Jump to content

incalzire


Bogdan89
 Share

Postare recomandată

Pai bun da pe aparatu de masura daca scot sau bag senzoru in apa nu ar trebui sa imi inchida si sa imi indice pe aparat? teoretic asa ar trebui ca mai departe in bord leg eu senzoru la un led nu e aia problema:)

Daca senzorul are electrozii in lichid,sigur aparatul de masura pe kiloohmi va indica o valoare. Dar repet ca acel monaj eletronic aprinde ledul cand electrozii senzorului nu sunt in lichid si este stins ledul cand electrozii senzorului sunt in lichid.Este un montaj electronic, nu asa cum crezi tu: 12V-senzor-led

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 133
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Cristi_XXZ

    21

  • Joerge

    7

  • eugen_zim

    5

  • Bogdan89

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

mersi baieti...

dar mai am o intrebare la voi...

spre ex vreaus a pun leduri la aerul conditionat, vreau sa pun 2 leduri.. pentru fiecare led imi trebuie rezistenta? sau pun doar una si e destul?

mentionez ca intentionez sa pun leduri de la brichete;)

ast cu sfaturi si pareri

LED-uri pe 12v sau normale cu rezistenta http://www.zexstar.com/shop_content.php?coID=16

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...

salut. am avut si eu probleme cu incalzirea, dupa ce am schimbat furtune si termostat nou, am constatat ca venea ceva caldura, insa la drum lung baga aer rece. am rezolvat schimband caloriferul de caldura , dupa ce am demontat cateva plastice. caloriferul vechi era foarte infundat si nu se incalzeau toti elementii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

am si eu o problema cu ventilatorul de incalzire, nu merge doar pe a 3-a treapta, am inteles, ca problema vine de la rezistenta din circuitul acela de la ventilatorul din habitaclu..... acum, se potriveste acea rezistenta si de la alea care au clima? si daca e de schimbat ce trebuie schimbat, si cu ce?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cauta si cumpara o siguranta termica noua, o inlocuiesti pe cea defecta si ai rezolvat problema.... :icon_thumleft:

Siguranta.....

http://www.global-el...6-grade-ro.html

Vortex....http://forums.vwvort...-pack-for-1.20.

Bafta...... :icon_geek:

Modificat de Cristi_XXZ
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca vrei ceva de la global electronic zi-mi ca pot sa-ti cumpar eu si te ajut :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ms raul, ma uit maine, daca gasesc in reghin asa ceva, iar daca nu, o trimit pe prietena la cj :P ms ori cum :) :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Am si eu o intrebare , a schimbat cineva buretele ala de pe clapete si de pe tot sistemul de incalzire , daca da ce ati folosit si cu ce lati lipit ???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!