Jump to content

intrebare


sebi_bc
 Share

Postare recomandată

o intrebare: suspensia de pe golful 3 potriveste si pe golful 2?

din intimplare as avea posibilitatea sa achizitionez la un pret f bun o suspensie reglabila de g3,dar oare merge la g2? :icon_thumrigh

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Spatele da.Pe fata sunt 2 modele la G3.Dar se poate modifica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce anume trebuie modificat?...si eu am gasit una de mk3 :ceuameni:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se potriveste si fata !!! cunosc persoana care a pus reglabila de g2 pe g3 fara absolut nici o modificare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se potriveste si fata !!! cunosc persoana care a pus reglabila de g2 pe g3 fara absolut nici o modificare

treaba era ca eu vreu exact invers !!!! suspensie de g3 sa pun pe g2 !!! merge sau nu? spatele ziceti ca da dar la fata c-am in ce consta modif daca trebuie!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din cate stiu eu intre cele doua modele de suspensii de golf3 difera flansa cu rulment din capul amortizorului. deci poti sa pui suspensie de g3 pe g2 (eventual pui flansele tale).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merge pusa si fata fara modificari!, doar flansa de sus cu bucsa mare de cauciuc (sa inteleaga toti) atat trebuie schimbata.

in rest prinderile pe fuzeta sunt la fel la ambele modele!

deci se potriveste si fata

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este la fel suspensia de golf 3 cu cea de golf 2, nu trebuie nimic modificat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

sal am si io o intrebare referitor la amortizoare ale mele sunt umpic cam duse daca nu le schimb are cv ? sau daca le schimb tre saschimb si arcurile la mn e modelu sport :) masinuta e golf 2 gti e unu printre ultimele modele ma puteti ajuta ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca nu le s chimbi se duc mai rau,si apoi sigur le schimbi ca nu ai incotro

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Corect spus.

Tot asa stiam si eu-suspensia de golf 3 se potriveste perfect cu cea de golf 2.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se potriveste 100% ,eu am pe g2 suspensie reglabila de g3 !Pana si flansa de la amortizor e de golf3 si merge perfect !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de la g3 la g2 si invers merg amortizoare+arcuri, bascule, portfuzeta, fizeta si jugu fata, le am incercat pe toate si a mers f bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am pus suspensie de mk3 pe mk2 si fata si spate si sa potrivit perfectCe nu merge sigur e de la mk2 la mk2 nu merge garantat am incercat eu!Spor la treaba.......

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aveti idee cum as putea compara niste arcuri spate folosite cu unele in stare originala? Ma gandeam daca inaltimea este sau nu diferita de cea standard in momentul in care arcurile sunt demontate.

Unde gasesc aceste dimensiuni? Eventual o poza?

Masina mea sta cam cu nasul in sus din cauza arcurilor spate prea moi. As dori sa le ranforsez sau sa le inlocuiesc cu ceva mai rezistent.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe spate stiu ca sunt la fel, pe fata am pus eu la un golf 3 din 95 si au mers, insa am auzit si alte pareri , ca ar fi doua modele la golf 3.....deci e >>>fifty-fifty :scratch:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci, se potriveste!, dar g3 avand greutate mult mai mare ( aprox 100-150kg in+) nu stiu cum o sa arate, resp. cum sta pe drum...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

se potriveste cumva si puntea spate? :biggrin:

Modificat de Slazenger
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da merge si puntea,este cu cativa cm mai lata ca cea de mk2,deci rotile pe spate o sa stea mai iesite

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1 cm pe fiecare roata te scoate in afara

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

eu am pus la o jetta 2 arcuri de vw pasat break (1995) pe spate si am taiat 1 spira si jumatate .... sunt putin cam tari dupa 120 km/h am putine probleme cu directia.....am mai auzit pe cineva ca a pus arcuri de dacie..:biggrin:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

arcurile demontate au cam aceiasi inaltime.Asta daca nu sunt spirele de jos super aplatizate.E vorba ca isi schimba duritatea.Ma refer la arcuri stock G2/G3.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!