Jump to content

Intra gaze de la esapament in interior


ovidio
 Share

Postare recomandată

Cand am avut eu problema cu sa imi bage gaze in masina era de la flexibil rupt...verifica si flexibilu de la toba de esapament...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...
  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • C o s m i n

    6

  • Eto

    5

  • F l o r i n

    4

  • ovidio

    3

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare!

Vedeti ca  mai poate fi si epuratorul de la ulei care se alfa in partea drepta in dreptul ventilatiei, iar daca ai motorul mai uzat sau cu mai multi km sau epuratorul nu isi mai face treaba, gazele intra in habitaclu fiind aproape de ventilatie. In acest caz, cum a mai zis si cineva mai sus, singura solutie ar fi filtru de polen cu carbon activ sau înlocuirea epuratorului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...
  • 2 months later...

Buna seara, de curand am observat si eu o problema imi intra in habitaclu un fel de fum-praf, incolor fara miros, dupa ce masina are 9o de grade si baga caldura, daca tin climatronicul inchis nu baga fum doar daca deschid ventilatia am schimbat filtrul de polen care era cam praf pe la motor nu ies gaze

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Crezi tu ca nu ies. Nu ies vizibil, dar suficient sa le simti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!