina de la butoane

"nicolae" sunt super manerele pentru deschis portiera, asa ai luat masina sau le-ai pus tu?(daca da, cat te-au ajuns si de unde le-ai luat)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

arata frumos ce ai facut tu cu led albastru si manerul gri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E cumva vopsit cu sprayu manerul?Sau asa pare din cauza calitatii pozei?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cam asa arata

poza

am pus la masina mea e super fain ideea cu leduri blue

Ai geamuri electrice sau ai tras curent separat??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da am geamuri electrice,eu am pus ledurile la manere si am vopsit-o cu spray si am cumparat leduri din cluj cu 1 leu si 50 bani ,12 volti, in numai 2 ore am pus pe toate patru.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Lumini la manere am vazut la skoda superb si era echipata asa de fabrica! e o idee interesanta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!