Jump to content

My little 1.4


SosoASD

Postare recomandată

Multa bafta cu masinuta in continuare man, astept cu interes urmatoarele modificari si planuri! Pune pe lista ta acolo de viitor o plafoniera cu lumini ambientale de comfortline cand o schimb, ti-o dau cado! :)

Link către comentariu

Cip, Multumesc frumos, mai am fix o saptamana de astazi....ultima rasuflare acum trebuie sa o dau!!!

Micnea, mersi:) o astept:)

Legat de interior, am primit un cadou neasteptat, anume un Osir Shift Knob care este genial. Asteptam sa vedem ce va urma....

Link către comentariu

Un review mic la Osir Shift Knob? :D M-ar interesa si pe mine.

Bafta in continuare, eu mai am pana pe 20 iulie :(

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Spotted azi pe Vasile Milea cu Iuliu Maniu :D

Cu numarul in geam :icon_cool: dementiale jantele :icon_thumleft: cand mai iesi pe la CP seara lasa-mi si mie un pm ca sa-mi fac si eu intrarea cu cineva oarecum cunoscut :))

Bafta!

Link către comentariu

Ego, osir shift knob este cu adevarat ce trebuie in materie de shifting:) este usor mai greu decat cel oem, recomand scurtarea tijei pentru ca nu intra atat de mult ca cel oem si o sa ai senzatia ca dai cu mana in clima, cel putin eu asa am simtit. Singura problema pe care am remarcat-o, cel putin la al meu a fost ca, fiind negru, se incinge foarte rau de la temperaturile astea bolnave pe care le experimentam cu totii. 86 wob. Cand vrei sa iesi da-mi te rog un semn si ne auzim pe afara.

Modificat de SosoASD
Link către comentariu
  • 4 weeks later...

S-a intamplat intamplarea intamplatoare si ne-am dat jos din copaceeel!!!! Saptamana aceasta voi primi buza fata, daca nu cel tarziu luni seara! Inca ma gandesc daca sa sticker-bomb the shit out of it sau sa o vopsesc? :tuktuk: astept o parere avizata...:)) Undeva prin toamna va intra la revopsire integrala deoarece pe elementele de caroserie ce au fost puse in 2009 in primavara pe masina au aparut urme de rugina si nu vreau ca in 2-3 ani de zile sa am un ratrod. In curand se aproprie si revizia de 90.000, probabil uleiul il voi schimba ceva mai devreme pentru ca a inceput sa ma atentioneze BC-ul deja. Have an awesome summer, people. Sa auzim numai de bine!

post-29914-0-51527300-1344346347_thumb.j

post-29914-0-47923200-1344346764_thumb.j

Link către comentariu

Eeee e altceva acum cu ea coborata si totusi abea astept sa o vad live langa a mea sa vad cat de SUV pare agregatul meu pe langa al tau. :)))) Fusta o sa o primesti un picut mai incolo si eu te sfatuiesc sa o vopsesti totusi pana refaci masina, macar asa cum stim noi.. Cum am facut cu bara. :D Si ma bucur ca te-am putut ajuta cum am putut cu montajul arcurilor. In rest... astept telefon de la tine cand mai dai prin bucale sa bem o cafea de la aparat cu o tigara la service! :D

Link către comentariu

Andule, esti nesimtit, i`m static as fw*k. Not even coilovers. Amortizoare stock de sportline cu arcuri. Ideea e ca as fi vrut fata umpic mai jos dar atunci chiar ca nu o mai bagam in curte. Micnea, iti multumesc pentru asistenta si intelegerea acordata la aceasta manevra. Scuze publice pentru cat te-am frecat la melodie cu rampa libera&co. Buza o mermelim noi intr-o seara. Sa-mi spui te rog daca vrei sa iti trimit cauciucul ala pe care il mai am pe acasa. E randul meu sa dau un Moccacino de data asta! Toate cele bune si sa auzim de bine!

Link către comentariu

Jurnal de bord, intrare 13.08.2012. Aseara am primit un tragic " Right dipped beam not working" pe computerul de bord, drept pentru care astazi am intrat in beci in cautarea unui bec H1 HID:) Zis si facut, l-am schimbat pe fraier cu unul nou si acum avem lumina once again. Oricum am in plan trecerea la HID OEM, soon enough. Sper sa se alinieze astrele in saptamanile ce urmeaza si sa vina instalatia OEM. Cam pe saptamana viitoare ar trebui sa vina buza fata OEM de GTI si poate niste grile de .:R-Line. Sa auzim de bine!

Link către comentariu
cristi_eftimie

doar ce e 13 azi!!! :lol:

waiting for new pics next week... :))

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Momentan nu s-a schimbat nimic. Ieri mi-am facut umpic de timp sa trag 2 fire la becul din schimbator:) Looks awesome. Zilele astea o sa primesc buza fata de GTI sper. undeva saptamana viitoare.

Link către comentariu

Am vazut o poza pe facebook, are o lumina foarte placuta schimbatorul si identica cu cea de pe consola :D. Cat e de puternica?

Pune si aci..

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Cam asta ar fi poza:) Lumina este fix la fel ca cea din bord, anume aceeasi culoare si intensitate. Nu este deranjanta deloc.

post-29914-0-96987600-1345886181_thumb.j

Link către comentariu
  • 1 month later...

Incepand de astazi, my little 1.4 intra la vanzare. O sa ii fac topic in aria de vanzari. Motivul vanzarii este ca vreau altceva si am gasit ceva foarte dragut ce nu pot pierde! Pentru detalii, PM me.

Link către comentariu

Zi-ne ce este acel ceva foarte dragut ca nu ti-l luam de sub nas :P

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Cineva zicea ca se poarta 3 litere anul asta si acele 3 litere sunt GTI.:) ARO sa-ti iei tu ba obositule:)):))

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!