Jump to content

Pivoti originali


Flatbone
 Share

Postare recomandată

Salutare , am fost zilele trecute la un service pentru o constatare la partea din fata a masinii ; rezultatul este ca trebuie schimbati pivotii inf si bucse bascula inf . Nelamurirea mea este ca tipul de acolo mi a recomandat sa mi cumpar pivotii si bucsele pentru audi tt , cica s ar potrivi pe bora si ar fi mai bune . Aveti idee se potrivesc ? Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bucsele cu siguranta, eu am pus de R32, care cica ar fi identice cu cele de TT, sunt cele pline si se simte la trecere peste cale ferata dar si la franare. Se oprese pe loc fara balans fata-spate, foarte rigida.

Am optat Lemforder si au fost la un pret decent, cam 40/buc, daca nu ma insel. 

despre pivot nu stiu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am optat pentru bucsele de R32 si sunt foarte multumit.

 

In legatura cu pivotii, n-am idee daca sunt altfel la R32. Eu mi-am pus Lemforder, cam 80 lei bucata, iar de un an si ceva n-am probleme cu ei. Pivotii mai ieftini, de la Febi, Swag, Moog ma tineau maxim 4 luni.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In ce sens te tineau 4 luni? ai mei sunt cei de fabrica, nu de alta..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Adica dupa 4 luni aveau joc. Ori am nimerit eu cateva loturi proaste, ori chiar sunt de slaba calitate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se simte ceva si in mers sau doar la testul cu levierul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la schimbarea pivotilor recomand desfacerea burdufului si bagata vaselina,in foarte multe cazuri ori nu au vaselina ori au foarte putina.si nu vorbesc din auzite,am patit-o la supernova si la fabia la bieletele antiruliu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...
  • 5 months later...

Buna seara!

As avea o intrebare legata de pivoti...Am constatat astazi ca am joc la roata dreapta-fata daca pun mana pe ea la ora 12 si ora 6 si incep sa misc de ea cumva in plan vertical...sa fie o problema de la pivot? In timpul mersului nu are batai suspecte....dar parca are o fff usoara tendinta de a trage spre dreapta. Astept pareri din partea dumneavoastra.

 

Multumesc frumos! O seara buna!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pune pe cineva sa se uite la pivot si misca roata. CUm crezi ca ne putem noi da seama ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am facut asta..pare a fi de la pivot. Am vrut sa mai vad si alte pareri,,,momentan nu sunt acasa. In week-end ajung  si o voi verifica. Se schimba greu pivotul? Ce marca recomandati?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

IA unul original. Sau Lemforder.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Adica ce firma sa fie.....ca sa fie originali...multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 years later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!