Jump to content

Aparatori aripi si praguri Golf III


mteod
 Share

Postare recomandată

Le-am prins cu silicon si cu nituri, nu am probleme cu ele

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ByZ

    10

  • paul_ral

    8

  • Tracto

    4

  • bankaru g3

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut

Vreau luna asta sa-mi pun niste praguri si arcade din cauza unor zgarieturi.

Poate este cineva dispus sa ma ajute in legatura cu cateva intrebari.

Cu ce ati reusit sa prindeti ornamentele la aripi?

Este necesar si lipirea lor sau sunt de ajuns suruburile?Daca da,ce lipici in afara de Terostat recomandati?

A incercat cineva cu silicon?

As vrea sa le achizionez noi,poate stie cineva pretul din magazin.Am vazut pe autokarma arcadele pentru aripi sunt la 120 ron dar din pacate pentru praguri nu au.

Imi cer scuze daca sunt prea mult intrebari deodata dar vreau sa ma documentez bine inainte sa ma apuc de cumparat.

Va multumesc anticipat. :lol:

uite aici ce am pus eu ...s-au potrivit perfect si nu mi-a lasat distanta deloc intre aripa si bandou, s-au pus foarte usor cu surub de tabla de 4,5 mm pentru ca , gaurile existau deja niste gaurele patrate

de preferat sa fie cu cap plat si negre .. dar nu-i bai daca nu, pentru ca le vopsesti

de recomandat mi s-a recomandat sa pun un silicon dinala antirugina dar cand am aflat cat costa am lasat-o balta

eniuei .. treaba de 10 minute de lucru si cand o sa o privesti gata o sa fi multumit

eu le-am pus in primul rand pentru ca aveam aripile fata indoite iar aceste bandouri au acoperit totul.

bafta si spor la munca

post-37260-1246680874_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Saptamana viitoare sper sa o rezolv.

Va multumesc pentru ajutor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Saptamana viitoare sper sa o rezolv.

Va multumesc pentru ajutor.

sa pui poze sa vedem cum a iesit!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am montat ieri pe a mea ornamente laterale de GTI, bandouri si arcade. Bandourile s-au prins in clipsuri, arcadele le-am prins pe muchie cu autofiletante. Momentan stau foarte bine. Sper ca si in timp sa tina.

Arcadele sunt originale, de pe un golf din '93. Cele din magazin am auzit ca nu pica asa de bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cat te`au ajuns?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu mi-am pus arcade si praguri de plastic schimba look-ul masinii , arcadele au muuulta vaselina sub ele la fel si pragurile :somnmare:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bankarule tot de la dezmembrari le`ai luat? :somnmare:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la mine au o poveste mai speciala :D) arcadele le-am luat de pe gt-ul unui golfist care le-a dat jos iar pragurile de pe un golf care il avea un nene in gradina pe post de cotet =)) d-aia nu-s chiar de nota 10 dar merg , macar nu se mai vad pragurile indoite si lovite

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tot din cauza asta vreau sa le pun si eu ^ ^

Si-a pus cineva arcade sau praguri din magazin?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

arcadele din magazin snt ceva mai nasoale ca nu pica chiar la fix dar daca te chinui putin or sa vina. praguri gasesti cam greu spre deloc. la autokarma am intrebat si au zis ca nu au. cele din lista sunt doar cele de tabla. iar la porsche investitia in praguri sare bine de 5 mil . pai numai baghetele de deasupra erau vro 3 mil ambele

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiti unde as putea gasi ornamentul insemnat in poza ? Aveti careva :D ?

post-28624-1246883363_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Stie cineva daca se potrivesc pragurile de la 2 usi la 4 usi ? Abia am gasit ceva si nu sunt sigur daca se potrivesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la mine au o poveste mai speciala :D) arcadele le-am luat de pe gt-ul unui golfist care le-a dat jos iar pragurile de pe un golf care il avea un nene in gradina pe post de cotet =)) d-aia nu-s chiar de nota 10 dar merg , macar nu se mai vad pragurile indoite si lovite

unde tot gasesti mah moshii astia ????????

presupun ca le-ai mai luat si gratis...sau cu 10-20de roni... ?????

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ala cu aproape gratisu' is eu :icon_thumright: . ti le arat poimaine mai de aproape :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Guest ghicicine
Stie cineva daca se potrivesc pragurile de la 2 usi la 4 usi ? Abia am gasit ceva si nu sunt sigur daca se potrivesc.

Potrivesc...le-am pus eu unul langa celalalt si la lungime sunt la fel.Daca difera altceva, nu stiu...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc.Stie cineva unde gasesc niste praguri complete la preturi rezonabile...am postat pe 3 forumuri si am sunat la toate anunturile de pe 4tuning si nu gasesc decat descompletate...Ieri am batut un drum degeaba pana la Iasi si maine trag o fuga la Bacau sper sa gasesc...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare......al meu are acele plasticuri stock dar nu pre sunt multumit de ele pt ca sta apa p langa ele si in timp apare ruginap praguri arata bine dar .....la aripi nu imi place............la aripi as face prelungire din tabla (nu eu ci meseriasul) sunt de cumparat acele prelungiri s-au le confectioneaza din tabla....???or sa dea super cu roti ceva mai late!!! :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aparatori spate si bandouri aripi+praguri

post-6155-1249327330_thumb.jpg

post-6155-1249327347_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aparatori spate si bandouri aripi+praguri

Acele aparatori ar merge si la Golf 3 Variant?Daca ar merge as vrea sa stiu de unde le-ai achizitionat si cat te-a costat.Ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu cred ca merg. Le-am luat de acum 3 ani, abia anul asta le-am pus, atunci au costat 100 lei perechea, comandate la Meteor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut,

am vazut ceva asemanator cu ce are paul_ral pe site la autokarma , dar pana pe 14 august baietii de acolo sunt in concediu.

bafta multa!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de la autokarma am cumparat si eu, o sa arate altfel masina :P insa trebuie putina modificare ca sa se potriveasca si nu sunt incluse suruburi....... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de la autokarma am cumparat si eu, o sa arate altfel masina :blah_: insa trebuie putina modificare ca sa se potriveasca si nu sunt incluse suruburi....... :)

Cred ca modificari ar trebui mai mult pe partea cu rezervorul ca acolo e buba cea mai mare..De la golf IV in sus am obs ca acel gat al rezervorului e mult mai retras spre caroserie.Ms mult pt informatii baieti.Bafta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aparatori spate si bandouri aripi+praguri

Salut Paul.

Ai dat cu vreo solutie pe plastice pentru ca par ca noi ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!