Jump to content

prb ciudata martor frana de mana


bizzarre_iou
 Share

Postare recomandată

mi se aprinde martorul de la frana de mana cel rosu cu un semn de exclamare intr-un cerc :lol:, cred ca il stie toata lumea, prb e ca se aprinde in timpul mersului palpaie si piuie altfel decat atunci cand uiti frana de mana trasa si incerci sa mergi, si dupa cateva secunde se opreste singur fara sa fac nimic, nu imi dau seama ce poate fi am cautat prin forumuri si tot nimic, daca stie cineva ceva va rog sa da-ti reply

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nivelul lichidului de frina l-ai controlat? :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

acum 5000 km la revizie da, acum nu, o sa ma uit sa vad daca sunt ceva prb

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

trebuie verificate printre altele si placutele de frana si sabotii spate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fa o diagnoza.

Ala piuie cind apar orice fel de erori care necesita atentie imediata. De obicei se aprinde impreuna cu martorul de la sistemul cu probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mi se aprinde martorul de la frana de mana cel rosu cu un semn de exclamare intr-un cerc :icon_thumright:, cred ca il stie toata lumea, prb e ca se aprinde in timpul mersului palpaie si piuie altfel decat atunci cand uiti frana de mana trasa si incerci sa mergi, si dupa cateva secunde se opreste singur fara sa fac nimic, nu imi dau seama ce poate fi am cautat prin forumuri si tot nimic, daca stie cineva ceva va rog sa da-ti reply

Salutare !

Am schimbat de curand lichidul de frana si am observat ca in timpul aerisirii mecanicul completa succesiv dupa fiecare etrier aerisit;

La sfarsit dupa ce a reglat-o, ramasese martorul acela cu semnul exclamarii intermitent aprins si la rugat pe colegul lui sa mai scoata din lichid pana s-a stins;

Deci sunt convins ca in cazul completarii peste limita optima va apare avertizarea in bord ca si in cazul scaderii sub limita asa ca, verifica nivelul !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vezi totusi si contactul de sub frina de mana si firele aferente daca nu se aprinde simultan cu alti martori

Modificat de Gabriel DIACONU
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!