Jump to content

Parbriz Golf 3 cabrio se potriveste de la versiunea normala


Tintome
 Share

Postare recomandată

am un golf 3 karmann cu parbrizul fisurat si as vrea sa stiu daca se potriveste parbrizul de la un golf 3 normal

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate stiu eu, oficial, Karmann nu a modificat un Golf 3 pentru VW, adica sa fie "tuner oficial", dar nu exclud ca masina ta sa aiba elemente facute de Karmann facute special pentru Golf 3. Ideea e ca oricat de modificata ar fi masina, parbrizul mai mult ca sigur este IDENTIC cu cele de serie, avand in vedere ca firmele de "tuning" nu modifica stalpi, geamuri, plafoane...

Deci...parbrizul este IDENTIC cu TOATE modelele de Golf3 (nu stiu daca si cabrio)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai..eu asta intreb daca parbrizele de cabrio si golf normal sunt la fel ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe vagcat: cod parbriz cabrio 1E0 845 011 (A, B sau C) cod parbriz golf 1H0 845 011(A sau B)

Avand in vedre ca primele 2 simboluri definesc tipul de caroserie, elementele sunt identice.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

foarte tare..multumesc de ajutor

eu m am dus azi la diferite serviceuri cu parbrize.... si era parbriz golf ~2.5-3... parbriz golf cabrio ~6.5-7.7mil ..

de ce?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am fost la 2 serviceuri mari de parbrize.

in ambele parti mi au cerut peste 6.8mil pe parbriz .... nu se potriveste cel normal.. difera dimensiunile ...:|

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
Andrei.pausescu

salut mi s-a spart de curand geamul dreapta fata pe un golf 3 in 3 usi. unde as putea sa gasesc un geam ieftin ? pls help k eu pana acum ce am gasit am gasit la 2 mil si ceva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!