Jump to content

Passat B5.5 2.0i vs. 1.9 TDI


SandMan
 Share

Postare recomandată

Exact cum am spus, am facut azi plinul si la 98km au intrat 10.69 L. Asadar un consum mixt in oras de 11 este real. Cel putin ptr masina mea..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • SandMan

    8

  • Iurox

    7

  • Eto

    6

  • C o s m i n

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

Azi am venit de la cluj.... am mers constant cu viteze intre 90-110km/h si am scos un consum de 5,1L/100km. O medie de consum la mine este de 6,5-7%. Depinde cat ma duc in oras sau extraurban.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acum mi am dat seama, am zis consum mixt in oras, de fapt nu exista asa ceva. Am vrut sa spun consum in oras 11. In afara inca nu am apucat sa merg de cand am BC

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Benzina isi merita banii cand mergi putini km, eu am ales benzina pentru numarul redus de km intr-un an (~9.000). Motorul de 1,6cmc cum e excelent pentru drumuri lente, de vacanta fara graba. Dar diselul este peste benzina. din experienta proprie spun.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa este. Consum mai mic, cuplu mai mare, putere mai mare. Insa, dupa ce am condus un 1.9, pot spune ca nu imi place, din cauza trepidatiilor. Parca ar fi un tractoras. Daca mi as lua tdi, ar fi cel de 2.5. E diferenta mare. 1.9 chiar ma lasa rece. Oricum eu sunt foarte multumit de masina mea. Nici eu nu fac multi km cu ea, in Bucuresti, folosesc scuterul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!